TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АС направи анализа за можен трансфер на Погба во Реал: Има неколку причини ЗА но и неколку ПРОТИВ

24Фудбал - 21.03.2019

Весникот АС направи анализа за можноста Пол Погба да се пресели на Бернабеу откако самиот играч откри дека сонува за настап во Реал и под водство на Зинедин Зидан. Пол Погба денеска ја разбранува јавноста откако од кампот на Франција им намигна на ...

Погба за сонот да се игра за Реал и Зидан и зошто Мурињо добил отказ од Манчестер јунајтед

24Фудбал - 20.03.2019

Пол Погба денеска се појави пред медиумите за да разговара за мечот на Франција против Молдавија, но фудбалерот крена голема прашина откако призна дека сонува за настап во Реал Мадрид и под водство на Зинедин Зидан.

Погба: Играњето во Реал Мадрид под водство на Зидан е сон за секој фудбалер

Gol.mk - 20.03.2019

Додека Жозе Мурињо беше на чело на Манчестер Јунајтед, иднината на Пол Погба на „Олд Трафорд“ беше под знак прашалник. И по заминувањето на португалскиот тренер, со кого Французинот имаше лоши односи, се шпекулира дека тој ќе си замине и ќе ја ...

Погба со најновата изјава ги налути навивачите на Јунајтед

Sport 1 - 20.03.2019

Манчестер јунајтед игра како преродено по пристигнувањето на тренерот Оле Гунар Солшер, а во форма се врати и Пол Погба, кој повторно се поврзува со заминување од „Олд Трафорд“. Погба во моментов е на репрезентативни обврски со Франција, а во ...

Анкета на Марка извади брутални бројки: 0д 200.000 гласови, 80% од фановите на Реал го сакаат овој играч

Спортклуб - 20.03.2019

Реал Мадрид повторно го врати Зидан во своите редови, а со тоа се вратија и големите очекувања на фановите. По ужасниот период со Лопетеги а подоцна и со Сантијаго Солари, Перез мораше да направи клучен чекор и повторно да го повика спасителот Зидан.

Винисиус: Барселона нудеше повеќе, но јас сакав во Реал Мадрид

Екипа - 20.03.2019

Младиот бразилски фудбалер Винисиус Жуниор, откри дека за него биле заинтересирани од таборот на Барселона, но дека на крајот пресудила неговата симпатија кон Реал Мадрид. „Барселона понуди повеќе, но јас го одбрав Реал Мадрид поради подобриот ...

Дали Анчелоти на најдобар начин го опиша враќањето на Зидан?

Спортски - 20.03.2019

Зинедин Зидан се врати во Реал Мадрид откако во клубот неуспешни епизоди имаа Јулиен Лопетеги и Сантијаго Солари. Неговото враќање израдува голем број фанови, но и фудбалски легенди еден од нив е и Карло Анчелоти.

Анчелоти на најдобар можен начин го опиша враќањето на Зизу во Реал

Дерби - 20.03.2019

Враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид израдува многу фанови и фудбалски легенди на „кралскиот клуб“, а во оваа група спаѓа и легендарниот Карло Анчелоти кој со големи букви го запиша своето име во историјата благодарение на освоената „Ла Десима“.

Marca: Зидан го сака мозокот на Јувентус во Реал

Кајгана - 20.03.2019

Шпанскиот весник Marca вчера објави листа со потенцијалните засилувања на Реал Мадрид и меѓу фаворитите на штотуку вратениот Зинедин Зидан го вброи и плејмејкерот на Јувентус Миралем Пјаниќ, еден од најважните играчи на Масимилијано Алегри.

Погба: Секој сонува да игра за Реал, сега плус и Зидан е тренер

Екипа - 20.03.2019

Пол Погба ќе биде предводник на француската репрезентација во квалификациите за ЕВРО 2020, а големиот ас ја искористи денешната прес-конференција на националниот тим и за „флерт“ со Реал Мадрид.

Изјавата на Погба за Реал Мадрид предизвика „бура“ од реакции во јавноста

Спортски - 20.03.2019

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба денес даде интересна изјава поврзана со неговиот потенцијален трансфер во Реал Мадрид. Во пресрет на репрезентативните натпревари против Молдавија и Исланд за светскиот шампион Франција, Погба во еден дел ...

Погба со една изјава го здрма Островот и најави трансфер во Реал Мадрид

СуперСпорт - 20.03.2019

Пол Погба со денешната изјава поврзана со евентуален трансфер во Реал Мадрид повторно ги наполни светските медиуми. Имено, во пресрет на натпреварите со Молдавија и Исланд со репрезентацијата на Франција, Погба на прес конференцијата проговори и за ...

