TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев и Шекеринска во Брисел на средби со Филе и европратеници

24 Вести - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска утре ќе престојуваат во Брисел, соопшти партиската прес служба. Предвидено е тие да имаат средби со претставници на ...

Заев и Шекеринска во Брисел

Телеграф - 04.06.2014

Предвидено е да имаат средби со претставници на Партијата на европски социјалисти, како и состанок со комесарот за проширување на ЕУ, Штефан Филе Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и ...

Заев и Шекеринска во четврток на средба со Филе во Брисел

Либертас - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик-претседателката, Радила Шекеринска, во четврток ќе престојуваат во Брисел, соопшти СДСМ. Предвидено е тие да имаат средби во Партијата на европски ...

Заев и Шекеринска во Брисел

Идивиди - 04.06.2014

на средби со Филе и европратеници Скопје, 4 јуни 2014 (МИА) - Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радила Шеќеринска в четврток ќе престојуваат во Брисел, соопшти партиската ...

Заев и Шекеринска на средби во Брисел

Бриф - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радила Шекеринска во четврток ќе престојуваат во Брисел, соопштуваат од најголемата опозициска партија.

Заев и Шекеринска во Брисел на средби со Филе и европратеници

Утрински - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радила Шекеринска в четврток ќе престојуваат во Брисел, соопшти партиската прес служба. Предвидено е тие да имаат средби со претставници на ...

Заев и Шекеринска утре во Брисел ќе се сретнат со Филе

+инфо - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радила Шекеринска утре ќе престојуваат во Брисел, каде ќе имаат средби во Партијата на европски социјалисти (групацијата на ...

Заев и Шекеринска во Брисел на средби со Филе и европратеници

Канал5 - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска в четврток ќе престојуваат во Брисел, соопшти партиската прес служба. Предвидено е тие да имаат средби со претставници на ...

Заев и Шекеринска на состанок со Филе

Фокус - 04.06.2014

Утре во Брисел Претседателот на СДСМ Зоран Заев и неговата заменичка Радила Шекеринска во четврток ќе престојуваат во Брисел, информираат од партијата.

Заев и Шекеринска на средби кај Филе

Локално - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радила Шекеринска во четврток ќе престојуваат во Брисел. Предвидено е тие да имаат средби во Партијата на европски социјалисти (групацијата ...

Заев и Шеќеринска во четврток во Брисел на средба со Филе

Нова ТВ - 04.06.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радила Шекеринска во четврток во Брисел ќе имаат средби во Партијата на европски социјалисти (групацијата на социјалдемократски, ...