TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Словенците решени – Вујовиќ останува селектор

Екипа - 14.06.2018

Словенија не успеа да се пласира на СП 2019, но челниците на федерацијата немаат намера да го променат селекторот по овој голем неуспех. Веселин Вујовиќ е решен да си замине од Копер и по се изгледа ќе го преземе кормилото на Висла во Полска, но ...

Бесниот Вујо го впери прстот откако храбрата Словенија остана без СП: Јас никогаш нема да добијам вакво нешто

Дерби - 14.06.2018

Словенија се покажа во храбро и далеку подобро издание од она пред неколку дена во Копер и беше на прагот да направи сензација на гостувањето во Веспрем, но сепак на крајот не успеа да стигне до посакуваните шест гола разлика во дуелот со Унгарија и ...

Вујовиќ заврши со Копер, следува поголем предизвик

Дерби - 13.06.2018

Еден од најдобрите стратези на Балканот, Веселин Вујовиќ ја заврши соработката со словенечкиот прволигаш РД Копер 2013. Некогашниот предводник на Вардар и Копер одлучија да ја прекинат соработката иако изминатава сезона ја оценуваат како позитивна, ...

Веселин Вујовиќ си замина од Копер, сè поблиску е до Висла Плок!

Gol.mk - 13.06.2018

Поранешниот тренер на Вардар и селектор на македонската репрезентација, Веселин Вујовиќ, од денес не е повеќе тренер на словенечкиот тим Копер. На денот кога Словенија и Унгарија играат реванш меч од баражот за Светското првенство, Копер на ...

Вујовиќ повеќе не е тренер на Копер

24 Ракомет - 13.06.2018

Екипата на Копер се раздели со тренерот и е во потрага по нов кормилар за следната сезона. Стратегот кој го предводеше клубот во последната сезона доби одврзани раце бидејќи дојде до разделба откако во последната сезона не беа остварени резултатите ...

Висла Плоцк го сака Веселин Вујовиќ на клупата

Екипа - 13.06.2018

Веселин Вујовиќ е прв кандиат за нов тренер на полскиот вицешампион, Висла Плоц. Амбициите на клубот се да му биде конкурентен на Кјелце во борбата за шампионската титула, а Вујо мајсторе е идеално решение за битката со Талант Душебаев.

Бесниот Вујо го впери прстот откако храбрата Словенија остана без СП: Јас никогаш нема да добијам вакво нешто

Точка - 14.06.2018

Словенија се покажа во храбро и далеку подобро издание од она пред неколку дена во Копер и беше на прагот да направи сензација на гостувањето во Веспрем, но сепак на крајот не успеа да стигне до посакуваните шест гола разлика во дуелот со Унгарија и ...

Тренерското столче за Вујовиќ

Вечер - 13.06.2018

Црногорскиот ракометен стручњак, Веселин Вујовиќ, е главен кандиат за нов тренер на полскиот вицешампион, Висла Плоцк. Амбициите на клубот се да му биде конкурентен на Киелце во борбата за шампионската титула, а Црногорецот е идеално решение за ...