TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Макфакс - 29.06.2020

Кривичниот суд му изрече мерка 30 денa притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Како што претходно беше објавено , вчера во Градскиот парк во Скопје тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ...

ДОБИ ПРИТВОР: Чичко го врзал за дрво внукот кој имал аутизам

Фактор - 29.06.2020

Притвор од 30 дена доби чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк. Во Градскиот парк во Скопје вчера тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја тепал неговата 10-годишна сестра.

Чичко ги малтретирал внукот и внуката – едното дете го врзал за дрво

Макфакс - 29.06.2020

Обвинителството бара притвор 46-годишник кои ги малтретирал своите внуци. Според информациите во јавноста, настанот се случувал вчера во Градскиот парк, а момчето било аутистично. Чичкото, едното дете го врзал со внатрешната гума од мопед за ...

Скопјанец си го врзал внукот за дрво

+инфо - 29.06.2020

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Запуштање и малтретирање на малолетно лице од член 201 став 1 од Кривичниот законик.

Хорор во Градски парк: Го врзал детето за дрво, се изживувал врз него и сестра му

Република - 29.06.2020

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Запуштање и малтретирање на малолетно лице од член 201 став 1 од Кривичниот законик ...

Чичко го малтретирал 10-годишниот аутистичен внук: Го врзал за дрво во Градскиот парк

А1 On - 29.06.2020

Грозоморна глетка ги затекнала вчера посетителите на Градскиот парк во Скопје, кога виделе како човек врзал со гума дете за дрво и го малтретирал, а неговата 9-годишна сестра ја мавал со прачка.

Чичко го малтретирал 10-годишниот аутистичен внук: Го врзал за дрво во Градскиот парк Скопје

Press24 - 29.06.2020

Грозоморна глетка ги затекнала вчера посетителите на Градскиот парк во Скопје, кога виделе како човек врзал со гума дете за дрво и го малтретирал, а неговата 9-годишна сестра ја мавал со прачка.

Чичко осомничен за малолетни брат и сестра – момчето го врзал за стебло, девојчето го удрил кога сакало да му даде вода

Либертас - 29.06.2020

На 28 јуни, осомничениот 46-годишник, со грубо запоставување на својата должност за грижа и воспитување, малтретирал две деца на кои им бил чичко. Кога мајката на децата му ги оставила за да ги надгледува, осомничениот едното дете го врзал со ...

Чичко со внатрешна гума од мопед го врзал внукот за дрво, а внуката ја тепал оти му дала вода

24Инфо - 29.06.2020

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Запуштање и малтретирање на малолетно лице од член 201 став 1 од Кривичниот законик.

Чичко ги малтретирал внукот и внуката – едното дете го врзал за дрво

Вечер - 29.06.2020

Обвинителството бара притвор за 46-годишник кој ги малтретирал своите внуци. Според информациите во јавноста, настанот се случувал вчера во Градскиот парк, а момчето било аутистично. Чичкото едното дете го врзал со внатрешната гума од мопед за ...

Насилство во семејството: Чичкото ги злоупотребувал внуците

Курир - 29.06.2020

Предлог за притвор и наредба за истражна постапка денеска донесе Основното јавно обвинителство Скопје против чичко кој ги малтретирал малолетните внуци кои му биле доверени на чување. Осомничениот ги врзувал и со ластегарка ги мавал по стапалата.

Чичко осомничен за малтретирање на внуците кои му биле доверени да ги надгледува

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Предлог за притвор и наредба за истражна постапка денеска донесе Основното јавно обвинителство Скопје против чичко кој ги малтретирал малолетните внуци кои му биле доверени на чување.

Чичко ги малтретирал внукот и внуката – едното дете го врзал за дрво

Centar - 29.06.2020

Обвинителството бара притвор за 46-годишник кој ги малтретирал своите внуци. Според информациите во јавноста, настанот се случувал вчера во Градскиот парк, а момчето било аутистично. Чичкото едното дете го врзал со внатрешната гума од мопед за ...

Чичко осомничен за малтретирање на внуците кои му биле доверени да ги надгледува

Сител - 29.06.2020

Предлог за притвор и наредба за истражна постапка денеска донесе Основното јавно обвинителство Скопје против чичко кој ги малтретирал малолетните внуци кои му биле доверени на чување. Осомничениот ги врзувал и со ластегарка ги мавал по стапалата.

Чичко монструм од Скопје го врзувал внукот за дрво со внатрешна гума, внуката ја тепал зошто му носела вода

MakPress - 29.06.2020

Предлог за притвор и наредба за истражна постапка денеска донесе Основното јавно обвинителство Скопје против чичко кој ги малтретирал малолетните внуци кои му биле доверени на чување. Осомничениот ги врзувал и со ластегарка ги мавал по стапалата.

