TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанка касната од куче скитник додека се шетала на Кејот на Градскиот Парк

Курир - 10.10.2018

На 09.10.2018 година во 19.35 часот во Полициската станица Центар, С.М.(39) од Скопје пријавила дека на 08.10.2018 година околу 18.20 часот на Кејот на Градски Парк, била касната од куче скитник во пределот на левата ...

Жена искасана од куче на кејот во Градскиот парк

Макфакс - 10.10.2018

Куче скитник искаса жена на кејот на Вардар во Градскиот парк во Скопје. Според информациите на МВР, вчера во 19.35 часот, С.М. (39) од Скопје пријавила во полиција дека во понеделникот околу 18.20 часот на кејот била касната од куче скитник во ...

На истата улица во Гази Баба: Двајца скопјани нападнати вчера од кучe скитник

Република - 09.10.2018

Во текот на вчерашниот ден во полиција биле пројавени два случаи на напади од кучиња скитници на истата улица во општина Гази Баба. Околу 12 часот, вчера во Полициската станица Гази Баба, Б.М.

Куче скитник нападнало двајца скопјани

Макфакс - 09.10.2018

Двајца скопјани во текот на вчерашниот ден во полициската станица во Гази Баба пријавиле дека биле нападнати и каснати од куче-скитник. Кучето ги нападнало 64-годишниот Б.М. и 61-годишниот С.Ј.

Жена искасана од куче на кеј во Градскиот парк

Скопје инфо - 10.10.2018

Куче скитник искаса жена на кејот на Вардар во Градскиот парк во Скопје. Според информациите на МВР, вчера во 19.35 часот, С.М.(39) од Скопје пријавила во полиција дека во понеделникот околу 18.20 часот на кејот била касната од куче скитник во ...

На истата улица во Гази Баба: Двајца скопјани нападнати од кучe скитник

Курир - 09.10.2018

Во текот на вчерашниот ден во полиција биле пројавени два случаи на напади од кучиња скитници на истата улица во општина Гази Баба. Околу 12 часот, вчера во Полициската станица Гази Баба, Б.М.

Куче скитник нападнало двајца скопјани

Сител - 09.10.2018

Двајца скопјани во текот на вчерашниот ден во полициската станица во Гази Баба пријавиле дека биле нападнати и каснати од куче-скитник. Кучето ги нападнало 64-годишниот Б.М. и 61-годишниот С.Ј.

Жена искасана од куче на кеј во Градскиот парк

24Инфо - 10.10.2018

Куче скитник искаса жена на кејот на Вардар во Градскиот парк во Скопје. Според информациите на МВР, вчера во 19.35 часот, С.М.(39) од Скопје пријавила во полиција дека во понеделникот околу 18.20 часот на кејот била касната од куче скитник во ...

На истата улица во Гази Баба: Двајца скопјани нападнати вчера од кучe скитник

Скопје инфо - 09.10.2018

Во текот на вчерашниот ден во полиција биле пројавени два случаи на напади од кучиња скитници на истата улица во општина Гази Баба. Околу 12 часот, вчера во Полициската станица Гази Баба, Б.М.

Куче скитник нападнало двајца скопјани

Centar - 09.10.2018

Двајца скопјани во текот на вчерашниот ден во полициската станица во Гази Баба пријавиле дека биле нападнати и каснати од куче-скитник. Кучето ги нападнало 64-годишниот Б.М. и 61-годишниот С.Ј.