TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска сончево со локален дожд на југот, сончев и топол викенд

МКД - 18.10.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови ...

Време: Денеска до 28, за викендот до 29, а в понеделник до 30 степени

ММС - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Денеска многу топол есенски ден

Тера - 17.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 30 степени. Во Битола температурата до 26 степени. Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од ...

Времето денеска – до максимални 30 степени, ни’ претстои и топол викенд

ММС - 17.10.2019

Времето денеска, според УХМР, ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринските температури ќе се движат од 1 во Берово, па до десет степени, а максималните до 30 степени, колку што треба да бидат измерени во Гевгелија.

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец

Канал5 - 16.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервалот од 1 до 10, а максималната од 24 до 31 степен. Во Скопје сончево и топло со слаб југоисточен ветер.

Временска до крај на неделата - Не чека пресврт со времето

Press24 - 16.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец беше времето денеска. Во Скопје, сончево и топло со температури до 28 степени. Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината .

Денеска и до 31 степен, поладно кон крајот на неделата

+инфо - 16.10.2019

Продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Кон крајот на неделата ќе има мала до умерена облачност, а дневните температури благо ќе опаднат.

Сончев и топол ден среде октормври- УХМР со прогноза за до крајот на неделата

Press24 - 16.10.2019

Сончев и топол ден со невообичаено високи температури за овој период од годината ќе биде времето и денеска. Максималната температура од 31 степени треба да биде измерена во Гевгелија, со Скопје се очекуваат 30 степени, во Штип 29, во Битола 28, во ...

АНАЛИЗА НА ПОПОСКИ: Екстремно ниските температури во САД го носат индијанското лето кај нас

Скопје24 - 16.10.2019

Кривец за индијанското лето кај нас кое условува многу високи температури на воздухот за овој дел од годината е поларниот воздух кој од Арктикот се спушта кон САД и условува МНОГУ НИСКИ температури на воздухот но и снег.

УХМР со нова информација: Подгответе се за промена на времето

Centar - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд. Прогноза за 18.10.2019 Минимална температура: 2°C до 11°C ...

И денес прекрасен есенски ден со летни температури

Пулс24 - 16.10.2019

Времето во Македонија денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи помеѓу 1 и 10, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен Целзиусов.

Продолжува топлото време, со температури над просекот за овој период од годината

Мета - 16.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 Целзиусови степени. Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер.

Временска прогноза за наредните 5 дена: Еве кога ќе има високи температури, а кога дожд

Курир - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево време со натпросечни дневни температури

Вечер - 16.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер.

Сончево и топло, со слаб ветер од јужен правец

А1 On - 09.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет степени, а дневната температура ќе се движи од 17 до 26 степени. Во Скопје денеска ќе биде сончево и топло.

Сончево време со температура до 31 степени

Курир - 16.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер.

Сончево време со температура до 31 степени

Нетпрес - 16.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер.

Сончево време со температура до 31 степен

24Инфо - 16.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервалот од 1 до 10, а максималната од 24 до 31 степен, информира УХМР. Во Скопје сончево и топло време со слаб југоисточен ветер.

Јужниот ветар ќе овозможи висока температура и наредните денови

Скопје инфо - 16.10.2019

Времето во земјата ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер.

Сончево време со температура до 31 степен

Денар - 16.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервалот од 1 до 10, а максималната од 24 до 31 степен, информира УХМР. Во Скопје сончево и топло време со слаб југоисточен ветер.

Сончево време со температура до 31 степен

Скопје24 - 16.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервалот од 1 до 10, а максималната од 24 до 31 степен, информира УХМР. Во Скопје сончево и топло време со слаб југоисточен ветер.

Сончево време со температура до 31 степен

Centar - 16.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервалот од 1 до 10, а максималната од 24 до 31 степен, информира УХМР. Во Скопје сончево и топло време со слаб југоисточен ветер.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

Опсервер - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

Сител - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

Независен - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

А1 On - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

24Инфо - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени во наредните денови

Алфа - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето се менува - УХМР со најава

Press24 - 09.01.2020

Денес и во петок ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини. За време на викендот ќе има појава на зголемена облачност, на некои пониски места со повремен слаб дожд, а на планините слаб ...

Натпросечни температури за овој период од годината

iPortal - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

И наредните денови температура до 30 степени

Нова ТВ - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Повторно топло, за викендов слаб дожд

Локално - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

ТВ21 - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

Либертас - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

Канал5 - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

До 30 степени и во следните денови

+инфо - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и во сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

4NEWS - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината

MakPress - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР информира до кога ќе имаме високи температури, а кога е можен дожд

Пулс24 - 16.10.2019

Периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината продолжува. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

АНАЛИЗА НА ПОПОСКИ: Екстремно ниските температури во САД го носат индијанското лето кај нас

1tv - 16.10.2019

Кривец за индијанското лето кај нас кое условува многу високи температури на воздухот за овој дел од годината е поларниот воздух кој од Арктикот се спушта кон САД и условува МНОГУ НИСКИ температури на воздухот но и снег.

Почна да паѓа мрак - Температурите низ Македонија

Press24 - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Почна да паѓа мрак- Температурите низ Македонија

Курир - 16.10.2019

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Временска до крај на неделата – Не чека пресврт со времето

Курир - 16.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец беше времето денеска. Во Скопје, сончево и топло со температури до 28 степени. Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Ниските температури во САД го носат индијанското лето кај нас!

Магазин - 16.10.2019

Кривец за индијанското лето кај нас кое условува многу високи температури на воздухот за овој дел од годината е поларниот воздух кој од Арктикот се спушта кон САД и условува МНОГУ НИСКИ температури на воздухот но и снег.

Топло за овој период од годината - Температурите вечерва низ Македонија

Press24 - 16.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец беше времето денеска. Во Скопје, сончево и топло со температури до 28 степени. Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Време: Сончево и топло до 30 степени

Денешен - 13.05.2020

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 14, а дневната од 25 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Продолжува сончевото и топло време

МКД - 13.05.2020

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, во западните и во северните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен, а особено во западните делови засилен ветер од западен правец.

Сончево и топло до 30 степени

Независен - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Сончево и топло до 30 степени

Слободен Печат - 17.10.2019

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени.

Наутро студи, попладне жеже

+инфо - 17.10.2019

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Времето во земјата ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени.