TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гевгеличанец со пиштол пред нивниот дом вечерва ги убил братот и неговата жена

Либертас - 24.09.2023

69 годишен Гевгеличанец вечерва околу 18 часпт со пиштол смртно ги застрелал неговиот 72 годишен брат од Гевгелија и неговата жена на возраст од 62 години. Ги застралал пред нивната куќа. Убиецот веднаш е лишен од слобода а истражните органи се на ...

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брата си и снаата

МКД - 24.09.2023

Од СВР Струмица информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г. кој пред влез од куќа во Гевгелија со пиштол пукал кон неговиот брат и снаа, кои починале на лице место. Шеесет и деветгодишниот В.Г.

Вечерва се случи двојно убиство во Гевгелија, маж ги убил братот и снаата

Слободен Печат - 24.09.2023

Вечерва околу 19 часот во Гевгелија 69-годишниот В.Г. пред влез од куќа пукал со пиштол кон неговите брат и снаа и ги убил, дознава Слободен печат од полициски извори. Смртта ја констатирал лекар од Итната медицинска помош Гевгелија.

Двојно убиство во Гевгелија: 69-годишен маж ги убил неговите брат и снаа

Сител - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

Канал5 - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Брат го убил брати си и снаата -Двојно убиство во Гевгелија

ММС - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил братот и снаата

24Инфо - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

СЕМЕЈНА ДРАМА ВО ГЕВГЕЛИЈА Зел пиштол и смртно ги застрелал братот и снаата

+инфо - 24.09.2023

Смртта кај сопружниците ја констатирал лекар од Итна медицинска помош од Гевгелија, а лицето е задржано во Полициската станица во Гевгелија и од него било одземено оружјето со кое го извршил убиството. Шеесет и деветгодишниот В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

еМагазин - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија

Фокус - 24.09.2023

Двојно убиство во Гевгелија се случило вечерва, јави МИА. -Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62), изјавија од СВР Струмица.

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

Бриф - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

Н.Македонија - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

А1 On - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

ГИ УБИЛ БРАТОТ И СНААТА - Двојно убиство во Гевгелија, брзата помош не можела да направи ништо

Фактор - 24.09.2023

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат од МВР, Шеесет и деветгодишниот В.Г.

Двојно убиство вечерва во Македонија: Маж си ги убил братот и снаата

Press24 - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија

Курир - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство вечерва во Македонија – познати првите детали

4NEWS - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.

Двојно убиство во Гевгелија: Си ги убил братот и снаата

ТВ21 - 24.09.2023

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г.