TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тесла постигна рекордна продажба

ТВ21 - 25.10.2021

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ се справи со проблемите со синџирот на снабдување и глобалниот недостиг на микрочипови за да забележи рекордна квартална продажба и профит, објави Би-Би-Си.

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

OhridNews - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Курир - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Tesla накратко го надмина Facebook по пазарна вредност

Локално - 25.10.2021

Акциите на американскиот производител на електрични возила Tesla Inc. се искачи на рекордно високо ниво во петокот, со што производителот на електрични возила е чекор поблиску до приклучување кон елитната група на компании, со пазарна вредност од ...

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Опсервер - 25.10.2021

– Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Вечер Прес - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот поради технички проблеми

Денешен - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Lider - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

Zoom - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

„Тесла“ го прекина тестирањето на новиот автопилот, имало технички проблеми

Независен - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Тесла го повлекува новиот автопилот поради проблеми со системот

Zoom - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми што се појавиле со системот. Маск неодамна изјави дека службата за контрола на квалитетот открила ...

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

MakPress - 25.10.2021

Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

Маск ги покори ривалите, продажбата рекордна!

Кумановски м. - 25.10.2021

Компанијата на Илон Маск, Тесла, очигледно не знае за криза, барем кога станува збор за чиповите. Не само во конкуренција на електрични возила, туку и во сите автомобили, американскиот гигант подобро ги решава предизвиците: во периодот од јули до ...

Тесла руши рекорди: Вредноста на компанијата на Маск наскоро може да надмине трилион долари

Денар - 24.10.2021

Кога светот почна масовно да се затвора, некаде околу 20 март минатата година, цената на една акција на Tesla беше околу 85 долари, а вчера надмина 900 долари. Во време кога пандемијата го затвораше речиси целиот свет, што беше некаде во средината ...

МАСК ГИ ПОКОРИ СИТЕ РИВАЛИ: Само ним не им недостигаат чипови, продажбата рекордна

Фактор - 24.10.2021

Компанијата на Илон Маск, Тесла, очигледно не е во криза, барем кога станува збор за чиповите. Не само во конкуренција на електрични возила, туку и во сите автомобили, американскиот гигант подобро ги решава предизвиците: во периодот од јули до ...