TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Шекеринска и Џафери за изборот на претседател на Собранието на 27 април 2017 година

360 степени - 29.06.2020

За иницијативата на ДУИ за премиер Албанец, заменик-претседателката на СДСМ посочи дека Заев е политичар со најголема доверба меѓу Албанците и Македонците, ама дека за тоа кој ќе биде на чело на владата не се одлучува на партиски собири, ниту на ...

Шеќеринска: Гласав за Талат Џафери да биде претседател на Собрание по цена да го изгубиме животот

ТВ21 - 29.06.2020

Носителката од СДСМ во изборната единица 5, Радмила Шекеринска во изборната дебата на ТВ21 посочи дека гласала за Талат Џафери да биде претседател на Собранието по цена да изгубат живот. „Јас како пратеник во нашето Собрание гласав Талат Џафери да ...

Шеќеринска и Џафери за изборот на прв претседател Албанец во Собранието

ТВ21 - 29.06.2020

Носителите од СДСМ и ДУИ во петтата изборна единица Радмила Шекеринска и Талат Џафери разговараа за изборот за прв претседател Албанец во Собранието. „Ние сите гласавме за Талат да биде претседател на Собранието и тоа беше поводот за да се обидат да ...

Шекеринска: Кога ќе појдете во Инфективна, не е важно дали ќе ве лечи Милена или Имер

Фокус - 29.06.2020

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во вечерашната дебатна емисија на ТВ 21 порача дека не е воопшто важно од која националност ќе биде идниот премиер на Северна Македонија. „Јас мислам дека конечно е време да се сконцентрираме на граѓаните.

Шекеринска: На тиранијата на владеењето на ДПМНЕ им беше ставено крај по цена на нашите животи

24Инфо - 29.06.2020

Јас, како пратеник во нашето Собрание гласав Талат Џафери да биде претседател на Собранието, не заради тоа што е Албанец, туку заради тоа што сметавме дека е дојдено време за промени во Собранието.

Шекеринска: Зоран Заев е политичарот во Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците и кај Албанците

24Инфо - 29.06.2020

Знаете како, кога ќе има кажете што им нудите на граѓаните на ИЕ5, и кога единствената понуда ќе ја имате дека премиер ќе биде некој кој ДУИ ќе го избере, мислам дека тоа е нечесно кон граѓаните на ИЕ5.

Шекеринска: ДУИ го бараше својот кандидат за премиер неколку пати, затоа што неколкумина ги одбија

Локално - 29.06.2020

„Имаме шанса да ги гледаме луѓето во оваа држава најпосле како личности, а не како беџови. ДУИ пред овие проблеми имаше проблем да најде тема и ова им беше таа. Кандидатот за премиер го бараа неколку пати затоа што неколкумина веќе ги одбија“, ...

Шекеринска: Гласав за Џафери за претседател на Собранието затоа што сметав дека е дојдено време за промени

Локално - 29.06.2020

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска на вечерашната дебата на ТВ 21 изјави дека ќе дадат сериозна поддршка на економијата и на инфраструктурата. Според неа, политичарите нема да бидат фер кон граѓаните ако зборуваат за големи народни идеи.

Шекеринска: Во ек на пандемија покажавме дека знаеме да обезбедиме силна здравствена заштита

Република - 29.06.2020

Носителката на кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во Петтата изборнаа единица и заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска во Дебар се сретна со граѓани, но и со поголем број сопственици на деловни објекти, по што одржа и ...

Шекеринска: Кога ќе појдете во Инфективна, не е важно дали ќе ве лечи Милена или Имер

Либертас - 29.06.2020

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во вечерашната дебатна емисија на ТВ 21 порача дека не е воопшто важно од која националност ќе биде идниот премиер на Северна Македонија. „Јас мислам дека конечно е време да се сконцентрираме на граѓаните.

Шекеринска: Заев е политичарот во Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците и кај Албанците

iPortal - 29.06.2020

Знаете како, кога ќе има кажете што им нудите на граѓаните на ИЕ5, и кога единствената понуда ќе ја имате дека премиер ќе биде некој кој ДУИ ќе го избере, мислам дека тоа е нечесно кон граѓаните на ИЕ5, истакна вечерва потпретседателката на СДСМ и ...

Шекеринска: На тиранијата на владеењето на ДПМНЕ им беше ставено крај по цена на нашите животи

iPortal - 29.06.2020

Јас, како пратеник во нашето Собрание гласав Талат Џафери да биде претседател на Собранието, не заради тоа што е Албанец, туку заради тоа што сметавме дека е дојдено време за промени во Собранието, истакна вечерва потпретседателката на СДСМ и ...

Шекеринска: На тиранијата на владеењето на ДПМНЕ им беше ставено крај по цена на нашите животи

Бриф - 29.06.2020

Јас, како пратеник во нашето Собрание гласав Талат Џафери да биде претседател на Собранието, не заради тоа што е Албанец, туку заради тоа што сметавме дека е дојдено време за промени во Собранието, рече гостувајќи на ТВ 21 Радмила Шекеринска носител ...

Шекеринска: Заев е политичарот во Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците и кај Албанците

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Зоран Заев е политичарот во Северна Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците, и кај Албанците и кај сите други етнички заедници. Ако веќе зборуваме за етничката поддршка, тогаш ние од денеска би требало ...

Шекеринска: Заев е политичарот во Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците и кај Албанците

Вечер Прес - 29.06.2020

Зоран Заев е политичарот во Северна Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците, и кај Албанците и кај сите други етнички заедници. Ако веќе зборуваме за етничката поддршка, тогаш ние од денеска би требало сите со консензус да го ...

Шекеринска: Заев е политичарот во Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците и кај Албанците

Бриф - 29.06.2020

Знаете како, кога ќе има кажете што им нудите на граѓаните на ИЕ5, и кога единствената понуда ќе ја имате дека премиер ќе биде некој кој ДУИ ќе го избере, мислам дека тоа е нечесно кон граѓаните на ИЕ5, истакна вечерва потпретседателката на СДСМ и ...

Шекеринска: Заев е политичарот кој ја има највисоката доверба кај Македонците, Албанците и сите други етникуми

Frontline - 29.06.2020

Зоран Заев е политичарот во Северна Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците, и кај Албанците и кај сите други етнички заедници. Ако веќе зборуваме за етничката поддршка, тогаш ние од денеска би требало сите со консензус да го ...

Шекеринска: Заев е политичарот во Македонија кој ја има највисоката доверба и кај Македонците и кај Албанците

Centar - 29.06.2020

Знаете како, кога ќе има кажете што им нудите на граѓаните на ИЕ5, и кога единствената понуда ќе ја имате дека премиер ќе биде некој кој ДУИ ќе го избере, мислам дека тоа е нечесно кон граѓаните на ИЕ5.

Шеќеринска и Џафери за изборот на прв претседател Албанец во Собранието

4NEWS - 30.06.2020

Носителите од СДСМ и ДУИ во петтата изборна единица Радмила Шекеринска и Талат Џафери разговараа за изборот за прв претседател Албанец во Собранието. „Ние сите гласавме за Талат да биде претседател на Собранието и тоа беше поводот за да се обидат да ...