TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристигнува менито за брзи емотикони на Instagram

USB - 14.09.2018

Ако сте еден од оние корисници на Instagram што на секој коментар ставаат барем еден емотикон, тогаш ќе ве израдува најновиот додаток на оваа популарна социјална мрежа. По неколку месеци упорно тестирање, конечно пристигнува менито за „брзи ...

Ако сте нови на „Инстаграм“, треба да ги знаете овие работи

Факултети - 14.09.2018

Ако неодамна сте отвориле профил на оваа популарна социјална мрежа, можно е да има многу работи што ќе ве збунат. Затоа, ви нудиме речник со поими токму од „Инстаграм“. 1. „Bio“ Био го означува местото за биографија во рамките на вашиот профил, каде ...

Instagram тестира нова опција – корисниците ќе можат да означуваат пријатели и на видеата

Иновативност - 13.09.2018

Instagram тестира алатка која на корисниците ќе им овозможи да ги означуваатсвоите пријатели во видеата. Мала група корисници ја тестира новата опција, изјави портпарол на Instagram. Моментално Instagram овозможува означување само на фотографии, а ...

Кога е најдобро време да објавите фотографија на Instagram?

USB - 12.09.2018

Пред да ја промените профилната фотографија, објавите твит или поставите нова фотографија на Instagram, проучете кој е најдобриот момент за тоа. Според апликацијата Latergramme која служи за планирање на објавите на социјалните мрежи, идеален период ...