TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три лица загинаа во сообраќајка кај Кадрифаково, меѓу нив и 15-годишно девојче

24 Вести - 02.06.2023

Три женски лица го загубија животот, а уште четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Штип - Миладиновци на околу половина километар од патарината кај село Кадрифаково.

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип – Миладиновци, почина и 37-годишна жена

360 степени

Тешка сообраќајна несреќа со повеќе жртви – Меѓу загинатите и 15 годишно девојче

Телма

Две лица загинаа, од кои едно е 15-годишно девојче, во тешка сообраќајка на патот Штип – Свети Николе

360 степени

Три лица загинаа во тешката сообраќајка на автопатот Штип – Миладиновци, меѓу нив и 15-годишно девојче

ТВ21

Три женски лица, меѓу кои и 15 годишно девојче загинаа во сообраќајка на автопатот Миладиновци-Штип (ВИДЕО)

4NEWS

Тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Миладиновци – две жртви меѓу кои 15 годишно девојче

4NEWS

Во Центар еМагазин 24 Вести Канал5 Слободен Печат Либертас Бриф +инфо

Голема трагедија во Македонија: Загинаа неколкумина во тешка сообраќајка кај Штип – најмладата жртва е 15 годишно ...

Centar - 02.06.2023

Во тешка сообраќајка на патот Штип-Свети Николе загинаа најмалку две лица од кои едната жртва е 15 годишно девојче, а другата е жена на возраст од шеесетина години. Според информации кои се достапни на јавноста во тешката несреќа има повеќемина ...

Најнова вест: Бројот на жртви во трагичната сообраќајка кај Штип се искачи на три, најмладата жртва е 15 годишно девојче – има и повредени

Centar

Незапамтена трагедија близу Штип: Бројот на жртви се искачи на три во тешката сообраќајка, загина и малолетно девојче – има и повредени

Вести плус

Македонија во солзи: Во трагична сообраќајка загинаа неколку лица, најмладата жртва е 15-годишно девојче!

Вести плус

Бројот на жртви во трагичната сообраќајка кај Штип се искачи на три

Алсат-М

Две жртви во тешка несреќа на автопатот Штип – Свети Николе, загина 15-годишно девојче

Frontline - 02.06.2023

Две жртви во тешката сообраќајна несреќа на автопатот Штип – Свети Николе на околу половина километар од патарината кај село Кадрифаково. Несреќата се случила во 12:10 часот меѓу две возила.

Сообраќајна несреќа кај Штип: Тинејџерка и две жени го загубија животот

ММС

Трагедија во Македонија: 15 годишно девојче и жена загинаа во тешка сообраќајка

Курир

За едно деноноќие во две засебни сообраќајки има тројца загинати, автопатот Штип-Свети Николе е затворен за сообраќај

МКД

Загинаа девојче и жена на автопатот Штип - Миладиновци

Сител

ДЕВОЈЧЕ И ЖЕНА ЗАГИНАА ВО СООБРАЌАЈКА НА АВТОПАТОТ ШТИП - СВЕТИ НИКОЛЕ: Сообраќајот е во прекин

Фактор

Тинејџерка и повозрасна жена загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Штип, има и повредени

А1 On

Локално Скопје инфо 24Инфо Алсат-М Фокус Вечер Прес Локално

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

24 Вести - 02.06.2023

Се зголемува бројот на жртви во тешката сообраќајна несреќа, која се случи на автопатот Штип-Миладиновци на околу половина километар на патарината кај село Кадрифаково. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека од страна на Клиничка ...

ТРЕТА ЖРТВА ПО СООБРАЌАЈКАТА НА АВТОПАТОТ ШТИП - СВЕТИ НИКОЛЕ: Има и хоспитализирани

Фактор

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Сител

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Скопје инфо

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Слободен Печат

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Либертас

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

А1 On

Курир Фокус Бриф Канал5 МКД Нетпрес 24Инфо Независен

Што знаеме за големата трагедија кај Штип: Тројца загинати, најмладата жртва има 15 години, другите 37 и 62 години

Centar - 02.06.2023

Три лица загинаа во страотната несреќа која што се случи попладнево во 12 часот на патот Штип-Свети Николе близу наплатната рампа. Неофицијално има и повеќемина повредени. Во несреќата учествувале две возила, а според информациите загинале 15 ...

Трагична несреќа кај Штип: две загинати лица, а едно лице им подлегнало на повредите во клиничката болница

Макфакс

За несреќата на патот Штип - Св.Николе се огласија и од ЦУК: Загинаа три лица, обвинител врши увид

Press24

Трагична несреќа кај Штип: Две загинати лица, а едно лице им подлегнало на повредите во клиничката болница

Точка

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Кајгана

Тројца загинати по тешка сообраќајна несреќа на патот Штип – Свети Николе

Н.Македонија

Паднал од мопед, тешко повреден штипјанец

Centar - 31.05.2023

Синоќа во 23.09 часот во Полициската станица Штип, од Клиничката болница Штип, било пријавено дека за укажување на лекарска помош со тешки телесни повреди бил донесен Е.В.(45) од Штип. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при пад од мопед ...

Штипјанец паднал од мопед во двор и тешко се повредил

Слободен Печат