TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Скопјанецот“ Димитров, за грчките медиуми не сме веќе БЈРМ, сега сме само „Скопје“, а Македонците се „Скопјани“

еМагазин - 16.03.2019

Портпаролот и пратеникот на Златна Зора, Илиас Касидиарис , кој вчера како што пренесе дописникот на еМагазин од Солун, предизвика инцидент во грчкиот Парламент, не е единствениот за кој македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров е ...

(ВИДЕО) Портпаролот на Златна Зора предизвика инцидент при посетата на Димитров: Пренесете му на скопјанецот дека ...

Фокус - 15.03.2019

При денешната посета на македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров во Парламентот на Грција дојде до мал инцидент кој го предизвика портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис.

Димитров на Фејсбук: Северна Македонија гради пријателство со Грција

Press24 - 15.03.2019

Димитров се огласи на Фејсбук по средбата со Вуцис. - Средба со претседателот на Парламентот во Атина, Никос Вуцис. Зборувавме за иднината, за формирање групи за пријателство меѓу Северна Македонија и Грција во двата парламенти, за договорот и за ...

ВИДЕО: "Македонија е грчка" - Инцидент на средбата на Димитров со Вуцис

Press24 - 15.03.2019

Инцидент се случил денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот Димитров со Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

Канал5 - 15.03.2019

Пред почетокот на состанокот во обраќање до медиумите, Вуцис и Димитров говореа за важноста на Договорот од Преспа, како за двете земји, така и за двата народи. Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите ...

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ГРЦИЈА: На „скопјанецот“ Димитров му порача дека „Македонија е грчка“

Фактор - 15.03.2019

Инцидент имаше денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот за надворешни работи, Никола Димитров со Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, е спречен да влезе во канцеларијата.

Вуцис – Димитров : Преспанскиот договор беше вистинскиот потег за добрососедство

1tv - 15.03.2019

Преспанскиот Договор беше вистинскиот потег за добрососедство и соработка. Ова е пораката што денеска ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис и шефот на дипломатијата Никола Димитров.

(ВИДЕО) Инцидент: Портпаролот на Златна зора сакаше да упадне на средбата на Димитров со Вуцис

еМагазин - 15.03.2019

Сериозен инцидент се случи денеска во грчкиот Парламент за време на средбата на македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров со претседателот на Парламентот, Никос Вуцис, во Атина, јавува дописникот на еМагазин од Солун.

Димитров во Атина се сретна со претседателот на грчкиот парламент Вуцис

Мета - 15.03.2019

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на грчкиот парламент, Николаос Вуцис. На средбата, како што информираат од Министерството за надворешни работи, ...

Димитров во Атина: Горд сум што имав улога во историското помирување

1tv - 15.03.2019

Горд сум што имав улога во историското помирување, кажа министерот Димитров. Тој е во дводневна работна посета на Атина. Денеска се сретна со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис.

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

Независен - 15.03.2019

Грција – Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска ...

Работна посета на Никола Димитров на Атина

Макфакс - 14.03.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска и утре, ќе престојува во работна посета на Атина по покана на поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас. Димитров ќе учествува на академска конференција по повод ...

(видео) Нервозен пратеник од Златна зора му испрати порака на Никола Димитров во ходник на грчкиот парламент

Магазин - 15.03.2019

При денешната посета на македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров во Парламентот на Грција дојде до мал инцидент кој го предизвика портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис.

„Македонија е грчка“- портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис ВИДЕО

+инфо - 15.03.2019

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

Press24 - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Вуцис – Димитров : Преспанскиот договор беше вистинскиот потег за добрососедство

Либертас - 15.03.2019

Преспанскиот Договор беше вистинскиот потег за добрососедство и соработка. Ова е пораката што денеска ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис и шефот на дипломатијата Никола Димитров.

Инцидент во Грција: Портпаролот на Златна зора му порача на „Скопјанецот“ – „Македонија е грчка“

Вечер - 15.03.2019

Сериозен инцидент се случи денеска во грчкиот Парламент за време на средбата на македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров со претседателот на Парламентот, Никос Вуцис, во Атина, јавува дописникот на еМагазин од Солун.

