TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уловен крокодил од 600 килограми, потрагата траела осум години (видео)

Канал5 - 11.07.2018

Шумските ренџери од северна Австралија успеале да го уловат огромниот крокодил тежок 600 килограми, откако животното за прв пат било забележано пред скоро деценија. „СиЕнЕн“ пренесува дека крокодилот, за кој се проценува дека е стар повеќе од 60 ...

ЅВЕР ОД 600 КИЛОГРАМИ: Уловен најголемиот крокодил во светот (ФОТО)

Кумановски м. - 10.07.2018

loading... Ренџери во Австралија уловија огромен крокодил долг скоро пет метри и тежок дури 600 килограми, пишува CNN. Се претпоставува дека крокодилот е стар 60 години, а ренџерите прв пат го забележале пред десетина години.

Во Австралија уловен најголем крокодил – тежи 600 килограми

Канал5 - 10.07.2018

Ренџерите на северот на Австралија уловија огромен крокодил тежок дури 600 килограми и тоа по десет години откако прв пат го забележале. Крокодилот за кој се претпоставува дека е постар од 60 години , излезе на површината на водата во близина на ...

Ѕвер од 600 килограми уловен во Австралија: Крокодил долг 5 метри и стар 60 години спречен да влезе во град

Точка - 10.07.2018

На северот на Австралија ренџерите фатиле крокодил тежок 600 килограми и тоа по потрага која траела цела деценија. Крокодилот, за кој се претпоставува дека е постар од 60 години, се појавил од водата во близина на рампа за бродови на реката Кетрин.

Австралијци го уловија најголемиот крокодил на светот (видео)

Таратур - 11.07.2018

Десет години откако прв пат го забележале, австралиските ренџери на северот од земјата успеаја да го уловат огромниот крокодил тежок дури 600 килограми. Крокодилот за кој се претпоставува дека е постар од 60 години , излезе на површината на водата ...