TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Османи: Не е чесно ова што му го прават „огнените“ на Али Ахмети

Слободен Печат - 21.03.2023

Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи, Бујар Османи , вечерва во гостувањето на телевизијата „21“ рече дека „не е чесно кон лидерот на ДУИ Али Ахмети ова што му го прават од таканаречената „огнена група“.

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

ТВ21

Бујар Османи со директна порака до „Огнените“

Курир

ОСМАНИ: Ахмети е историска личност, тој 20 години работи за интересите на нашата држава и не е чесно тоа што му го прават „огнени“

Денешен

Бујар Османи со директна порака до „Огнените“

Lider

Османи: Сега кога Ахмети се залага за решавање на стратешки политики, „огнените“ го замараат со минорни работи

360 степени

Бујар Османи со директна порака до „Огнените“

Република

Нетпрес Вечер Прес Фокус MakPress Н.Македонија

По синоќешниот митинг, јазот меѓу партиското раководство и фракционерите во ДУИ, се зголеми

Глас на Америка - 21.03.2023

За опозицијата „почеток на крајот на владеењето“, за „огнената“ фракција“ – тоа се коментарите за синоќешниот голем собир на ДУИ во скопски Чаир. Настанот замислен како демонстрација на партиската моќ на интегративците во една од, за нив најважните ...

Наместо обединување продлабочен јазот во ДУИ

Канал5

Ахмети со порака до Огнената група: Не излегувајте пред ураганот бидејќи ќе ве згази! – Меџити изненаден

ТВ21

Ахмети со закани: Не излегувајте пред ураганот, ќе ве згази

Алсат-М

Меџити за ТВ 24: Пораките на Ахмети исто како „касапаанта на Тачи“

24 Вести

Меџити за пораките на Ахмети: Не ми е јасен ураганот што оди против сопствените синови

360 степени

Син океан беше митингот на Ахмети, рече Груби, а „огнениот“ Меџити возврати: Ураган не се пушта на свои синови!

МКД

+инфо Слободен Печат Локално ММС Телма 360 степени Нетпрес Либертас

Што сака да каже Меџити, дека планира војна? Имам поддршка од милитантите во ДУИ!

Пулс24 - 21.03.2023

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, кој е предводник на таканаречената “огнена група” во ДУИ, вечерва во гостување во Дневникот на Сител телевизија, истакна дека има поддршка од албанското население и милитантите во ДУИ.

Ахмети влезе во директна војна со огнените на митингот во Чаир

Сител

Митингот на ДУИ во Чаир беше концерт со скапи пејачи, истакна Меџити

Н.Македонија

Алтернатива со прогноза за ДУИ: „Тој доаѓа“ ќе заврши со „Тој заминува“

360 степени

Ахмети ги пофали министрите, тие го кренаа до ѕвездите

Deutsche Welle

Митинг на ДУИ во Чаир, Ахмети пристигна со Џафери, Османи и Груби

Канал5

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Почна митингот на ДУИ во Чаир: Ахмети пристигна во друштво на Џафери, Груби и Османи

360 степени

Алсат-М Телма 360 степени +инфо Во Центар Н.Македонија Пулс24 Локално

„Ураган и касапаана“ - војната во ДУИ ескалира

24 Вести - 21.03.2023

Згрозен сум од пораките на Ахмети и јас кој го познавам 20 години повеќе не можам да го препознаам - вака потпретседателот на ДУИ и еден од фронтмените на таканаречената Огнена група, Изет Меџити ги коментираше пораките од синоќешниот митинг во Чаир.

Митингот во Чаир го запечати расколот во ДУИ: „Огнените“ стравуваат од „европските“ закани на Груби и Ахмети

Слободен Печат

„СИНИОТ ОКЕАН НА ЧАИР МУ ПРИПАЃА САМО НА АХМЕТИ“ - Груби еуфоричен од посетеноста на митингот во Чаир, Огнените незадоволни

Фактор

(ВИДЕО) Груби: Еј, дојди ваму, ти прави некој притисок да дојдеш на митинг

Press24

Ахмети ги пали лојалните за да ги гаси „огнените“

Слободен Печат

ВО ЧАИР ДОЈДОА ЗАЕДНО, АМА НЕ РАЗБРАВМЕ КОЈ Е ТОЈ ШТО ДОАЃА ЗА ПРЕМИЕР Четата на Ахмети одржа гранде митинг во базата на „огнените“

+инфо

ДУИ вечер на митинг во Чаир, најавено е присуство на Ахмети – односите во партијата заострени

Курир

Lider ТВ21 4NEWS Н.Македонија Слободен Печат Република Фокус ТВ21

Реагираа Касами и Алтернатива – Ахмети до опозицијата: Не се замарајте со глупости

ТВ21 - 21.03.2023

Зборувајќи за интеграцијата на Северна Македонија и фронтот за Европа, претседателот на ДУИ извести дека разговарал со сите албански политички лидери и ги повикал на обединување. Тој порача дека не треба да се занимаваат со глупости, туку да се ...