Чичко осомничен за малтретирање на внуците, едното дете го врзал за дрво

Кајгана - 29.06.2020

Како што соопшти ЈО, на 28 јуни, осомничениот 46-годишник, со грубо запоставување на својата должност за грижа и воспитување, малтретирал две деца на кои им бил чичко. -Кога мајката на децата му ги оставила за да ги надгледува, осомничениот едното ...

Чичко осомничен за малтретирање на внуците кои му биле доверени да ги надгледува

iPortal - 29.06.2020

Предлог за притвор и наредба за истражна постапка денеска донесе Основното јавно обвинителство Скопје против чичко кој ги малтретирал малолетните внуци кои му биле доверени на чување. Осомничениот ги врзувал и со ластегарка ги мавал по стапалата.

Триесет дена притвор за чичкото што го малтретирал и врзувал за дрво малолетниот аутистичен внук

А1 On - 29.06.2020

На предлог на Основното јавно обвинителство, Кривичниот суд му изрече мерка 30 дена на притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци. Како што веќе објави „А1он“ , тој вчера во Градскиот парк во Скопје, го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој ...

Чичко осомничен за малтретирање малолетни брат и сестра

Канал5 - 29.06.2020

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Запуштање и малтретирање на малолетно лице од член 201 став 1 од Кривичниот законик.

Внукот го врзал за дрво: Чичко осомничен за малтретирање на две деца

еМагазин - 29.06.2020

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Запуштање и малтретирање на малолетно лице од член 201 став 1 од Кривичниот законик.

Притвор за чичко кој малтретирал внуци во Градски парк

Независен - 29.06.2020

Фото: Б. Грданоски Кривичниот суд му изрече мерка 30 денa притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Имено, тој вчера во Градскиот парк во Скопје го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја тепал ...

Притвор за чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Вечер - 29.06.2020

Кривичниот суд му изрече мерка 30 денa притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Како што претходно беше објавено , вчера во Градскиот парк во Скопје тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ...

Притвор за чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Press24 - 29.06.2020

Кривичниот суд му изрече мерка 30 денa притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Како што претходно беше објавено, вчера во Градскиот парк во Скопје тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја ...

Притвор за чичкото кој ги тепал и врзувал внуците во Градски парк

Локално - 29.06.2020

Предлог за притвор и наредба за истражна постапка денеска донесе Основното јавно обвинителство Скопје против чичко кој ги малтретирал малолетните внуци кои му биле доверени на чување. Осомничениот ги врзувал и со ластегарка ги мавал по стапалата.

Притвор за мажот кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Н.Македонија - 29.06.2020

Кривичниот суд му изрече мерка 30 дена притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Како што претходно беше објавено, вчера во Градскиот парк во Скопје тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја ...

30 дена притвор за чичкото што ги малтретираше внуците во Градски парк во Скопје

AKO - 29.06.2020

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Запуштање и малтретирање на малолетно лице од член 201 став 1 од Кривичниот законик.

Чичко го врзал за дрво внукот кој имал аутизам

Курир - 29.06.2020

Притвор од 30 дена доби чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк. Во Градскиот парк во Скопје вчера тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја тепал неговата 10-годишна сестра.

ЧИЧКО МОНСТРУМ си ги тепал внуката и внукот, кој има аутизам

Вечер - 29.06.2020

Притвор од 30 дена доби чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк. Во текот на вчерашниот ден во Градскиот парк во Скопје тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја тепал и неговата сестра.

Чичко кој го врзал за дрво во Градскиот парк внукот кој имал аутизам е во притвор

Република - 29.06.2020

Притвор од 30 дена доби чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк. Во Градскиот парк во Скопје вчера тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја тепал неговата 10-годишна сестра.

Чичко кој го врзал внукот за дрво во Градскиот парк кој имал аутизам е во притвор

Нетпрес - 29.06.2020

Притвор од 30 дена доби чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк. Во Градскиот парк во Скопје вчера тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја тепал неговата 10-годишна сестра.

Притвор за чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Centar - 29.06.2020

Кривичниот суд му изрече мерка 30 денa притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Како што претходно беше објавено, вчера во Градскиот парк во Скопје тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја ...

Притвор за мажот кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Скопје инфо - 30.06.2020

Кривичниот суд му изрече мерка 30 дена притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Како што претходно беше објавено, вчера во Градскиот парк во Скопје тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, кој имал аутизам, а со прачка ја ...

Притворен чичкото кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Слободен Печат - 30.06.2020

Вчера тој го врзал за дрво 10-годишниот внук, а со прачка ја тепал неговата 10-годишна сестра. Кривичниот суд му изрече мерка 30 денa притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк.