TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

А1 On - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Забрана за движење на камиони на патот Дебар-Струга и Тетово-Попова Шапка

Фокус - 12.01.2019

Сообраќајот на државните патишта и натаму се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ЈП „Македонија пат“, информираат од Авто мото-сојузот на Македонија.

Сообраќајот се одвива отежнато, забрана за товарни возила

ТВ21 - 12.01.2019

Забрана за движење на тешки товарни возила има на патните правци Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража, Кичево – Охрид преку планинскиот премин Пресека, Струга – граничен премин Ќафасан и Тетово – Попова Шапка, каде ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Курир - 24.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар е укината изутрина во седум часот, а се уште е во сила забраната на превојот Стража, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Забрана за камиони на патните правци Маврово-Дебар и Дебар-Струга

Скопје1 - 12.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози,наместа со остатоци од кашест снег. „Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

А1 On - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони само на правецот Струга-Ќафасан

+инфо - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан во 11:45 часот, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“ нагласувајќи дека сѐуште важи з абраната за движење на тешки товарни возила на ...

Во сила неколку забрани за камиони и автобуси на неколку патни правци низ Македонија

ТВ21 - 11.01.2019

Од АМСМ соопштуваат дека има забрана за тешки товарни возила на неколку патни правци меѓу кои се Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку Стража и Кичево – Охрид преку Пресека. Исто така има забрана за автобуси на патниот правец Тетово – Попова ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

24Инфо - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за камиони на патниот правец Струга-Ќафасан

Опсервер - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан во 11:45 часот, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни ...

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Сител - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Укината забраната за камиони на патиштата кај Маврово и Дебар

Р.С.Европа - 12.01.2019

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека најмногу снег има во Маврово, каде висината на снежната покривка изнесува 87 сантиметри, по што следат Пожаране со 49, Лазароиполе со 48, Попова Шапка со 47… Сообраќајот на државните патишта и ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

МКД - 12.01.2019

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека изутрина во 08:30 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца. Во сила е сабраната за камиони на патот Дебар-Струга, како и ...

Забрана за камиони важи за еден патен правец

Фактор - 13.01.2019

Забрана за камиони има на еден патен правец во земјава. Од превентивни причини воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Канал5 - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Во сила неколку забрани за камиони и автобуси на неколку патни правци низ Македонија

4NEWS - 11.01.2019

Од АМСМ соопштуваат дека има забрана за тешки товарни возила на неколку патни правци меѓу кои се Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку Стража и Кичево – Охрид преку Пресека. Исто така има забрана за автобуси на патниот правец Тетово – Попова ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

А1 On - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за камиони на патниот правец Струга-Ќафасан

А1 On - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан во 11:45 часот, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни ...

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Слободен Печат - 12.01.2019

„Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот. Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга.

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

А1 On - 24.02.2019

Од 11:10 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Маврово – Дебар, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Забраната за камиони на овој патен правец беше воведена од вчера ...

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Дебар-Струга

Press24 - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонија пат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

Канал5 - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Курир - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Н.Македонија - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

MTM - 31.01.2019

Во 11:00 часот укината е забраната за камиони на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Забраната беше воведена утрово во 7:30 часот поради интензивни врнежи од ...

Забрана за камиони на патот Дебар-Струга

+инфо - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16.30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

MTM - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Локално - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Превентивно воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Локално - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

zabrana

24Инфо - 12.01.2019

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека изутрина во 08:30 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца. Во сила е сабраната за камиони на патот Дебар-Струга, како и ...

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Вечер - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

Опсервер - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Канал5 - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

24Инфо - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат”, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Опсервер - 24.02.2019

Од 11:10 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Маврово – Дебар, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Забраната за камиони на овој патен правец беше воведена од вчера ...

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Опсервер - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

24Инфо - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Воведена забрана за камиони на патот Дебар-Струга

+инфо - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:.0 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти јавното претпријатие „Македонија пат“, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

MTM - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

А1 On - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Забрана за камиони на патот Дебар-Струга

Независен - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Сител - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Забрана за движење на тешки товарни возила на патот Дебар-Струга

Пулс24 - 13.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. Од превентивни причини воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга, соопшти ...

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Курир - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“, сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

MTM - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патот Дебар-Струга

Слободен Печат - 13.01.2019

Од превентивни причини, соопштија од ЈП Македонија пат, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа со остатоци од кашест ...

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Канал5 - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат", сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...

Обновено:Укината забрана за ТМВ на неколку правци, сообраќајот во зимски услови

OhridNews - 11.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонијапат. Забраната за товарни моторни возила на патниот правец Струга-ГП Ќафасан е ...

Воведена забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

MTM - 12.01.2019

Од превентивни причини денеска во 16:30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Како што соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат", сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...