(ВИДЕО) ПЕКОЛНИОТ ПЛАН НА АЛИ АХМЕТИ: Претседател и премиер од ДУИ!

Lider

АХМЕТИ Е ГОРД НА ТИМОТ НА ДУИ ВО ВЛАДАТА, ГРУБИ ОСТАНУВА СО ПОДАДЕНА РАКА КОН ОГНЕНИТЕ - еве што говореа на митингот

Фактор

(Видео) Ахмети прави спектакл во сала, улиците претворени во паркинг

Макфакс

Ахмети: Потребна е сплотеност, некои се лутат, но нема враќање назад

Во Центар

Ноизи: Сами гледате, Албанците во Македонија имаат многу сила

4NEWS

Ахмети: Јас сум многу горд на тимот што го има ДУИ во Владата

А1 On

Независен Press24 МКД 365 Н.Македонија Либертас Фокус Вечер Прес

Митинг на ДУИ во Чаир – Секој ја почуствувал „топлата рака на Али Ахмети“

Алфа - 21.03.2023

Да, тој доаѓа, а кој доаѓа не се знае. Помпезно најавуваниот слоган за митнгот на ДУИ во Чаир остана како реторичко прашање, ниту се знае кој ќе дојде, ниту за каква функција, а не се споменаа ни имиња.

Меџити: Досега никој не бил исклучен од партијата, кога ќе биде донесена одлуката ќе се изјасниме

Република

(ВИДЕО) Македонци од СДСМ кои не знаат ниту еден збор на албански присуствувале на вчерашниот митинг на ДУИ?

Lider

Меџити, Груби: Од едната страна е подадена раката, а од друга страна нашите функционери се разрешени

Во Центар

Вечерва „настан без преседан“ во организација на ДУИ во Чаир

Сител

Ахмети запеа пред митингот во Чаир

Канал5

(ВИДЕО) Ахмети со песна го „штима гласот“ пред вечерашниот митинг во Чаир

Фокус

Канал5 ММС Frontline Вечер Прес Либертас Lider Press24 Вечер Прес

Меџити: ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме

Либертас - 21.03.2023

ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме. Не очекувавме дека и претседателот ќе подлегне под вакво влијание, истакна предводникот на таканаречената огнена група, пратеникот од редовите на Демократската ...

Меџити: ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме

Во Центар

Меџити: Немаме проблеми со Ахмети, туку со неговиот избор за владин состав

Локално

Меџити: Од каде најде Груби пари за скапите пејачи

Фокус

Меџити: ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме

Press24

Меџити: ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме

365

Меџити: ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме

ТВ21

4NEWS Вечер Прес MakPress

Алтернатива за митингот на ДУИ: Не доаѓаат, туку си заминуваат!

Независен - 21.03.2023

Синоќа во Чаир почна крајот на власта на ДУИ, порача во денешната реакција партијата Алтернатива. -Синоќа имаше и скапа приватна забава на ДУИ. Синоќа седум пати се посведочи дека Чаир е на Чаирчани, а не на ДУИ, барем не на Артан Груби.

„Тој доаѓа“ ќе заврши со „Тој си оди“, велат од Алтернатива за митингот на ДУИ

Локално

„Тој доаѓа“ ќе заврши со „Тој си оди“, велат од Алтернатива за митингот на ДУИ

4NEWS

„Тој Доаѓа“ ќе заврши со „Тој си оди“, порачуваат од Алтернатива

Вечер Прес

СЕЛО ГОРИ, А АРТАН ИГРА ФУДБАЛ Алтернатива смисли нов слоган за ДУИ – „Тој заминува“

+инфо - 21.03.2023

Додека Албанците едвај сврзуваат крај со крај, додека цели семејства секојдневно си заминуваат од земјата барајќи чаре во туѓина, ДУИ е фокусиран исклучиво на задушување на внатрепартискиот револт, обвини партијата на Африм Гаши.

Алтернатива: Село гори, Артан игра фудбал и собира активисти во сали, па наместо „тој доаѓа“ ќе биде „тој заминува“

МКД

Алтернатива: Во Чаир започна крајот на владеењето на ДУИ – село гори, Артан игра фудбал!

