TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп: Реал ќе загуби финале еден ден, но тоа не се случи вечерва

МакФудбал - 29.05.2022

Реал Мадрид е победник на годинашното издание во Лигата на шампионите, го кренаа „кралевите“ 14. трофеј, а менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, имаше енергија за духовит одговор и поркрај поразот.

Дон Карло има статус на жива легенда – Единствен тренер е со четири титули во Лигата на шампионите (Фото)

Спортманија

Суеверните „кралеви“ пред секое финале во ЛШ имаат исти ритуали, а ефектот е победа на седум финалиња по ред

Слободен Печат

Финале во Лигата на шампионите: Реал или Ливерпул, Анџелоти или Клоп?

Gostivarpress.mk

Рамос: Реал Мадрид ми е како фамилија, се надевам на освојување на ЛШ

Екипа

Реал не игра финалиња, ги освојува – Ливерпул е на потег да урне една голема доминација

Sport 1

Само Реал е оригинал, Сити и ПСЖ се копии…Страста на „You’ll never walk alone“

МакФудбал

Фактор Фактор Телма Спортски Канал5 24 Вести Слободен Печат Слободен Печат

Реал по 14. пат европски фудбалски шампион

Либертас - 29.05.2022

Реал Мадрид вечерва во Париз го победи Ливерпул со 1:0 и ја освои Лигата на шампионите. Стрелец на единствениот гол беше Винисиус Жуниор во 59. минута. Во 45. минута главниот судија на средбата Клемент Турпин со помош на ВАР го поништи голот на ...

Реал Мадрид по 14. пат европски фудбалски шампион

Вечер Прес

Реал по 14. пат европски фудбалски шампион

Независен

Реал по 14. пат европски фудбалски шампион

OhridNews

Карло Анчелоти стана тренерот со најмногу трофеи во Лигата на шампионите

24Фудбал - 28.05.2022

Денешната победа во Лигата на шампионите го лансираше Карло Анчелоти на врвот кога се во прашање трофеите во најважното клупско натпреварување. Анчелоти стана првиот тренер кој четирипати ја освојувал Лигата на шампионите.

Карло Анчелоти стана тренерот со најмногу трофеи во Лигата на шампионите

МКД

Анчелоти изненади и ја објави стартната постава два часа пред финалето (Фото)

Дерби - 28.05.2022

Карло Анчелоти уште пред десетина дена изјави дека нема никакви дилеми за стартната постава во финалето и дека ја има истата во својата глава, па најверојатно поради тоа, Италијанецот реши да ги откри картите многу порано од очекуваното.

Анчелоти пред своето петто финале: Чудно е, но кога мојот тим изгуби игравме најубав фудбал

Дерби

Анчелоти: Мојот тим кој најдобро играше во финалињата од ЛШ беше поразен

Спортски

Салах: Одмаздата ми е во глава уште од 2018 година!

СуперСпорт - 28.05.2022

Мохамед Салах вечерва ќе има можност да му се одмазди на Реал Мадрид за тоа што се случуваше во финалето во Лигата на шампиони (ЛШ) во 2018 година. „Кралевите“ во финалето пред четири години славеа со 3-1, а Салах не го памети по добро натпреварот ...

Салах: Четири години секојдневно сонувам за одмазда против Реал Мадрид!

Sport 1

Салах: Одмаздата ми е во главата уште од 2018 година

Gol.mk

Салах: Одмаздата е во мојата глава уште од 2018 година

Спортски

„Одмаздата ми е во главата од 2018 година“

Sport M

Салах: Одмаздата е во мојата глава од 2018 година

Спортклуб

„Билд“ и „Екип“ едногласни: Мане се сели во Баерн

Спортски - 27.05.2022

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане е се поблиску до трансфер во Баерн Минхен, ова го тврдат еминентните медиуми „Билд“ и „Екип“. 30-годишниот Сенегалец има договор со Ливерпул за уште една сезона,но преговорите за продолжување на соработката се во ...

Мане ја откри големата тајна: Бев пред трансфер во Манчестер Јунајтед

Макфакс