TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски очекува Силјановска-Давкова да се соочи со Пендаровски во вториот изборен круг со водство од над 100 илјади ...

360 степени - 27.02.2024

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели оти нивните внатрепартиски анализи покажуваат дека актуелниот претседател Стево Пендаровски има најголеми шанси да влезе во вториот изборен круг иако не ја исклучува можноста да има своевидни изненадувања, но тоа, како што ...

Мицкоски: Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг

Сител

Мицкоски: Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг

Курир

Мицкоски: Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг, таа е професионалец со интегритет

Опсервер

Мицкоски: Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг, таа е професионалец со интегритет

Lider

МИЦКОСКИ: Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг

Денешен

Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг, вели Мицкоски

Фокус

24Инфо Press24 Република Фактор Локално

Мицкоски прогнозира: Во вториот круг влегуваат Давкова и Пендаровски

Слободен Печат - 27.02.2024

Според нашите анкети во вториот круг на председателските избори ќе влезе професорката Силјановска Давкова и сегашниот председател Пендаровски, изјави вечерва во интервју за ТВ Сител, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицковски прогнозира – Во вториот круг ќе се тркаат Сиљановска и Пендаровски а нов претседател ќе биде професорката

Либертас

Мицкоски: Во вториот круг претседателски избори, освен професорката Силјановска Давкова најголеми шанси за влез има Пендаровски

Press24

ИЗБОРИ 2024 / Мицкоски: Апсолутен фаворит за претседател е Силјановска Давкова, Пендаровски е еден од посериозните кандидати

Бизнис Вести

(ФОТО) „Премногу е добра за оваа колонија“: Што мислеше Ванковска за Силјановска – Давкова во 2019-та година?

Lider

1953, 1955 или 1960 – Мистерија е кога точно е родена Гордана Силјановска Давкова?

24Инфо

Кој е поголем русофил? Мицкоски: ДУИ е таа што многу лесно го замени еврото за рубљи

ТВ21

24Инфо Антропол Пулс24 Нова ТВ Рацин Zoom Press24 365

И за силјановска-давкова ќе се собираат потписи

Тера - 27.02.2024

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова пред Државната изборна комисија ќе биде предложена со потписи од пратениците, но и со потписи од граѓаните, најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Стојкова Серафимовска: Силјановска е лидер и достоинствено ќе ја претставува и ќе се бори за Македонија на секој план

Курир

Мицкоски: Очекувам в недела за неколку часа да бидат собрани потписите за Сиљановска

Канал5

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Бизнис Вести

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

ТВ21

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Сител

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Zoom

Алсат-М Република Курир Press24 Нетпрес Либертас Денешен MakPress