Димитров во Грција: Нема да застанам додека не ги убедиме сите дека договорот беше вистински потег

Макфакс - 15.03.2019

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на парламентот, Николаос Вуцис. На средбата, соговорниците го изразија своето задоволство од завршувањето на ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

Локално - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по ...

Димитров во работна посета на Атина

Скопје1 - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, на 15 и 16 март 2019 година, ќе престојува во работна посета на Атина. На покана на поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, министерот ...

Инцидент во Атина: Портпаролот на „Златна зора“ до Димитров: „Македонија е грчка“

24 Вести - 15.03.2019

Инцидент се случил денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот Димитров со Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.

Портпаролот на Златна Зора до Димитров: Македонија е грчка, скопјанецот да чуе! (ВИДЕО)

Нетпрес - 15.03.2019

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

24Инфо - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Димитров во Атина: Ние сме соседи, а не може да се гради пријателство со соседот без разбирање

ТВ21 - 15.03.2019

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на Парламентот на Хеленската Република, Николаос Вуцис. На средбата, соговорниците го изразија своето задоволство од ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

Press24 - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по повод ...

Работна посета на Никола Димитров на Атина

А1 On - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска и утре, ќе престојува во работна посета на Атина по покана на поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас. Димитров ќе учествува на академска конференција по повод ...

ВИДЕО: „Македонија е грчка“- портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис

Либертас - 15.03.2019

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

Сител - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Димитров во Грција: Нема да застанам додека не ги убедиме сите дека договорот беше вистински потег

24Инфо - 15.03.2019

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на парламентот, Николаос Вуцис. На средбата, соговорниците го изразија своето задоволство од завршувањето на ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

ММС - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по ...

Работна посета на Никола Димитров на Атина

Centar - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска и утре, ќе престојува во работна посета на Атина по покана на поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас. Димитров ќе учествува на академска конференција по повод ...

И Скопјанецот нека чуе: Македонија е грчка

Република - 15.03.2019

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна зора, Илијас Касидијарис, бил спречен од обезбедувањето да ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

Либертас - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Димитров на средба со претседателот на грчкиот Парламент Николаос Вуцис

iPortal - 15.03.2019

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на Парламентот на Хеленската Република, Николаос Вуцис. На средбата, соговорниците го изразија своето задоволство од ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

24 Вести - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по ...

Портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис (ВИДЕО)

ММС - 15.03.2019

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство меѓу двете земји

Р.С.Европа - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сoработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, порачаа претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи на Северна ...

Димитров во Грција: Нема да застанам додека не ги убедиме сите дека договорот беше вистински потег

Точка - 15.03.2019

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на парламентот, Николаос Вуцис. На средбата соговорниците го изразија своето задоволство од завршувањето на ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

Сител - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

Независен - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Димитров во Грција: Нема да застанам додека не ги убедиме сите дека договорот беше вистински потег

Centar - 15.03.2019

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на парламентот, Николаос Вуцис. На средбата соговорниците го изразија своето задоволство од завршувањето на ...

Димитров во дводневна работна посета на Атина

1tv - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

А1 On - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

Канал5 - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи ќе има обраќање на панелот „Трансформацијата во Југоисточниот Медитеран", заедно со поранешните министри за надворешни работи на Република Бугарија и Република Албанија, Даниел Митов и Дитмир Бушати.

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

1tv - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

Вечер - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работан посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по ...

Вуцис-Димитров: Договорот од Преспа го отвори патот за пријателство и соработка меѓу двете земји

MTM - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

ТВ21 - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја започна дводневната работна посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по повод 20-годишнината од постоењето на ...

Министерот Димитров во дводневна работна посета на Атина

Н.Македонија - 15.03.2019

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска ја започнува дводневната работна посета на Атина, по поканата од поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас за учество на академска конференција по ...

Димитров: Мислам дека сме на вистинската страна, кога Европа се бори за пријателство

МКД - 15.03.2019

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис и министерот за надворешни работи ...