TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск им постави прашање на твитерџиите, па цената на оваа криптовалута „одлета“ во небото

Слободен Печат - 11.05.2021

Илон Маск или, како што самиот се нарекува „императорот на Марс“ утрово на своите следбеници на Твитер им пославил прашање кое гласи : Дали „Тесла“ треба да прифати плаќање во доџкоин? Најновиот твит на Маск доаѓа само неколку дена откако тој најави ...

Сомнителна активност на твитер-профилот на Владата - преименуван во „Тесла“

Скопје инфо - 11.05.2021

Кратко време твитер-профилот на Владата на Р.С. Македонија беше преименуван во „Тесла“ и го користеше логото на компанијата. Исто така, беше забележана и сомнителна активност, тврдења дека се дистрибуираат криптовалути Bitcoin и Dogecoin преку ...

Со Dogecoin ќе се купуваат автомобили Тесла!?

Пари - 11.05.2021

Илон Маск, кој во социјалните мрежи се нарекува „Dogefather“, поради поврзаноста со валутата Dogecoin, навести дека Тесла може да започне да ја прифаќа валутата како плаќање за своите автомобили.

По прашањето кое Илон Маск им го постави на твитерџиите цената на оваа криптовалута - „одлета“ во небото

Точка - 11.05.2021

Ексцентричниот американски милијардер Илон Маск утрово им поставил прашање на своите следбеници на Твитер. Прашањето било: Дали „Tesla“ треба да прифати плаќање во доџкоин? Инаку, ова се смета за невообичаен потег во традиционалните бизнис кругови.

Доџкоин – од шега до „сон“ на шпекулантите

Вечер Прес - 11.05.2021

Ексцентричниот американски милијардер Илон Маск утрово им поставил прашање на своите следбеници на Твитер. Прашањето било: Дали „Tesla“ треба да прифати плаќање во доџкоин? Инаку, ова се смета за невообичаен потег во традиционалните бизнис кругови.

Името на Илон Маск пронајдено во книга за колонизација на Марс од 1952 година

Факултети - 11.05.2021

Илон Маск е еден од најпопуларните претприемачи денес, а една книга од 1952 година го прави уште попопуларен во моментов. Станува збор за книга во која се споменува името Илон како лидер на луѓето на Марс.

Спејс Икс ќе лансира сателит на Месечината финансиран со доџкоин

ТВ21 - 10.05.2021

Компанијата Спејс Икс (SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата доџкоин, објави сопственикот на компанијата, американскиот милијардер илон Маск.

Илон Маск не се шегува, навистина ќе лансира криптовалута на Месечината

Телефони.мк - 10.05.2021

SpaceX ќе го лансира сателитот Doge-1 на Месечината, кој ќе биде наменет за собирање на „лунарно-просторни податоци“, користејќи камери и сензори. Сателитот во Месечевата орбита го испраќа компанијата Geometric Energy Corporation (GEC), а во ...

Илон Маск ќе лансира сателит платен во доџкоини

Кајгана - 10.05.2021

Американската компанија SpaceX во 2022 година во орбитата на Месечината ќе лансира сателит кој целосно ќе биде платен со криптовалутата доџкоин. Веста на Twitter ја соопшти шефот на компанијата, Илон Маск.

Спејс Икс ќе лансира сателит на Месечината финансиран со доџкоин

iPortal - 10.05.2021

Компанијата Спејс Икс (SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата доџкоин, објави сопственикот на компанијата, американскиот милијардер Илон Маск.

Спејс Икс ќе лансира сателит на Месечината финансиран со доџкоин

Опсервер - 10.05.2021

Компанијата Спејс Икс ( SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата доџкоин, објави сопственикот на компанијата, американскиот милијардер илон Маск.

Спејс Икс ќе лансира сателит на Месечината финансиран со доџкоин

Либертас - 10.05.2021

Компанијата Спејс Икс ( SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата доџкоин, објави сопственикот на компанијата, американскиот милијардер Илон Маск.

Спејс Икс ќе лансира сателит на Месечината финансиран со доџкоин

Lider - 10.05.2021

Компанијата Спејс Икс (SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата доџкоин, објави сопственикот на компанијата, американскиот милијардер илон Маск.

Спејс Икс ќе лансира сателит на Месечината финансиран со доџкоин

MakPress - 10.05.2021

Компанијата Спејс Икс (SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата доџкоин, објави сопственикот на компанијата, американскиот милијардер илон Маск.

„Што е dogecoin?“ со Елон Маск

IT.mk - 10.05.2021

Овој викенд основачот на Tesla и SpaceX, Елон Маск беше гостин-домаќин на популарното шоу Saturday Night Live. Тој на почетокот на шоуто откри дека има Аспергеров синдром (облик на аутизам). Во еден сегмент од шоуто кое изобилува со шеги г.

Маск „погреба“ уште една криптовалута: Само што проговори - вредноста веднаш се намали

Точка - 10.05.2021

Вредноста на доџкоинот вчера се намалила за една третина, по коментарот кој што го дал Илон Маск. До тоа дошло откако милијардерот Илон Маск, еден од неговите најголеми поддржувачи, виртуелната валута ја нарекол „празна приказна“, додека го водел ...

Маск ќе испрати сателит на Месечината платен со криптовалута

Press24 - 10.05.2021

Американската компанија „Спејс икс“ ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој целосно е платен со криптовалутата доџкоин, објави на „Твитер“ шефот на компанијата, Илон Маск.

Компанијата на Маск во вселената ќе лансира сателит платен со DOGECOIN

Кумановски м. - 10.05.2021

Американската компанија Спејс Икс ќе лансира сателит во орбита на Месечината во 2022 година, кој во целост ќе биде платен со крипто-валута Dogecoin, објави шефот на компанијата Елон Маск на Твитер.