TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гол-шоу во Истанбул: Лајпциг во 92. минута го анулира хет-трикот на Кавечи (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.12.2020

Фудбалерите на Лајпциг се вратија во игра за пласман во нокаут-фазата во Лигата на шампионите, откако вечерва, во луд меч во Истанбул, го совладаа Башекшехир (4-3) со победнички гол во 92. минута.

(ВИДЕО) Спектакл со седум гола во Истанбул, Краснодар го совлада Рен

Спортклуб - 02.12.2020

Фудбалерите на РБ Лајпциг вечерва во неверојатен натпревар славеа победа во Истанбул над екипата на Башакшехир со 4:3 во мечот од петтото коло во групната фаза од Лигата на шампионите. Лајпциг вечерва беше подобар противник и мора да се каже дека ...

Најлудиот меч сезонава во ЛШ: Џабе хет-трикот кога шокот стигна во 92 минута (Видео)

Спортманија - 02.12.2020

Меч со седум голови за на крајот да се радуваат гостите Лајпциг останува во трка за едно од првите две места откако во неверојатно драматичен меч со 4:3 го победи Башакшехир во Истанбул. Германскиот тим до победата стигна со голот на Александер ...

ВИДЕО: „Бувот“ во финишот се исплаши од „црвените бикови“, Краснодар во Лига Европа!

Слободен Печат - 02.12.2020

Денеска во првиот натпревар од групата „Х“ во петтото претпоследно коло од Лигата на шампионите, исполнет со дури седум голови, со конечен резултат 3:4 триумфираше Лајпциг кај Башакшехир. Во еден драматичен меч на стадионот „Фатих Терим“ во Истанбул ...

ЛШ класика во Истанбул – Лајпциг го „поништи“ хет-трикот на Кахвеџи

TopSport - 02.12.2020

РБ Лајпциг стигна до луда 4:3 победа на гостувањето кај Башакшехир, поништувајќи го хет-трикот на Ирфан Кахвеџи и поставувајќи притисок на Манчестер јунајтед и Пари Сен-Жермен пред вечерашното дерби.

Спектакл во Истанбул: Турчинот Кавечи правеше чуда на теренот, Лајпциг победи во неверојатната драма (Видео)

Дерби - 02.12.2020

Фудбалските фанови кои го гледаа навидум неатрактивниот дуел меѓу Истанбул Башакшехир и Ред Бул Лајпциг во раниот термин од Лигата на шампионите дефинитивно нема да зажалат за одвоеното време, бидејќи двата тима приредија вистински фудблски спектакл ...

Спектакл со седум гола во Истанбул🎥

Спортски - 02.12.2020

Башакшехир и Лајпциг одиграа фантастичен натпревар со седум гола во Лигата на шампиони, а на крај се радуваа гостите од Германија. Лајпциг подобро го отвори мечот и поведе во 26-та минута со голот на Полсен , а потоа Мукиеле зголеми на 2:0.

ЛШ: Лајпциг ја доби драмата во Истанбул, Краснодар гледа кон Лигата на Европа (ВИДЕО)

SportMedia - 02.12.2020

Во вистинско гол-шоу со седум погодоци, фудбалерите на Лајпциг дојдоа до победа од 4:3 на гостувањето кај Истанбул Б. и останаа во трка за место во нокаут-фазата во ЛШ. Германците имаа двапати предност од два гола разлика, Истанбул се врати за ...

Трилер со седум голови во Истанбул, РБ Лајпциг во 92. минута до три важни бода (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.12.2020

РБ Лајпциг успеа да слави на гостувањето кај Башакшехир со 3-4, Кавечи со хет-трик ги врати домаќините во живот, но Сорлот во 92. минута се погрижи гостите да си заминат со цел плен. РБ Лајпциг стигна до три важни бода во битката за една од првите ...

ВИДЕО: Серлот го шокира Башакшехир, Лајпциг на чекор од осминафиналето

Gol.mk - 02.12.2020

РБ Лајпциг се врати на втората позиција во групата Х, со триумфот кај Башакшехир (3-4). Бундеслигашот победи во завршните моменти од натпреварот, па сега внимателно ќе го следу дуелот на ПСЖ на „Олд Трафорд“ кај Манчестер Јунајтед .

ВИДЕО: Лајпциг со гол во 92 минута го доби трилерот во Турција, Кавечи со хет трик за Башакшехир

Дриблинг - 02.12.2020

Ирван Кавечи го шокираше Лајпциг во натпреварот од 5 коло од групната фаза во Лигата на шампионите откако постигна хет трик за Башакшехир, но вистинската драма се случи во 92 минута кога Сорлох постигна гол за гостите за победа од 4:3 во Турција.

Каков луд меч – Лајпциг во 92. минута го освои Истанбул

Екипа - 02.12.2020

Лајпциг во супердраматичен натпревар славеше на гостувањето против Башакшехир со 3-4, со што ланскиот полуфиналист направи значаен чекор за пласман во осминафиналето од Лигата на Шампионите.

Генијален потег на Дани Олмо 🎥

Спортски - 02.12.2020

Башакшекир и Лајпциг играат фантастичен натпревар во Истанбул со многу голови. Сепак, потегот на мечот е дело на Дани Олмо , кој постигна одличен гол за предност од 3:1 на Лајпциг. Шпанецот со феноменален потег се ослободи од својот чувар и ја ...

Почетни состави: Може ли Башакшехир да ги шокира Црвените бикови?

Спортманија - 02.12.2020

Штом турскиот првак можеше да го надигра Манчестер јунајтед на домашен терен, зошто да не биде слично и против Лајпциг Истанбул Башакшехир има само еден триумф по четири кола и реалните шанси за европска пролет може да ги бара во Лигата на Европа.

Возбудлив меч во Истанбул со седум погодоци, РБ Лајпциг во 92. минута ги однесе трите бода (ВИДЕО)

МКД - 02.12.2020

РБ Лајпциг успеа да слави на гостувањето кај Башакшехир со 3-4, Кавечи со хет-трик ги врати домаќините во живот, но Сорлот во 92. минута се погрижи гостите да си заминат со цел плен. РБ Лајпциг стигна до три важни бода во битката за една од првите ...