TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие телефони на „Samsung“ нема да ја добијат новата надградба на „Android“

Денар - 22.03.2023

Корисниците на „Samsung“ почнаа да го добиваат „One UI 5.1“ од минатиот месец, а веќе се зборува за следното повторување кое треба да пристигне со „Android 14“. Тестирањето на новото ажурирање се очекува да започне ова лето, а конечната, стабилна ...

Рецензија: Samsung Galaxy S23 Ultra: Моќен ѕвер со S Pen асистент

Телефони.мк - 22.03.2023

Искрено сме воодушевени со новиот Samsung Galaxy S23 Ultra, кој е наследник на Note серијата. Note и S серијата се обединети во едно уште од лани, единствената разлика сега е името, т.е. Ultra стана “новиот Note”.

Samsung Galaxy Z Flip 5 го зголемува естерниот екран

Телефони.мк - 22.03.2023

Samsung е првата голема технолошка компанија што претставила смартфон со преклопен екран, иако за почеток прилично беше тешк. Со текот на времето интересот за таквите телефони порасна. Samsung моментално ги спрема и новите модели, кои излегуваат ...

iPhone 15 Pro Max соборува рекорди со нова функција

USB - 21.03.2023

Имаме нови информации кога станува збор за претстојната серија на телефони iPhone 15, а се однесува на дизајнот. Овој пат, деталите за премиум моделот iPhone 15 Pro Max укажуваат дека ќе има „рекордни“ карактеристики во споредба со премиум моделите ...

Новите Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

Телефони.мк - 21.03.2023

Компанијата Samsung Electronics неодамна ги претстави новите производни линии Neo QLED и Samsung OLED кои нудат премиум искуства и ги прошируваат опциите за гледање. Новите уреди се веќе достапни за преднарачка во Северна Македонија, а додека трае ...

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Кајгана - 21.03.2023

За жал, сопствениците на дури 19 модели на Samsung не треба да се радуваат на новиот Android, бидејќи поддршката за нивните телефони наскоро завршува. Иако Samsung го објави ажурирањето One UI 5.0 базирано на оперативниот систем Android 13 не толку ...