Фокус

Алтернатива: Во Чаир синоќа започна крајот на владеењето на ДУИ

ТВ21

“Тој доаѓа“ ќе заврши со „Тој си оди“, велат од Алтернатива за митингот на ДУИ

Либертас

Aлтернатива за довчерашниот коалициски партнер: Помина уште една скапа приватна забава на ДУИ

Република

Алтернатива со порака до Ахмети: Тој заминува

Слободен Печат

Сител MakPress

Димитриевски за снимката на распеаниот Ахмети: Македонските граѓани не се чуствуваат среќни, а политичарите им пејат

Слободен Печат - 20.03.2023

Максим Димитриевски Градоначалникот на Општина Куманово во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека ДУИ со државава владее, а СДСМ е нивен привезок. Тој ја искоментира и видео снимката на која Ахмети пееше заедно со косовниот пејач Илир Шаќири.

(Видео) Ахмети запеа пред вечерашниот спектакл, Груби објави снимка

Макфакс

ВИДЕО: Груби објави снимка на распеаниот Али Ахмети

Слободен Печат

Ахмети повторно запеа, овој пат во дует со косовскиот пејач Илир Шаќири | ВИДЕО

Сител

ВИДЕО: Али Ахмети и познатиот косовски пејач Илир Шаќири пеат патриотска песна

А1 On

Ахмети љубител на песни – пее заедно со Илир Шаќири

ТВ21

(видео) ДУЕТ НА АЛИ АХМЕТИ И ИЛИР ШАЌИРИ: Лидерот на ДУИ и косовскиот пејач пеат патриотска песна, по избор на Артан Груби

Денешен

Press24 Република Lider ТВ21 4NEWS Точка

Груби во живо на ТВ прашуваше партиски членови дали под притисок дошле на митингот во Чаир

360 степени - 20.03.2023

Тој беше и еден од говорниците на митингот и во говорот порача дека е потребно помирување и обединување, а не поделба. Рече дека неговата рака останува подадена, бидејќи, како што посочи „нема ни огорчување, ни лутина“ Првиот вицепремиер, Артан ...

Ни треба помирување и обединување, а не поделба, порача Груби од Чаир

Локално

Груби од Чаир: Мојата рака е подадена, сега ни треба обединување, не раскол

Пулс24

Меџити не е поканет на средбата во Чаир: Носат звучни имиња од естрадата како да ќе прават концерт

Курир - 20.03.2023

Изет Меџити кој ја претставува таканаречената „огнена група“ на ДУИ, денеска изјави дека тој како претседател на чаирскиот огранок на партијата не е поканет на вечерашниот митинг во салата „Шабан Трстена“.

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Либертас

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

А1 On

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Во Центар

ШТО ПОПРВО ДА БИДЕ ОСМАНИ – ШЕФ НА ОБСЕ, МИНИСТЕР, ПОРТПАРОЛ, ДОКТОР… Меџити вели дека и Ковачевски се занимавал со вечерашниот „концерт“ на ДУИ во Чаир

+инфо

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Press24

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Независен

360 степени Фокус Слободен Печат Опсервер ТВ21 Денешен Нетпрес Локално

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

Бизнис Вести - 20.03.2023

Сакам да посакам успех на итнерната трибина која ја има ДУИ, тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на митингот што вечер ќе го одржи ...

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

Опсервер

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

Сител

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

Либертас

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

Бриф

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

А1 On

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални партиски активности

ТВ21

Канал5 MakPress Press24

Ахмети: Патот кон ЕУ не се запира со пропаганда кон Артан, ние не сме воз туку незапирлив урган

Макфакс - 20.03.2023

„Во последно време некои се лутат, но кај мене нема враќање назад!“, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети од Чаир. Ги почитувам, додаде Ахмети, одлуките на мнозинството од партиските тела, но не можам да излезам од патот трасиран со крв и вредности.

Ахмети: Патот кон ЕУ не се запира со пропаганда кон Артан, ние не сме воз туку незапирлив урган

Република

Ахмети: Потребна е сплотеност, некои се лутат, но нема враќање назад

Канал5

ТИЕ БИЛЕ УРАГАН ШТО ЌЕ ТЕ ОДДУВА: За Ахмети ако го критикуваш Артан Грби, го критикуваш патот кон ЕУ

Денешен

Ахмети: Патот кон ЕУ не се запира со пропаганда кон Артан, ние не сме воз туку незапирлив урган

Lider

Ахмети: Патот кон ЕУ не се запира со пропаганда кон Артан, ние не сме воз туку незапирлив урган

Точка

Ахмети: Патот кон ЕУ не се запира со пропаганда кон Артан, ние не сме воз туку незапирлив урган

Press24

Скопје1