TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради заносната црнка мијардерот стави крај на 25-годшниот брак: Лорен му го заврти умот на Џеф Безос

Сител - 12.01.2019

За Лорен Санчез до пред некој ден никој не знаеше, а последните два дена сите сакаат да дознаат нешто повеќе за неа. Жената поради која Џеф Безос, сопственикот на Амазон, ја остава сопругата Мекензи и која ќе го чини речиси 80 милјарди долари, ...

Како ќе се поделат милијардите на Безос? – Адвокатите тријат раце

Канал5 - 12.01.2019

Најавата за развод на најбогатиот човек на светот, Џеф Безос ,го постави прашањето како ќе се подели богатството од 136 милијарди долари . Безос и неговата сопруга Мекензи се чини дека немаат предбрачен договор , така што судот ќе има полни раце ...

Сакам да те помирисам, а наутро може и да не сум толку нежен кон тебе: Протекоа секси пораки кои Безос и ги испраќал на ...

Курир - 12.01.2019

Милијардерот Џеф Безос, основачот на компанијата Амазон е главна тема во медиумите овие три дена, откако објави дека се разведува од својата сопруга Мекензи. Оваа вест првично го шокираше светот, а потоа беше откриена и главната причина за ...

Љубовницата на најбогатиот човек на светот на шипка (ВИДЕО)

Канал5 - 11.01.2019

До пред неколку дена светот не знаеше дека постои Лорен Санчез , а сега стана мега популарна откако се дозна дека најбогатиот човек на светот , Џеф Безос јаостави сопругата поради неа. Жената поради која Џеф Безос по 25 години брак ја остава ...

"Сакам да те помирисам, а наутро може и да не сум толку нежен кон тебе": Протекоа секси пораки кои Безос ѝ ги испраќал ...

Точка - 11.01.2019

Милијардерот Џеф Безос, основачот на компанијата Амазон е главна тема во медиумите овие три дена, откако објави дека се разведува од својата сопруга Мекензи. Оваа вест првично го шокираше светот, а потоа беше откриена и главната причина за разводот.

Безос се разведува поради друга жена, но приказната има и политичка позадина

Кајгана - 11.01.2019

Веста за разводот на најбогатиот човек на светот и основач на гигантот за е-трговија Amazon Џеф Безос одекна низ медиумите. Џеф и Мекензи Безос соопштија дека се разведуваат по 25 години бак и дека планираат да останат пријатели.

Погледнете како љубовницата на Безос игра околу шипка: Поради ова тело најбогатиот човек на светот загуби 80 милијарди ...

Точка - 11.01.2019

За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Безос потврди дека се разведува, целиот свет пишува на љубовницата поради која најбогатиот човек на светот ќе загуби 80 милијарди ...

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Фактор - 11.01.2019

Се подготвува разводот кој наверојатно ќе биде најскапиот досега. Најбогатиот човек на светот се разведува поради водителка, а нова димензија на нивната приказна даваат и наводите за политички мотиви за одмазда.

Љубовно неверство како причина: Дали оваа заводничка го разведе Џеф Безос?

Таратур - 11.01.2019

Откако основачот на гигантот „Amazon“, Џеф Безос, соопшти за јавноста дека се разведува од сопругата Макензи, американските медиуми пренесуваат дека причина за разводот е тајната врска на Џеф со бившата телевизиска водителка Лорен Санчез.

Се разведува најбогатиот човек на светот

ЗаЗабава - 11.01.2019

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. „Одлучивме да се разведеме и понатаму да делиме живот како пријатели“, пишува во ...

Адвокатските „волци“ тријат раце – ќе се крчмат милијардите на Безос

Таратур - 12.01.2019

Откако беше официјално објавено и потврдено и од страна на Џеф Безос и Мекензи дека на нивниот брак му дојде крајот и тие ќе се разведуваат, прво прашање кое ги запали и медиумите, но и адвокатсата фела е како ќе се „крчмат“ 136 милијарди долари на ...

Медиумите откриваат зошто се разведе најбогатиот човек на светот

Нетпрес - 11.01.2019

Причината за разводот на основачот на најскапата светска компанија Amazon, воедно и најбогат човек на планетата Џеф Безос, е неговата врска со поранешната телевизиска водителка Лорен Санчез, пишува во четврокот порталот Page Six.

Погледнете како љубовницата на Џеф Безос танцува околу шипка! ВИДЕО

Слободен Печат - 11.01.2019

„Фаталната“ црнокоса засега се нема огласено за нејзината врска со најбогатиот човек на светот. За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Џеф Безос потврди дека се разведува, ...

Поради ова тело најбогатиот човек на светот загуби 80 милијарди долари (видео)

Press24 - 11.01.2019

За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Безос потврди дека се разведува, целиот свет пишува на љубовницата поради која најбогатиот човек на светот ќе загуби 80 милијарди ...

Погледнете како љубовницата на Безос игра околу шипка

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Иако има 49 години и три деца, Лорен има прекрасно тело. Таа пред неколку години облече костим за капење во една кампања и ги воодушеви сите За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби ...