TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Србија за 24 часа има нови 81 заразен, најголем раст досега

360 степени - 25.03.2020

Во последните 24 часа во Србија се откриени нови 81 нови заразен пациент со коронавирус од вкупно 245 тестирани. Ова е најголема бројка на дијагностицирани случаи во едно деноноќие кај северниот сосед, но и најголемата бројка на тестирани.

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица

А1 On - 25.03.2020

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем ...

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште

+инфо - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Вучиќ: Денес е убедливо најтежок ден, Белград е најголемо жариште следат Ниш и Ваљево

Локално - 25.03.2020

За време на посетата на „Штарк арената“, српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за тековната состојба со коронавирусот. „Денес е далеку најтежок ден“, рече Вучиќ, додавајќи: „Сега ги тестираме луѓето што доаѓаат во земјата.

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

24 Вести - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

ВУЧИЌ ЗА БОРБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ- Направив само една грешка, да не беше тоа ќе имавме 4 пати помал проблем

Магазин - 25.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека направил само една грешка за време на борбата со корона вирусот. Вучиќ потоа откри која е грешката: „СРБИЈА Е ДОБРА ЗА СИТЕ САМО КОГА Е ТЕШКО: Претседателот на Србија на крајот потсети каде сите ...

Хит во регионот: Сатиричар објасни како дошло до заразата во Србија (ВИДЕО)

Канал5 - 24.03.2020

Популарниот српски водител и сатиричар Зоран Кесиќ направи краток сатиричен преглед за тоа како Србија дошла до ситуацијата со коронавирусот (иако фактите што тој ги претстави не се многу смешни).

Прв случај на заразен со коронавирус во српската Влада

Макфакс - 24.03.2020

Државниот секретар во српското Министерство за заштита на животната средина, Бранислав Блажиќ, е заболен од коронавирус, објави „Б92“. Министерот Горан Триван ја потврдил информацијата и рекол дека Блажиќ е сместен на Инфективната клиника во Белград.

Прв случај на коронавирус во Владата на Србија

ТВ21 - 24.03.2020

Регистриран е првиот случај на коронавирус во Владата на Србија. Со коронавирус е заразен државниот секретар за министерството за заштите на животната средина, Бранислав Блажиќ, пренесува Б92.

Прв случај на коронавирус во српската Влада

А1 On - 24.03.2020

Државниот секретар на српското Министерство за заштита на животната средина Бранислав Блажиќ е заразен со коронавирус. Министерот Горан Триван за српските медиуми потврдил дека Блажиќ е сместен на Инфективната клиника во Белград.

Ковид-19 влезе во Владата на Србија: Заразен е генералниот секретар на Министерството за животна средина

+инфо - 24.03.2020

Државниот секретар од српското Министерство за животна средина, Бранислав Блажиќ, е позитивен на коронавирусот, објавија српските медиуми. Како што е наведено, Блажиќ е од градот Кикинда, кој во моментов е еден од жариштата на епидемијата со ...

Прв случај на коронавирус во Владата на Србија

Курир - 24.03.2020

Српските медиуми пред малку објавија дека во нивната земја е регистриран првиот случај на коронавирусот во владата на земјата. Станува збор за Бранислав Блажиќ кој е секретар во Министерството за заштита на животната средина.

Прв случај на коронавирус во српската Влада

Слободен Печат - 24.03.2020

Со коронавирус е заразен државниот секретар на Министерството за заштита на животната средина во Србија Бранислав Блажиќ, пренесува „Б92“. Министерот за заштита на животната средина во земјата Горан Триван, потврди за српскиот медиум дека Блажиќ е ...

Трета жртва на коронавирусот во Србија, почнуваат масовни тестирања (ВИДЕО)

МКД - 23.03.2020

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека трето лице починало од коронавирусот во Србија. Станува збор за жена од 60 години што немала тешка клиничка слика. Вучиќ најави и нови мерки што ќе бидат донесени во Србија по повод коронавирусот.

Вучиќ: Со промена на пристапот Србија агресивно ќе го нападне вирусот

MakPress - 23.03.2020

„Со промена на пристапот во борбата против епидемијата на коронавирусот, Србија суштински и агресивно ќе го нападне вирусот“, изјави претседателот Александар Вучиќ, на денешната прес конференција, која ја почна со информација дека во Србија е ...

