TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миле Јанакиески денеска излегува од затвор

Телма - 17.06.2024

Денеска од затвор излегува ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Тој помина шест години во затвор за предметите на поранешното СЈО, „Шпански скали“, „Титаник“ и „27-ми ...

По шест години во затвор, Миле Јанакиески од денеска на слобода

еМагазин

Миле Јанакиески излегува на слобода по шест години

Скопје1

Миле Јанакиески, по шест години, излегува на слобода

Независен

Јанакиески излегува на слобода

Локално