Погба посочи за кој тим посакува да заигра: Тоа е сон за секого

Дерби - 20.03.2019

Пол Погба е еден од главните виновници што Манчестер Јунајтед игра како преопороден под водство на Оле Гунар Солскјер. Францускиот интернационалец ги остави на страна сите недоразбирања со Жозе Мурињо и покажа колку може да биде добар, квалитетен и ...

Перез не го почитувал Роналдо и сметал дека е преценет!?

Спортски - 20.03.2019

Кристиано Роналдо минатото лето го напушти Реал Мадрид и кариерата ја продолжи во редовите на Јувентус, но тој се уште една од главните теми и за него многу се пишува во Мадрид. Како најголем виновник за неговото заминување во Мадрид го означуваат ...

Како си дозволил!? – Перез имал можност да купи напаѓач, но се одлучил за Куртоа!

Спортски - 20.03.2019

Пред Реал Мадрид е лето во кое ќе има многу промени кога во прашање е реконструкцијата на играчкиот кадар и веќе сега е јасно дека ќе има многу промени. „Кралевите“ оваа сезона целосно потфрлија после доминацијата во Лигата на шампионите претходните ...

„Марка“: Перез можел да купи одличен напаѓач, но се откажал поради Куртоа!

Sport 1 - 20.03.2019

Реал Мадрид наредното лето ќе мора да го засилува тимот, доколку сака да се бори на сите фронтови за нови трофеи, а веќе новиот тренер Зинедин Зидан има неколку желби. Сепак, „кралевите“ сезонава целосно разочараа, па ќе останат без титула, а ...

„Перез сметаше дека Роналдо е преценет фудбалер“

Sport 1 - 20.03.2019

Иако Кристијано Роналдо минатото лето си замина од Реал Мадрид и кариерата ја продолжи во италијанскиот великан Јувентус, во Мадрид и понатаму останува топ-тема неговото заминување за кое најголем виновник е актуелниот претседател на „кралскиот ...

Реал ќе понуди 70 милиони евра за Пјаниќ

SportMedia - 20.03.2019

Првотимецот на италијанскиот првак Јувентус, Миралем Пјаниќ е меѓу приоритетите за летната селекција на нови играчи во Реал Мадрид. Според италијански и шпански извори, 28-годишниот репрезентативец на Босна и Херцеговина, е еден од фудбалерите кои ...

Погба: На секој фудбалер му е сон да игра за Реал под Зидан

TopSport - 20.03.2019

Иако се веруваше дека со отказот за Жозе Мурињо се осигура иднината на Пол Погба во Манчестер јунајтед, неговата последна изјава повторно ги подгреа шпекулациите за заминување од Англија. Иднината на 26-годишниот Французин можеби не е на „Олд ...

Легендарниот Касиљас потпиша: Уште една година на „Драгао“

СуперСпорт - 20.03.2019

Како што е официјално објавено на сајтот на Порто, Касиљас останува во клубот и во по тековната сезона. Искусниот 37-годишниот чувар на мрежата на „Драгао“ пристигна во 2015. година од мадридски Реал, па стана и најплатен играч во екипата.

Касиљас стави потпис на нов договор: И јас не се давам, исто како Буфон!

24Фудбал - 20.03.2019

Икер Касиљас стави потпис на нов договор, легендарниот голман и следната сезона ќе биде на голот на Порто, а ќе има опција да го продолжи престојот на Драгао за додатни 12 месеци. Порто попладнево соопшти дека Икер Касиљас ставил потпис на нов ...

Погба: Реал Мадрид е сон – што ли само на ова ќе кажат навивачите на Јунајтед

Спортклуб - 20.03.2019

Иако во последно време игра мошне добро, Пол Погба повторно стана цел на шпекулации околу неговото можно заминување од Манчестер Јунајтед Погба моментално се наоѓа со селекцијата на Франција, а со својата последна зјава можеби најави дека неговиот ...

МД го нападна Винисиус: Лаже! Имаше договор со Барса но се пишмани откако Реал му понуди повеќе пари!

24Фудбал - 20.03.2019

Синоќешната изјава на Винисиус Жуниор дека го одбрал Реал наместо Барса и покрај тоа што клубот од Камп Ноу му понудил повеќе пари не помина добро во Каталонија, весникот Мундо Депортиво остро го нападна младиот Бразилец.

Касиљас го продолжи договорот со Порто и откри каде сака да ја заврши кариерата

Спортски - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас потпиша нов договор со Порто. Претходниот договор со Порто важеше до крајот на сезоната, а со оглед дека ниту едната, ниту другата страна не ја криеја желбата за продолжување на соработката, овој расплет ...

