TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оле воодушевен од двајца свои фудбалер за кои не знаел дали воопшти и ќе играат на мечот

Спортклуб - 08.03.2021

Манчестер Јунајтед го совлада Манчестер Сити со 2-0 (1-0) во големото градско дерби на „Етихад“. Тоа беше прва победа за тимот од „Олд Трафорд“ на дерби натпреварите во Премиер лигата оваа сезона.

Оле и Пеп, втор дел: По дербито останаа сами на теренот (ВИДЕО)

SportMedia

Солскјер посебно испофали еден играч по дерби победата на „Итихад“: Се пронајде себеси и го извлече најдоброто

Дерби

Јунајтед го обои Манчестер во црвено и покажа дека ништо не е готово во шампионската трка (видео)

Спортманија

Јунајтед стави крај на победничката серија на Сити вo 159-то манчестерско дерби

Независен

Зошто бројот 21 е во центарот на вниманието на дербито Сити – Јунајтед?

Спортманија

Солскјер: Јунајтед секогаш играл најдобро против Сити

SportMedia

Gol.mk Нетпрес Опсервер MakPress 24 Вести

Челзи на мегдан со Евертон: Ривалството од Бундеслигата продолжува во Лондон

Gol.mk - 08.03.2021

Кога летото се правеа планови за тековната сезона, во Челзи веројатно не се доведуваше во прашање пласманот во Лигата на шампионите. Од друга страна, во Евертон потајно се надеваа на тоа, но прашање e колку вработени во „Гудисон Парк“ веруваа дека ...

Челси против Евертон во дербито на денот, Алиоски и Лидс гостуваат кај Вест Хем

Дриблинг

ВИДЕО: Солскјер и Гвардиола прво се скараа, па се гушкаа на „Етихад“ кога мислеа дека никој не ги гледа

Дриблинг - 08.03.2021

Јунајтед ја прекина победничката низа на Сити, „Граѓаните“ вчеравечер беа за прв пат поразени по пауза од 28 натпревари во сите конкуренции, а Солскјер и Гвардиола има свое мало шоу крај аут линијата.

Гвардиола и Солскјер втор дел: Двајцата останаа сами на „Етихад“ 🎥

Спортски

Гвардиола: Не е вест дека загубивме, вест е дека победивме на 21 натпревар по ред

24Фудбал

Тој што губи има право и да се лути: Пеп спортски се поздрави, но и се скара со Солскјер (видео)

Спортманија

Солскјер со едноставен одговор за тоа дали Јунајтед може да ја освои титулата

Дерби

ВИДЕО: Дуелот на Солскјер и Гвардиола крај аут линијата по повредата на Рашфорд

Дриблинг

(ВИДЕО) Солскјер и Гвардиола ја „спукаа“ крај теренот

Спортклуб

Дерби Екипа Локално

Бруно: Можеби сега луѓето ќе престанат да зборуваат дека Јунајтед...

Gol.mk - 08.03.2021

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во градското дерби против Сити со 0-2, со што ја прекинаа низата на „граѓаните“ од 21 последователна победа. Најдобриот поединец во редовите на „ѓаволите“, Бруно Фернандеш по натпреварот даде интересна ...

„Црвените ѓаволи“ ја прекинаа неверојатната победничка серија на Манчестер сити

Слободен Печат

(ВИДЕО) Манчестер е црвен – Јунајтед со лекција за Сити

Спортклуб

Фулам ја продолжија мизеријата на Ливерпул, „ѓаволите“ го обоија Манчестер во црвено (видео)

OhridNews

„Ѓаволите“ ги спуштија на земја разлетаните „Граѓани“ (видео)

SportMedia

Сити е прв во Премиерлигата, ама „црвени ѓаволи“ царуваат во Манчестер (ВИДЕО)

Екипа

ВИДЕО: Јунајтед со пенал по 30 секунди и гол на Фернандес, „Граѓаните“ доминираа без реализација

Дриблинг

Спортклуб

Неверојатен шести домашен пораз на Ливерпул во низа, Јунајтед го запре Сити, Тотенхем убедлив

Нетпрес - 07.03.2021

Актуелниот англиски фудбалски првак Ливерпул во неделата беше поразен шести пат по ред на својот „Енфилд“ во Премиер лигата, во мечот од 27-т коло во кое како гостин од „Редси“ беше Фулам со 1:0, а во дербито на колото во Манчестер, Јунајтед со 2:0 ...

Солскјер напиша историја, ова не му успеало ни на Алекс Фергусон

Спортклуб

Солшер: Минатата сезона надополнивме 15 бода разлика на Лестер, но...

24Фудбал

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед го урна митот за непобедливиот Сити на Пеп!

Gol.mk

Јунајтед со брзи голови го шокираше Сити и му ја прекина импресивната победничка серија (ВИДЕО)

Дерби

Манчестер Јунајтед покажа дека може да победува и големи екипи совладувајќи го најсилниот и тоа на негов терен (ВИДЕО)

24Фудбал

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед победи на „Етихад“, заврши победничката серија на „Граѓаните“

Дриблинг

Спортски Sport 1 Локално Gol.mk МКД СуперСпорт

Покетино бара нов голман, ПСЖ ќе се обиде да го купи Де Геа

Дриблинг - 08.03.2021

Францускиот фудбалски првак, ПСЖ во летниот преоден рок ќе се обиде да најде адекватна замена за Кејлор Навас, откако 34 годишниот голман, не ги задоволувал критериумите на Покетино. Според островски „Сан“ Покетино верува дека со Де Геа, неговиот ...

Се спрема голем трансфер на Де Геа, ќе ја напушти Премиер лигата

Sport M - 07.03.2021

Давид де Геа наскоро би можел да го напушти не само Манчестер Јунајтед, туку и Премиер лигата. Маурисио Покетино очајно сака да го види Де Геа на голот на ПСЖ, барем така известуваат некои медиуми од Островот.

Се подготвува мега трансфер: Де Геа си оди од Јунајтед и од Премиер лигата

Спортклуб

Де Геа заминува од Манчестер Јунајтед

Курир