TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нападнати четири лица - Немирна ноќ во Скопје

Press24 - 13.08.2019

Четири лица нападнати во четири одделни случаи на фреквентни места во Скопје. Во 01,45 часот во Полициската станица Кисела Вода, 29-годишниот И.Ѓ. од Скопје пријавил дека на улицата “Христо Татарчев“ бил физички нападнат од Т.М. и Н.М.

Го пријавил братот во полиција бидејќи го нападнал

Курир - 13.08.2019

Физички напад бил пријавен вчера во СВР Тетово. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски вели дека 56 годишниот Н.З. од тетовското село Желино, пријавил дека физички бил нападнат од неговиот брат Н.З.(58).

Немирна ноќ во Скопје: Четири напади на фреквентни места

Денешен - 13.08.2019

Четири лица нападнати во четири одделни случаи на фреквентни места во Скопје. Во 01,45 часот во Полициската станица Кисела Вода, 29-годишниот И.Ѓ. од Скопје пријавил дека на улицата “Христо Татарчев“ бил физички нападнат од Т.М. и Н.М.

Двајца тепале момче во Скопје

еМагазин - 12.08.2019

На 11.08.2019 година во 17,40 часот во СВР Скопје С.Н.(23) пријавил дека на улицата “Исмаил Кадаре“ бил физички нападнат од О.А. и И.А, информира МВР. Се работи на расчистување на ...

Семејна драма во Тетово: Си го нападнал братот со метален предмет

Press24 - 13.08.2019

Физички напад бил пријавен вчера во СВР Тетово. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски вели дека 56 годишниот Н.З. од тетовското село Желино, пријавил дека физички бил нападнат од неговиот брат Н.З.(58).

Две лица физички нападнати на улица во Битола и Скопје

Скопје1 - 11.08.2019

На 11.08.2019 во 05.40 часот во СВР Скопје Ф.А.Б(26)од Скопје пријавил дека пред пекара на улица Костурски Херои бил физички нападнат од две лица. На 10.08.2019 година во 15.00 часот во СВР Битола В.К.