TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курти и Мустафа не се договорија за новата Влада

А1 On - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада. По денешната средба зад затворени врати во косовското Собрание, по која се ...

ПРЕГОВОРИ ВО КОСОВО: Курти и Мустафа не постигнаа договор за нова влада

Слободен Печат - 02.12.2019

Кога ќе имаме конечен договор, истиот ќе го преставиме пред јавноста. Денешната средба завршува, јас ќе бидам во директен контакт со претседателот на ДЛК за да одредиме кога ќе се сретнеме повторно, за да постигнеме договор, истакна Курти.

Два месеци по изборите: На повидок формирање на косовска влаа

Република - 02.12.2019

Лидерите на партиите кои победија на октомвриските избори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување (ВВ) и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), започнаа попладнево состанок зад затворени врати во косовското Собрание, со цел ...

Косово: Мустафа и Курти в понеделник ќе го потпишат договорот за коалиција

Либертас - 30.11.2019

Коалицискиот договор меѓу Самоопределување и Демократскиот сојуз на Косово (ДСК) ќе биде потпишан во понеделник, 2 декември. По денешната средба меѓу претседателот на Самоопределување Албин Курти и Иса Мустафа од ДСК, објавено е дека двете партии ...

Средба на Албин Курти и Иса Мустафа за формирање на новата косовска Bлада

А1 On - 02.12.2019

Лидерите на партиите кои победија на октомвриските избори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување (ВВ) и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), започнаа попладнево состанок зад затворени врати во косовското Собрание, со цел ...

Средба на Албин Курти и Иса Мустафа за формирање на новата косовска влада

Локално - 02.12.2019

Лидерите на партиите кои победија на октомвриските избори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување (ВВ) и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), започнаа попладнево состанок зад затворени врати во косовското Собрание, со цел ...

Курти и Мустафа одржуваат состанок за формирање на нова косовска влада

Слободен Печат - 02.12.2019

Според претходните најави од двете партии, Курти и Мустафа се очекува во текот на денешниот ден да потпишат договор за идната влада, за која засега се знае дека е постигната согласност дека ќе има 12 министерства, од кои по едно ќе им припаднат на ...

Два месеци по изборите Курти конечно станува премиер на Косово

PressingTV - 02.12.2019

идерите на партиите кои победија на октомвриските избори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување (ВВ) и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), започнаа попладнево состанок зад затворени врати во косовското Собрание, со цел ...

Курти и Мустафа не се договорија за новата влада

Локално - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Курти и Мустафа не се договорија за новата влада

24Инфо - 02.12.2019

– Лидерите на Движењето „Самоопределување” и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Курти и Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада

iPortal - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада. По денешната средба зад затворени врати во косовското Собрание, по која се ...

Курти и Мустафа не се договорија за нова косовска влада

Р.С.Европа - 02.12.2019

Албин Курти и Иса Мустафа, лидерите на „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, не успеаја попладнево да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Курти и Мустафа без договор за нова влада

ТВ21 - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада. По денешната средба зад затворени врати во косовското Собрание, по која се ...

Нема договор за влада на Косово

Фокус - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Средба на Албин Курти и Иса Мустафа за формирање на новата косовска влада

Опсервер - 02.12.2019

Лидерите на партиите кои победија на октомвриските избори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување (ВВ) и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), започнаа попладнево состанок зад затворени врати во косовското Собрание, со цел ...

Курти и Мустафа не се договорија за новата влада

Опсервер - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Курти и Мустафа не се договорија за новата влада

Вечер - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување” и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Курти и Мустафа не се договорија за новата влада

MakPress - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Нема договор за влада во Косово

Либертас - 02.12.2019

Лидерите на Движењето „Самоопределување“ и на Демократскиот сојуз на Косово, Албин Курти и Иса Мустафа не успеаја денеска да се договорат за идната заедничка влада, јави дописникот на МИА од Приштина.