TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познатиот продуцент, Сајмон Кауел,после падот од велосипед на операција на ‘рбетот

Екран - 09.08.2020

Како што наведуваат странските медиуми, 60-годишниот продуцент ќе мора да се подложи на операција на ‘рбетот, а тој во моментов е во приватна болница во Малибу. Музички претприемач и ТВ личност Симон Кауел бил хоспитализиран откако паднал од ...

Сајмон Кауел се повредил додека тестирал електричен велосипед

Независен - 09.08.2020

FIE - In this Aug. 28, 2018, file photo, Simon Cowell arrives at the "America's Got Talent" Season 13 Week 3 red carpet at the Dolby Theatre in Los Angeles. Cowell broke his back Saturday, Aug.

Сајмон Кауел завршил во болница: Паднал од електричен велосипед и си го повредил грбот

Слободен Печат - 09.08.2020

Идејниот творец и член на жирито на емисијата на Х фактор, Сајмон Кауел итно е префрлен во болница во саботата вечерта по незгодата што му се случила. Сајмон го тестирал електричниот велосипед во дворот на неговата вила во Малибу, но притоа паднал и ...