TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 15 мртви по киднапирање на џихадисти во Буркина Фасо

Кумановски м. - 31.01.2023

Властите на Буркина Фасо денеска соопштија дека 15 лица се пронајдени мртви откако биле киднапирани од џихадисти на западот на земјата. „Телата беа пронајдени вчера во селото Лингекоро, во провинцијата Комо“, изјави гувернерот на областа, Жан-Шарл ...

Дваесет и осум загинати во нападите на исламистите во Буркина Фасо

Опсервер - 31.01.2023

Најмалку 28 лица вклучувајќи војници и цивили загинале во два одвоени напади на вооружени лица во Буркина Фасо, соопштија регионалниот гувернер и армијата. Армијата соопшти дека борбената единица во Фалангуту, на северот на земјата во близина на ...

Најмалку 28 лица загинаа во два одвоени напади во Буркина Фасо

Локално - 31.01.2023

Најмалку 28 лица се убиени, меѓу кои војници и цивили, во два напади на вооружени групи во Буркина Фасо, соопшти регионалниот гувернер и армијата. Армијата објави дека е нападната борбена единица во Фалангуту, на северот на земјата во близина на ...

Најмалку 28 загинати во нападите на исламистите во Буркина Фасо

Курир - 31.01.2023

Најмалку 28 лица вклучувајќи војници и цивили загинале во два одвоени напади на вооружени лица во Буркина Фасо, соопштија регионалниот гувернер и армијата. Армијата соопшти дека борбената единица во Фалангуту, на северот на земјата во близина на ...

Два исламистички напади во Буркина Фасо: Најмалку 28 мртви

Centar - 31.01.2023

Најмалку 28 лица, вклучително и војници и цивили, се убиени во два одвоени напади на вооружени напаѓачи во неделата и вчера во Буркина Фасо, соопштија во одвоени изјави регионалниот гувернер и армијата.

Дваесет и осум загинати во нападите на исламистите во Буркина Фасо

Сител - 31.01.2023

Најмалку 28 лица вклучувајќи војници и цивили загинале во два одвоени напади на вооружени лица во Буркина Фасо, соопштија регионалниот гувернер и армијата. Армијата соопшти дека борбената единица во Фалангуту, на северот на земјата во близина на ...

Хорор во Буркина Фасо: Најмалку 28 загинати во напади на исламисти

Кумановски м. - 31.01.2023

Најмалку 28 лица, вклучително и војници и цивили, се убиени во два одвоени напади на вооружени лица во неделата и понеделникот во Буркина Фасо, соопштија во понеделникот регионалниот гувернер и армијата во одвоени изјави, соопшти АФП.

Дваесет и осум загинати во нападите на исламистите во Буркина Фасо

24 Вести - 31.01.2023

Најмалку 28 лица вклучувајќи војници и цивили загинале во два одвоени напади на вооружени лица во Буркина Фасо, соопштија регионалниот гувернер и армијата. Армијата соопшти дека борбената единица во Фалангуту, на северот на земјата во близина на ...

Дваесет и осум загинати во нападите на исламистите во Буркина Фасо

Канал5 - 31.01.2023

Најмалку 28 лица вклучувајќи војници и цивили загинале во два одвоени напади на вооружени лица во Буркина Фасо, соопштија регионалниот гувернер и армијата. Армијата соопшти дека борбената единица во Фалангуту, на северот на земјата во близина на ...