TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победниците на Вимблдон ќе добијат скоро 28% помалку пари отколку во 2019 година

Sport M - 19.06.2021

Кризата го направи своето, победниците на Вимблдон ќе добијат помалку пари од порано. Наградниот фонд за овогодинешниот грен слем турнир Вимблдон е намален, а победниците во машка и женска категорија ќе добијат по 2,4 милиони долари, што е за скоро ...

Се огласи момчето кои го доби рекетот од Ѓоковиќ: Тоа нема цена, рекетот ќе го задржам

Слободен Печат - 19.06.2021

Одличното финале на Ролан Гарос во кое победи Новак Ѓоковиќ во пет сета, го одбележаа неколку моменти, а еден од нив беше невообичаената поддршка за српскиот тенисер од првиот ред од трибините.

Победниците на Вимблдон ќе добијат скоро 28% помалку пари отколку во 2019 година

Zoom - 20.06.2021

Кризата го направи своето, победниците на Вимблдон ќе добијат помалку пари од порано. Наградниот фонд за овогодинешниот грен слем турнир Вимблдон е намален, а победниците во машка и женска категорија ќе добијат по 2,4 милиони долари, што е за скоро ...

Се огласи момчето на кое Ѓоковиќ му даде рекет: „Не знаев дека може да ме чуе“

Локално - 19.06.2021

Големото финале за мажи на „Ролан Гарос“ го обележа и настанот на крајот од мечот. Новак Ѓоковиќ му даде рекет на момче, кое се наоѓаше на трибините. Анализите, проценките и маркетингот започнаа веднаш, а сега се огласи момчето, кое се вика Матео.

Голема чест, роденденот на Надал станува државен празник

Слободен Печат - 19.06.2021

Се започна од еден твит, и идејата ронденденот на Рафаел Надал да се прогласи за државен ден на тенисот, веќе дојде до реализација многу порано од очекуваното. Додека тенискиот свет се чуди поради неговата одлука да ги пропушти Вимблдон и ...

Ѓоковиќ има нов спаринг партнер, синот Стефан🎥

Спортски - 19.06.2021

Новак Ѓоковиќ моментално е во Мајорка каде се спремна за претстојниот Вимблдон, каде ќе биде прв фаворит. Најдобриот тенисер на светот има нов „спаринг-партнер“, а тоа е неговиот син Стефан.

Се огласи момчето на кое Новак му го подари својот рекет: „Сè започна на полуфиналето против Надал...“

Точка - 19.06.2021

По финалето на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ својот рекет одлучи да му го подари на едно момче, свој верен навивач. Станува збор за Матео, момче од Мексико кое го бодреше српскиот ас во полуфиналето против Надал, но и во финалето против Циципас.

Откриен идентитетот на момчето со рекетот: „Постојано му викав на Ѓоковиќ“

Локално - 19.06.2021

Не престанува да се зборува за момчето на кое Новак Ѓоковиќ му подари рекет по финалето на Ролан Гарос, а „ЕСПН“ ја објави и првата изјава на деветгодишниот Матео. Приказната за седумгодишниот Том првпат се појави во низата различни информации, но ...

Тием по стапките на Надал, нема да игра на ОИ во Токио!

Gol.mk - 18.06.2021

Тенискиот турнир во Токио загуби уште еден кандидат за највисок пласман. По лошите информации од таборот на Рафаел Надал, настапот на Олимписките игри го откажа и Доминик Тием. Петтиот играч на светот не игра во најдобра форма во 2021 година.

ВИДЕО: Стефан Ѓоковиќ има талент, но удира топче во стилот на – Рафаел Надал!

Gol.mk - 18.06.2021

Новак Ѓоковиќ го освои Ролан Гарос, па сега се префрли на предизвиците на тревна подлога. Србинот веќе тренира на трева, а има перфектен спаринг партнер, кој секогаш ветува успеси. Неговиот син Стефан разменуваше удари со него и го потсети на еден ...

Новак Ѓоковиќ – „Злобникот“ кој им ја расипа романтичната вечера на Федерер и Надал...

Gol.mk - 18.06.2021

Новак Ѓоковиќ полека чекори кон сите рекорди кои пред него ги поставија Роџер Федерер и Рафаел Надал. Долго време се зборуваше дека никој нема да може да ги достигне нив двајца, но српскиот ас покажа дека сериозно размислува за титулата „најдобар на ...

Кирјос објави фотографија од тренинг со Ѓоковиќ: Што мислите, како тој го освои Ролан Гарос?

Спортманија - 18.06.2021

Контроверзниот австралиски тенисер повторно шокира. Австралиецот Ник Кирјос кој е познат по „сочните“ изјави во кои зборува против Новак Ѓоковиќ, изненади со објава на една фотографија од тренинг на терен со земјена подлога.

Намален наградниот фонд на Вимблдон

Опсервер - 18.06.2021

Наградниот фонд на годинешното издание на грен-слем турнирот во Вимблдон е намален и победниците во машка и женска конкуренција ќе добијат по 2,4 милиони долари, што е за речиси 28 отсто помалку во споредба со 2019 година.

ПОМАЛИ НАГРАДИ: Победниците на Вимблдон ќе добијат „само“ по 2,4 милиони долари!

Денешен - 18.06.2021

Наградниот фонд на годинешното издание на грен-слем турнирот во Вимблдон е намален и победниците во машка и женска конкуренција ќе добијат по 2,4 милиони долари, што е за речиси 28 отсто помалку во споредба со 2019 година.

Намален наградниот фонд на Вимблдон

MakPress - 18.06.2021

Наградниот фонд на годинешното издание на грен-слем турнирот во Вимблдон е намален и победниците во машка и женска конкуренција ќе добијат по 2,4 милиони долари, што е за речиси 28 отсто помалку во споредба со 2019 година.

Кирјос објави заедничка слика со Ѓоковиќ и ја изненади јавноста (Фото)

Дерби - 18.06.2021

Ник Кирјос јавно има порачано дека воопшто не му се допаѓа Новак Ѓоковиќ и во повеќе наврати го провоцираше светскиот рекет број еден, па токму поради тоа, како огромно изненадување за јавнсота се покажа фотографијата која ја објави самиот ...

(Видео)Ѓоковиќ игра тенис со неговиот син – Малиот Стефан порасна што веќе ги следи стапките на неговиот татко!

ММС - 18.06.2021

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ пристигна во Мајорка заедно со семејството по освојувањето на Ролан Гарос и краткиот престој во Белград. Новак ќе се подготвува за следниот голем чекор во Шпанија, а тоа е претстојниот Вимблдон.