Зидан порача: Тој не смее да си замине од Реал Мадрид!

Спортски - 20.03.2019

Зинедин Зидан по враќањето на клупата на Реал Мадрид воведе навистина значајни промени, а една од промените се однесува на останувањето на главните ѕвезди во Мадрид. Една од ѕвездите која беше на излезна врата од „Сантиаго Бернабеу“ секако беше ...

Касиљас не мрда од Порто

Фокус - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас официјално доби нов договор во Порто, објавија од „Драгао“. Вчера „Сан Икер“ откри дека ќе потпише договор за уште две сезони – до летото 2021, кога ќе има 40 години.

Реал Мадрид минатотo лето можел да ја купи „ѕвездата“ на Јунајтед – но се уништил Перез

Спортклуб - 20.03.2019

На Реал Мадрид му предстои бурно и напорно лето сооглед на тоа што се очекува реконструкцја на тимот. Шпанска „Марка“ која важи за близок извор до „кралевите“ денес објави ексклузива која налути многу навивачи на клубот.

Касиљас го продолжи договорот со Порто!

Sport 1 - 20.03.2019

Иако пред неколку дена Икер Касиљас изјави дека би сакал да се врати во Ла Лига, по новото продолжување на договорот со Порто таа изјава му „паѓа во вода“, па јасно е дека Шпанецот најверојатно кариерата ќе ја заврши во Порто.

Касилјас го продолжи договорот со Порто

Екипа - 20.03.2019

Актуелниот португалски шампион Порто, го продолжи договорот на легендарниот шпански голман Икер Касилјас. Тој се договори со раководството на клубот за продолжување на соработката до 2021 година.

Зидан не пушта еден од своите фудбалери да замине од Реал Мадрид

СуперСпорт - 20.03.2019

Зинедин Зидан, по враќањето на тренерската клупа на Реал Мадрид, реши да промени многу работи во клубот. Во екипата се вратија отпишаните Марсело, Иско и Кејлор Навас, а иако во шпанските медиуми се пишуваше дека тројцата ќе ги напуштат „кралевите“, ...

Погба: Играчите ја загубија довербата во Мурињо, ситуацијата стануваше само полоша

Спортклуб - 20.03.2019

Францускиот фудбалер за врска и член на Манчестер Јунајтед, Пол Погба порача во разговор за „Скај Спортс“ дека тој и соиграчите ја загубиле довербата во Жозе Мурињо. „Специјалниот доби отказ на клупата на Манчестер Јунајтед по серијата лоши ...

ВИНИЦИУС: Барса ми нудеше повеќе, но го молев Господ да одам во Реал Мадрид!

SportMedia - 20.03.2019

Бразилецот Винициус Жуниор е еден од ретките кај „кралевите“ кои оваа сезона не разочара. Затоа уште сега го споредуваат со Кристијано Роналдо. По добрите игри во Реал дојде повик и од Тите, селекторот на Бразил.

Ќе се пензионира во португалскиот шампион: Касилјас потпиша нов договор со Порто!

Дерби - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман, Икер Касилјас и официјално ја продолжи соработката со актуелниот португалски шампион Порто. Касилјас во 2015 година пристигна во оваа средина од неговиот матичен клуб Реал Мадрид, а според новиот договор ќе остане во ...

Сите може да си одат, но тој не мрда: Зидан не дава Марсело да го напушти Реал

Спортклуб - 20.03.2019

Со враќањето на Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид, многу работи се променија. Во екипата се вратија отпишаниот Марсело, Иско и Кејлор Навас, а иако во шпанските медиуми се пишува деа сите тројца би можеле да ги напуштат „Кралевите“, се чини ...

Зидан загриза и за Канте

Вечер - 20.03.2019

Францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Н’Голо Канте, е најновата желба на старо-новиот тренер на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Зинедин Зидан.

Зида му забранува на еден фудбалер да го напушти тимот

Sport 1 - 20.03.2019

Францускиот тренер, Зинедин Зидан во ниту еден случај не сака да му дозволи на Марсело да го напушти тимот. Бразилецот беше во втор план кај Сантиаго Солари, па планираше да го напушти Мадрид, но со враќањето на Зизу ситуацијата се променува.

На Касиљас не му паѓа на памет пензија, го продолжи договорот со Порто

SportMedia - 20.03.2019

Икер Касиљас нема намера да ги „закачи“ копачките. Шпанскиот репрезентативец денеска го продолжи договорот со Порто на нови две ...

„Перез сметаше дека Роналдо е преценет играч“

Точка - 20.03.2019

Кристијано Роналдо минатото лето одлучи да го напушти Реал Мадрид за околу 100 милиони евра. Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон откри интересен детал од 2008-ма година од преговорите со Манчестер Јунајтед за купувањето на ...

