TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русите на вежби на работ на Европа од бродови испукаа десетици ракети (ВИДЕО)

МКД - 22.09.2019

Руските воени бродови на Северната флота неделава спроведоа вежби во северниот дел на Баренцовото Море. Во видеото кое го објави руското министерство за одбрана се гледа како противподморничкиот разурнувач „Вицеармирал Кулаков“ и два брода ...

Русија изведе воени вежби во северна Европа, испалени десетина ракети

Макфакс - 22.09.2019

Руски воени бродови на Северната флота извеле вежби во северниот дел од Баренцовото море. На видеото кое го објави руското министерство за одбрана, се гледа разорувач Вајс-Адмирал Кулавков и два брода, Александар Отраковски и Кондопога, кои ...

Русија изведе воени вежби во северна Европа, испалени десетина ракети

24Инфо - 22.09.2019

Руски воени бродови на Северната флота извеле вежби во северниот дел од Баренцовото море. На видеото кое го објави руското министерство за одбрана, се гледа разорувач Вајс-Адмирал Кулавков и два брода, Александар Отраковски и Кондопога, кои ...

Русија изведе воени вежби во северна Европа, испалени десетина ракети

Локално - 22.09.2019

Руски воени бродови на Северната флота извеле вежби во северниот дел од Баренцовото море. На видеото кое го објави руското министерство за одбрана, се гледа разорувач Вајс-Адмирал Кулавков и два брода, Александар Отраковски и Кондопога, кои ...

Русија изведе воени вежби во северна Европа, испалени десетина ракети

Centar - 23.09.2019

Показната вежба е дел од шестдневната програма на Центарот 2019, кој започна во понеделникот во регионот Оренбург, а во кој учествуваат и војските на Кина, Индија, Казахстан, Пакистан, Узбекистан и Таџикистан.

Русија изведе воени вежби во северна Европа, испалени десетина ракети

Либертас - 23.09.2019

Руски воени бродови на Северната флота извеле вежби во северниот дел од Баренцовото море. На видеото кое го објави руското министерство за одбрана, се гледа разорувач Вајс-Адмирал Кулавков и два брода, Александар Отраковски и Кондопога, кои ...