Вучиќ најави „напад“ на корона вирусот со масовни тестирања и лекување со кинеска медицина

Фокус - 24.03.2020

Со промена на пристапот во борбата против епидемијата на коронавирусот, Србија суштински и агресивно ќе го нападне вирусот, изјави претседателот Александар Вучиќ. Тој, по препорака на кинески лекари, како прва мерка на промена на пристапот најави ...

Кинезите го премислија Вучиќ, целосно променет пристап во борбата против коронавирусот

Република - 24.03.2020

Со промена на пристапот во борбата против епидемијата на коронавирусот, Србија суштински и агресивно ќе го нападне вирусот, изјави претседателот Александар Вучиќ, на вчерашната прес-конференција, која ја почна со информација дека во Србија е ...

Вучиќ најави агресивна борба против коронавирусот со масовни тестирања и лекување со кинеска медицина

Локално - 24.03.2020

Со промена на пристапот во борбата против епидемијата на коронавирусот, Србија суштински и агресивно ќе го нападне вирусот, изјави претседателот Александар Вучиќ. Тој, по препорака на кинески лекари, како прва мерка на промена на пристапот најави ...

Прв случај на коронавирус во Владата на Србија

Press24 - 24.03.2020

Српските медиуми пред малку објавија дека во нивната земја е регистриран првиот случај на коронавирусот во владата на земјата. Станува збор за Бранислав Блажиќ кој е секретар во Министерството за заштита на животната средина.

Прв случај на заразен со коронавирус во српската Влада

Н.Македонија - 24.03.2020

Државниот секретар во српското Министерство за заштита на животната средина, Бранислав Блажиќ, е заболен од коронавирус. Министерот Горан Триван ја потврдил информацијата и рекол дека Блажиќ е сместен на Инфективната клиника во Белград.

Прв случај на заразен со коронавирус во српската влада

24Инфо - 24.03.2020

Државниот секретар во српското Министерство за заштита на животната средина, Бранислав Блажиќ, е заболен од коронавирус, објави „Б92“. Министерот Горан Триван ја потврдил информацијата и рекол дека Блажиќ е сместен на Инфективната клиника во Белград.

Прв случај на коронавирус во Владата на Србија

Република - 24.03.2020

Бранислав Блажиќ, државниот секретар на Министерството за заштита на животната средина во Владата на Србија е заразен со коронавирус и е сместен на Инфективната клиника во Белград, пренесува „Б92“.

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

А1 On - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Курир - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Република - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Коронавирусот ја зафати српската Влада – заразен државниот секретар во министерството за животна средина

360 степени - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Сител - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Има заразени со Ковид-19 во српската Влада, потврди Дачиќ

+инфо - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Заразени од корона вирусот и во српската Влада

Фокус - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина, Бранислав Блажиќ е заразен со новиот корона вирус. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени со Ковид-19 и во српската Влада

24Инфо - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Либертас - 25.03.2020

– Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ: Имаме други вработени во Владата и во министерствата кои се заразени

Слободен Печат - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Нетпрес - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Опсервер - 25.03.2020

– Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Алсат-М - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

Локално - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Заразени со Ковид-19 и во српската Влада

Независен - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ потврди дека има заразени лица со Ковид-19 во српската Влада

MakPress - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина Бранислав Блажиќ е заразен со новиот коронавирусот. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Дачиќ: Има заразени од коронавирусот и во српската Влада

Вечер - 25.03.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска потврди дека државниот секретар во Министерството за животна средина, Бранислав Блажиќ е заразен со новиот корона вирус. Дачиќ во изјава за локална телевизија рече дека Блажиќ ...

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Телма - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

А1 On - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени

Независен - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Вучиќ: Белград е најголемото жариште на коронавирус во Србија

Слободен Печат - 25.03.2020

Вучиќ повтори дека денеска е далеку најтешкиот ден, со најмногу тестирани и дека утре ќе биде уште полошо. Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот ...

Вучиќ предупреди дека се очекува голем скок на бројката на заразени во Србија

360 степени - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица во Србија, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани ...

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Опсервер - 25.03.2020

– Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште

24Инфо - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Направив една грешка, да не беше така, ќе имавме 4 пати помал проблем: Вучиќ се отвори за корона вирусот

Република - 25.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека во тек на борбата со коронавирусот направил само една грешка. Само една грешка направив – рекол Вучиќ, а потоа додал: Поради Устaвот…Да не ја направев, не би имале ни четвртина од проблемот.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Сител - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Нетпрес - 25.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Либертас - 25.03.2020

– Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица.