TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Столтенберг и Ердоган на тајна средба, зад затворени врати, во Анкара

Макфакс - 16.04.2018

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, разговараа денеска во Анкара, соопштија од кабинетот на турскиот претседател. Состанокот бил одржан зад затворени врати и траел околу еден час, а ниту една ...

Ердоган и Столтенберг еден час зад затворени врати

Курир - 16.04.2018

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг разговараа во Анкара, соопшти кабинетот на турскиот претседател. Како што се наведува во соопштението, состанокот се одржал зад затворени врати и траел околу ...

Столтенберг: Воздушните удари ја намалуваат можноста од нови хемиски напади во Сирија

Телма - 16.04.2018

Воздушните удари во Сирија, што во саботата ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на сириската Влада да изврши нови хемиски напади. Ваква е оценката на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг кој денеска ...

Столтенберг: Турција има клучна улога во НАТО

Курир - 16.04.2018

Турција прави многу за НАТО и таа има клучна улога во Алијанса, изјави денеска во Анкара првиот човек на Сверноатлантскиот пакт, Јенс Столтенберг. – Турција е сојузник кој има клучна улога во рамки на Алијансата.

Столтенберг ги поддржа воздушните напади врз Сирија

Р.С.Европа - 16.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави денеска дека воздушните напади врз Сирија кои ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на режимот на претседателот Башар ал Асад да спроведе нови хемиски напади.

Столтенберг: Воздушните удари ја намалуваат можноста од нови хемиски напади во Сирија

Независен - 16.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска оцени дека воздушните удари во Сирија, што во саботата ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на сириската Влада да изврши нови хемиски напади.

Грција и Турција самите нека си ги решат проблемите, рече Столтенберг

Макфакс - 16.04.2018

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг изјави дека лидерите на Турција и Грција треба самите да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меѓу нив, бидејќи тоа не е работа на НАТО.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

+инфо - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Продолжуваме да им помагаме на Македонија, БиХ и Грузија да влезат во НАТО

Р.С.Европа - 15.04.2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во интервју за турската новинска агенција Анадолија изјави дека вратата на Алијансата е отворена за нови членки, за што најдобар доказ е ланскиот прием на Црна Гора.

Столтенберг и Ердоган на тајна средба, зад затворени врати, во Анкара

Точка - 16.04.2018

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, разговараа денеска во Анкара, соопштија од кабинетот на турскиот претседател. Состанокот бил одржан зад затворени врати и траел околу еден час, а ниту една ...

Столтенберг: Турција има клучна улога во НАТО

А1 On - 16.04.2018

Турција прави многу за НАТО и таа има клучна улога во Алијанса, изјави денеска во Анкара првиот човек на Сверноатлантскиот пакт, Јенс Столтенберг. – Турција е сојузник кој има клучна улога во рамки на Алијансата.

Столтенберг оди во Анкара за да разговара за Сирија со Ердоган

Локално - 15.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ќе оствари средби со турскиот претседател Реџеп Ердоган , информираат ги светските агенции. Разговорите меѓу двете земји главно ќе се однесуваат на ситуацијата во Сирија.

Столтенберг ги поддржа воздушните напади врз Сирија

Алсат-М - 16.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави денеска дека воздушните напади врз Сирија кои ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на режимот на претседателот Башар ал Асад да спроведе нови хемиски напади.

Столтенберг: Воздушните удари ја намалуваат можноста од нови хемиски напади во Сирија

+инфо - 16.04.2018

Столтенберг рече дека нападите претставуваат „јасна порака“ за сирискиот претседател Башар ал-Асад и Иран дека употребата на хемиско оружје не е прифатлива. Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска оцени дека воздушните удари во Сирија, ...

Столтенберг: Среќен сум што Грција и Турција ќе ги решаваат проблемите

Фактор - 15.04.2018

Генералниот секретар на НАТО е задоволен и среќен што Грција и Турција ќе ги решаваат проблемите преку дијалог, а при тоа Алијансата нема да се меша во нивните меѓусебни односи, освен што ќе понуди целосна поддршка за процесите.

Столтенберг и Ердоган на тајна средба, зад затворени врати, во Анкара

А1 On - 16.04.2018

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, разговараа денеска во Анкара, соопштија од кабинетот на турскиот претседател. Состанокот бил одржан зад затворени врати и траел околу еден час, а ниту една ...

Столтенберг: Воздушните удари ја намалуваат можноста од нови хемиски напади во Сирија

Сител - 16.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска оцени дека воздушните удари во Сирија, што во саботата ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на сириската Влада да изврши нови хемиски напади.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

еМагазин - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг и Ердоган тајно се сретнале, зад затворени врати, во Анкара

+инфо - 16.04.2018

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, разговараа денеска во Анкара, соопштија од кабинетот на турскиот претседател. Состанокот бил одржан зад затворени врати и траел околу еден час, а ниту една ...

Столтенберг: Нападите во Сирија ја намалуваат можноста од нови хемиски напади

Канал5 - 16.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска оцени дека воздушните удари во Сирија, што во саботата ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на сириската влада да изврши нови хемиски напади.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Сител - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грција треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг се сретна со Ердоган

Фокус - 16.04.2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска бил во Турција на средба со турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, соопштија од кабинетот на турскиот претседател. Состанокот бил од затворен тип и траел околу еден час.

Столтенберг: Воздушните напади се „јасна порака“ до сириската Влада

Н.Македонија - 16.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска оцени дека воздушните удари во Сирија, што во саботата ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на сириската Влада да изврши нови хемиски напади.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Стандард - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

А1 On - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Република - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Локално - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Алсат-М - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Курир - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Либертас - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.