TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ванковска: Ние не даваме 500-че за потпис

Антропол - 01.03.2024

Во штабот си имаме проблем: слушнале луѓе од Мицко дека ДУИ ми собира потписи, па доаѓаат да прашаат – да не им турат минус у партија. Други приоѓаат да прашаат дали даваме по 500-че за потпис, вели кандидатката за претседател Билјана Ванковска.

Ванковска и Јакимовски на чекор до 10.000 потписи

Независен

Ванковска на помалку од 300 потписи до целта - Јакимовски чека уште 800

Press24

Ванковска и Јакимовски на стартната линија кон Водно – кандидатката на Левица предничи во потписи

Скопје1

Димитриевски води, Ванковска и Јакимовски блиску до 10.000 потписи

ММС

На Ванковска ѝ фалат уште 278, на Јакимовски 735 потписи за влез во претседателската трка

Локално

Ванковска: Потписите ги собираме без автобуси, без поткуп

Антропол

Сител А1 On Скопје1 Lider Press24 Алсат-М Либертас Нетпрес

Ванковска при крај со собирањето потписи, Апасиев прашува: Кај да правиме огномет или да позајмиме калашњикови од ДУИ

Скопје1 - 01.03.2024

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев смета дека на Билјана Ванковска и фалат уште дваесетина потписи за да ги собре потребните 10.000 за да влезе во претседатлската трка. Вчеравечер, пред полноќ тој напиша: „Утре кај ќе го праиме огнометот или да ...

Ниту една од телевизиите раководени од олигарси не покани претставник на Левица

Антропол

Апасиев: Ситно броиме, уште 999 потписи за Ванковска

Антропол

Апасиев: Ситно броиме Уште 999 потписи; Ванковска: Ми пиша студент ‘доста вие нам ни давате потписи, сега е наш ред’

Скопје1

ИЗБОРИ 2024/ Левица: Ванковска блиску до 10 000 потписи

Во Центар

Ванковска: Утре е престапен ден, па да престапиме и ние со 10.000 гласови

Антропол

Ванковска: Идемооо! Уште илјада гласови ми се потребни

МКД

Слободен Печат Антропол Либертас Press24 Антропол МКД Фактор MakPress

Кои се кандидатите за претседател со најмал број на потписи за претседателска кандидатура и што ветуваат?

Сител - 29.02.2024

Бесплатни коктели за 8ми март за сите жени ако се потпишат за кандидатурата на Господин Поповски. Со собрани само 63 потписи во изборните единици на ДИК, со осмомартовска понуда Поповски ќе се обиде да ги придобие гласовите на женскиот пол, за ...

ДИК со нов пресек: Ванковска собра 9.722, Јакимовски 9.265 потписи, за Томе Николоски сè уште никој не се потпишал

Макфакс

Димитриевски го претрка Османи, на Ванковска и недостасуваат околу 1000 потписи

ММС

Османи, Таравари и Димитриевски oфицијално се претседателски кандидати откако ги собраа потребните потписи

MakPress

ДИК со нов пресек: Ванковска собра 9.722, Јакимовски 9.265 потписи, за Томе Николоски се уште никој не се потпишал

Опсервер

Ванковска на чекор до претседателска кандидатура, собра 9.085 потписи

Centar

Ванковска на чекор до претседателска кандидатура, досега собра 9.085 потписи

Н.Македонија

Република +инфо MTM Скопје инфо 24Инфо Скопје инфо