TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ванг: САД да не си играат со оган во врска со Тајван

Алфа - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Кина, Ванг Ји денеска изјави дека САД не треба да си „играат со оган“ во врска со Тајван, откако Вашингтон најави дека планира да им продаде оружје вредно 2,2 милијарди долари.

Кина уапсила милијардер поради сомневање за злоставување деца

Нетпрес - 11.07.2019

Кинескиот милијардер Ванг Женхуa официјално бил уапсен во Шангај во средата, објавила неговата поранешна компанија, а државните медиуми објавија дека е притворен поради обвинувања за злоставување деца.

Ванг: САД да не си играат со оган во врска со Тајван

А1 On - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Кина, Ванг Ји денеска изјави дека САД не треба да си „играат со оган“ во врска со Тајван, откако Вашингтон најави дека планира да им продаде оружје вредно 2,2 милијарди долари.

Ванг: САД да не си играат со оган во врска со Тајван

24Инфо - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Кина, Ванг Ји денеска изјави дека САД не треба да си „играат со оган” во врска со Тајван, откако Вашингтон најави дека планира да им продаде оружје вредно 2,2 милијарди долари.

Ванг: САД да не си играат со оган во врска со Тајван

Опсервер - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Кина, Ванг Ји денеска изјави дека САД не треба да си „играат со оган“ во врска со Тајван, откако Вашингтон најави дека планира да им продаде оружје вредно 2,2 милијарди долари.

Кина: САД да не си играат со оган со Тајван

Денешен - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Кина, Ванг Ји денеска изјави дека САД не треба да си „играат со оган“ во врска со Тајван, откако Вашингтон најави дека планира да им продаде оружје вредно 2,2 милијарди долари.

Ванг: САД да не си играат со оган во врска со Тајван

Сител - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Кина, Ванг Ји денеска изјави дека САД не треба да си „играат со оган“ во врска со Тајван, откако Вашингтон најави дека планира да им продаде оружје вредно 2,2 милијарди долари.

Ванг: САД да не си играат со оган во врска со Тајван

MakPress - 12.07.2019

Министерот за надворешни работи на Кина, Ванг Ји денеска изјави дека САД не треба да си „играат со оган“ во врска со Тајван, откако Вашингтон најави дека планира да им продаде оружје вредно 2,2 милијарди долари.