Јунајтед се откажа од Бејл

SportMedia - 20.03.2019

Манчестер Јунајтед долго време се обидуваше да го доведе во своите редови фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Герет Бејл, но „ESPN“ објави дека челниците на клубот се откажале од идејата да го купат репрезентативецот на Велс.

Калдерон открива: Флорентино Перез смета дека Роналдо е преценет и никогаш не го почитуваше

Спортклуб - 20.03.2019

Кристијано Роналдо по девет години го напушти Реал Мадрид и кариерата ја продолжил во редовите на Јувентус. Португалецот во Торино доби се што бараше. Плата од 30 милиони евра, а токму таа беше причината што Португалецот веќе не го носи дресот на ...

Касиљас во Порто до 2021 година

TopSport - 20.03.2019

Икер Касиљас, во средата, го продолжил договорот со Порто. Голманот имал желба кариерата да ја заврши на „Драгао“ стадионот. 37-годишниот голман во Порто пристигна пред четири години од Реал Мадрид, а новиот договор значи дека тој ќе брани до ...

Навас со критики до Солари: Имав чувство дека што и да сторам на тренинзите, нема да играм

24Фудбал - 20.03.2019

Костариканецот си ја отвори душата за периодот минат под кормилото на Сантијаго Солари, но, по враќањето на Зинедин Зидан веднаш покажа што знае и умее и возврати со извонредни интервенции на довербата од Французинот.

„Проектот на Реал ми беше поважен од парите на Барселона“

TopSport - 20.03.2019

Тинејџерот од Реал Мадрид, Винисисус Жуниор, открил дека за неговите услуги биле заинтересирани и во Барселона, но дека проектот што му го претставиле во Мадрид и разговорот со сонародникот Марсело пресудиле тој да го избере „кралскиот клуб“.

Барселона нудела повеќе од Реал Мадрид во битката за Винисиус, Бразилецот откри како ја донел конечната одлука

24Фудбал - 20.03.2019

18 годишниот офанзивец потпиша долгогодишен договор со Кралевите со кој се обврза на верност до 2025. година, но, во интересот за него, Барселона нудела повеќе, а Винисиус открива како ја донел конечната одлука.

Виничиус: Го избрав Реал, бидејки мислам дека е подобар од Барса

Sport 1 - 20.03.2019

Виничиус Жуниор кој со своите настапи за Реал Мадрид ги освои симпатиите на спортската јавност, открива дека и Барселона била заинтересирана за неговиот потпис, па дури и нудела повеќе пари. Но, Бразилецот сепак се одлучил за кралскиот тим.

Манчестер Јунајтед повеќе не го сака Герет Бејл

СуперСпорт - 20.03.2019

Црвените Ѓаволи се откажаа! И покрај многуте шпекулации кои го поврзуваа со Манчестер Јунајтед, на Олд Трафорд повеќе не го сакаат Герет Бејл. Јунајтед подолго време посакуваше да го доведе велшкиот репрезентативец од Реал Мадрид, но ЕСПН јавува ...

Играч на Реал сака да го напушти клубот, Перез и Зидан не сакаат ниту да слушнат

Sport M - 20.03.2019

Рафаел Варан од Реал Мадрид размислува да го напушти клубот, иако клубот што би сакал да го донесе мора да има многу пари. Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен и ПСЖ би сакале да го видат во своите редови 25-годишниот Французин, но со обзир на игрите ...

Ќе го направи ли Пјаниќ трансферот на својот живот?

СуперСпорт - 20.03.2019

Се очекува Миралем Пјаниќ во летниот преоден рок да го направи трансферот на својот живот.. Шпанската Марка вчера ја објави листата на потенцијални засилувања на мадридскиот Реал, а помеѓу одбраните се најде и Миралем Пјаниќ.

Виничиус: Барса даваше повеќе, но јас го избрав Реал Мадрид

Локално - 20.03.2019

Младиот талент на Реал Мадрид, Виничиус Жуниор, откри дека од Барселона пројавувале многу сериозен интерес кон него, но тој го претпочитал „кралскиот“ клуб. – Барса даваше повеќе, но јас го избрав Реал Мадрид заради подобриот проект.

Винисиус откри дека имал понуда и од Барселона и потенцираше зошто ги одбил „каталонците“ иако понудиле повеќе пари

Дерби - 20.03.2019

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор експресно се наметна како стабилен избор за првиот тим и покрај тоа што има само 18 години. Бразилецот пристигна во „кралското“ јато во јули минатата година, но договор со него беше потпишан уште во мај ...