TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицаец тешко повреден во сообраќајката со „шкода јети“

Фокус - 16.05.2018

52-годишниот полицаец се здобил со сериозни повреди по сообраќајката на патот Прилеп-Битола во која учествувало возило во сопственост на Министерството за внатрешни работи. 52-годишниот Б.Д. бил сопственик во полициската „шкода јети“.

Полициско возило „шкода јети“ учествувало во сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Фокус - 16.05.2018

Едно лице е потешко повредено во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола, кај клучката „Македонија Пат“, во која учествувало и возило марка „шкода јети“, во сопственост на Министерството за внатрешни работи.

Сообраќајка со полициско возило, едно лице потешко повредено

МКД - 16.05.2018

На патот Прилеп-Битола, на клучката кај „Македонија Пат", синоќа се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „шкода јети" на МВР, управувано од Ц.В. (49) од село Десово и сопатник Б.Д.

Полицаец тешко повреден во сообраќајката со „шкода јети“

iPortal - 16.05.2018

52-годишниот полицаец се здобил со сериозни повреди по сообраќајката на патот Прилеп-Битола во која учествувало возило во сопственост на Министерството за внатрешни работи. 52-годишниот Б.Д. бил во полициската „шкода јети“.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Битола, има повредени

Сител - 16.05.2018

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера во 21:20 часот на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“. Несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од Ц.В.(49) од село Десово, и сопатник Б.Д.

Тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола: Се судрија “Шкода Јети“, сопственост на МВР и „Пасат“,

Маркукуле - 16.05.2018

Вчера во 21 часот и 20 минути на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода. Сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило “Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од 49- годишниот Ц.В од село ...

Тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола: Се судрија полициска „шкода Јети“ и „пасат“

Република - 16.05.2018

Вчера во 21 часот и 20 минути на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода. Сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило “Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од 49- годишниот Ц.В од село ...

Сообраќајка на патот Прилеп – Битола меѓу полициско возило и “Пасат”

Шеталиште - 16.05.2018

На 15.05.2018 година во 21,20 часот на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од Ц.В.(49) од село Десово, и сопатник Б.Д.

Полициска „Шкода Јети“ се судри со „Пасат“ на патот Прилеп-Битола

Тера - 16.05.2018

На 15.05.2018 година во 21,20 часот на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од Ц.В.(49) од село Десово, и сопатник Б.Д.

Тешка сообраќајка на патот Прилеп- Битола: Се судрија полициска „Шкода Јети“ и „Пасат“

Курир - 16.05.2018

Вчера во 21 часот и 20 минути на патот Прилеп-Битола, на клучката „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода. Сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило „Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од 49- годишниот Ц.В од село ...

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола, има повредени

24Инфо - 16.05.2018

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола, има повредени Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера во 21:20 часот на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“. Несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „Шкода Јети“, ...