TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црната точка „Бели мост“ зеде уште една жртва, загина 25-годишна мајка од Демир Хисар – кои се причините за ...

4NEWS - 22.03.2023

25 годишна мајка на малолетно машко дете е последната жртва во трагедијата која вчера ја потресе југо-западна Македонија. Мостот „Бели мост“ на патот Битола-Демир Хисар уште еднаш потсети на својата опасност, откако пред само осум месеци на истото ...

Жена загина, а дете е тешко повредено откако возач со автомобил излета од патот

МКД

Загина 25-годишна девојка, а малолетник е тешко повреден во „мерцедес“ кој излетал од патот Битола-Кичево

Фокус

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ БИТОЛА – КИЧЕВО Млада жена загина, малолетник тешко повреден

+инфо - 21.03.2023

Едно лице загинало, а едно е тешко повредено во сообраќајка што се случила попладнето во вторникот на регионалниот пат Битола – Кичево кај месноста Бели Мост, соопшти полицијата. Автомобил „Мерцедес” со демирхисарски регистарски ознаки, управуван од ...

Трагедија вечерва близу Битола: Загина млада жена, малолетно дете е тешко повредено – ова се првичните детали за страотната несреќа

Centar

Вечерва близу Битола во сообраќајка загина млада жена, малолетно дете е тешко повредено

Либертас

Страотна сообраќајка кај Битола – загина млада жена, дете е тешко повредено

Слободен Печат - 21.03.2023

Попладнево на регионалниот пат Битола-Демир Хисар кај месноста „Бели мост” се случила тешка сообраќајна несреќа во која автомобил „Мерцедес” со демирхисарски регистарски ознаки, управуван од Б.Г.

Голема трагедија вечерва во Македонија: Млада девојка загина, малолетник тешко повреден – ова се деталите

Вести плус

Трагедија вечерва кај Битола: Неофицијално има загинат, сообраќајот е во прекин

Вести плус

Една жртва во сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Во Центар - 21.03.2023

– Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Една жртва во сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Локално

25-годишна девојка загина во тешка сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

А1 On

Дваесет и петгодишна сопатничка загина во сообраќајка на патот Битола-Кичево

Независен

Дваесет и петгодишна сопатничка загина во сообраќајка на патот Битола-Кичево

Курир

Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола – Кичево – едно лице загина

ТВ21

ТРАГЕДИЈА: Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола-Кичево – загина млада девојка

4NEWS

360 степени Вечер Прес Н.Македонија Нетпрес MakPress Скопје инфо