TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БЕЗОБРАЗНИ СЕ ДО КРАЈ! Хороскопски знаци со кои не вреди да влезете во КОНФЛИКТ, удираат таму каде што сте најслаби

Попара - 25.01.2023

Доколку имате работа со еден од следните хороскопски знаци, подгответе се да не влегувате во расправија, ќе ве победат и ќе направат да се чувствувате многу лошо. Стрелец Стрелците се луѓе кои сакаат забава, но тие се и најгруби на астролошката ...

Четири хороскопски знаци кои ќе “пливаат” во пари до крајот на месецов – Дали сте меѓу нив?

Centar - 24.01.2023

1.Овен Со Уран во транзит оваа недела, Овенот ќе добие големи финансиски промени. Колку повеќе пари заработувате, толку повеќе одговорности ќе преземе Овенот. Треба да трошите мудро и да работите повеќе.

Хороскопски знаци меѓу кои има силна љубовна хемија

Слободен Печат - 24.01.2023

Секој од нас е во потрага по својата сродна душа, по некој кој ќе го претставува совршеното парче од сложувалката која ја претставува нашата емотивна среќа. Исто така, секој оној кој бил вљубен во вистинската личност за него, „како од пушка“ ќе ...

Финансиски успех: Три хороскопски знаци ќе бројат пари до крајот на неделата

Еспресо - 24.01.2023

Три знаци од Зодијакот до крајот на неделата ќе постигнат фантастичен успех – предвидуваат астролозите. Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе постигнат успех во работата оваа недела – помеѓу 24 и 29 јануари.

Овие хороскопски знаци зад себе имаат НАЈМНОГУ НЕУСПЕШНИ ВРСКИ

Екран - 24.01.2023

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако вашите љубовни врски често завршуваат неславно и траат само неколку месеци, можеби причината можете да ја ...

Три хороскопски знаци ќе се изнамачат до 19 февруари: Кавги, беспарица и големи промени

Кајгана - 24.01.2023

Астрологијата открива кои знаци негативно ќе го почувствуваат владеењето на Водолијата. Го видовме крајот на ретрограден Меркур, но владеењето на Водолија стапува на сила. Започна на 20 јануари и ќе трае до 19 февруари, а Водолијата е позната по ...

Жената Бик сака долги врски, Водолијата независност: Која е вашата идеална партнерка според хороскопот?

Убавина и Здравје - 24.01.2023

Жените родени во овој хороскопски знак се наивни до тој степен што може да имаат премногу доверба. Но, тие добиваат сè што ќе посакаат затоа што се млади во срцето и уживаат во авантурите на секој чекор, така што секоја заедница со овие личности е ...

Во февруари овие 2 хороскопски знаци го започнуваат животот од нула: Ќе се чувствуваат како да се повторно родени

Хаштаг - 24.01.2023

Девица Девицата е разумен и мирен знак на Зодијакот. Но, кога ќе им падне вистинска неволја, тешко им е да ја задржат смиреноста. Но, од февруари 2023 година сè ќе се промени. Претставниците на овој знак ќе можат да ги остават зад себе сите проблеми ...

Кога ќе ти дојде вистинската љубов според хороскопот?

Lady - 24.01.2023

Видете кога и под какви услови различните хороскопски знаци се заљубуваат. Овен Овенот се вљубува, откако има предизвик, сака уникатни работи, цвеќиња. Се чувствува сакан, кога му се покажува посебно внимание и е ...

4 хороскопски знаци кои најлесно ги искажуваат емоциите (Вагите не се ладни како што мислите)

Црнобело - 24.01.2023

Риби - Тие живеат во духот на своите емоции и не се плашат да изразат и радост и тага. Зборуваат отворено за своите емоции, ги разбираат и емоциите на другите и со право го носат епитетот еден од најчувствителните хороскопски знаци.

Дневен хороскоп за 24.01.2023: Бикови – недоразбирања на работното место, Ваги – не му ветувајте ништо на партнерот

Црнобело - 24.01.2023

Девица – Мора повеќе да им се посветите на плановите ако сакате да станат реалност. На поле љубов време е да се ослободите од застарените верувања кои само ви ја уништуваат ...

Три хороскопски знаци кои не се за сериозни врски

Локално - 24.01.2023

Кога се во прашање хороскопските знаци и љубовните врски, советот е дефинитивно да не очекувате сериозни иницијативи во врските од овие три знаци: Девица Никој нема толку високи стандарди како Девицата: совршенство или неуспех.

Мајстори во криење на чувствата: Најмистериозните во зодијакот барајте ги во овие четири хороскопски знаци

Вечер Прес - 23.01.2023

Некои хороскопски знаци имаат неразбирливи личности и ги чуваат своите чувства и цели за себе. Често наидуваме на луѓе на кои не им е удобно да ги споделат своите емоции со секого. Потиснувањето на чувствата и создавањето загадочна личност ги штити ...

Астролозите откриваат: Овие хороскопски знаци се најдобрите бакнувачи во целиот Зодијак

Женски магазин - 23.01.2023

Руби Миранда, која долги години се занимава со астрологија, истакнува дека Овенот, Бикот, Ракот и уште неколку хороскопски знаци се вистински стручњаци за бакнување. Иако бакнувањето е нешто што се подобрува со текот на времето и вежбањето, одредени ...

Овие знаци од хороскопот се мајстори да направат пари: Не сакаат напорна работа, но секогаш го имаат тоа што ќе го ...

Независен - 23.01.2023

Астрологијата открива кои хороскопски знаци претпочитаат задоволство отколку напорна работа. Кој не сака одмор? Сите уживаме во слободното време и кога би можеле така да заработуваме, сите би биле богати! Ова не го менува фактот дека има вистински ...

Три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа оваа недела

Екран - 23.01.2023

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред нас е нова недела. Сè уште сме под владеење на Водолија, но бидејќи Меркур и Марс веќе не се ретроградни, ќе ...

Многумина ќе се изненадат: Ова е најромантичниот знак во зодијакот

Centar - 23.01.2023

Астрологијата и зодијакот можат да играат улога во тоа како се идентификувате и изразувате љубов. Секој покажува љубов на различни начини, а како ќе ја покажете зависи од вас. Романтиката често се гледа како акција, направен гест.

Неделен хороскоп од 23 до 29 јануари: Уран излегува од ретроградна и носи позитивни случувања за четири знаци

4NEWS - 23.01.2023

Овен (21 март – 20 април) Во професионалната сфера, Овенот ќе биде задоволен и од изгледите за иднината и од резултатите од веќе завршената работа. Посебно успешни ќе бидат оние Овни чии активности се поврзани со грижата за луѓето.

Жената Бик сака долги врски, Водолијата независност: Која е вашата идеална партнерка според хороскопот?

Алсат-М - 24.01.2023

Жените родени во овој хороскопски знак се наивни до тој степен што може да имаат премногу доверба. Но, тие добиваат сè што ќе посакаат затоа што се млади во срцето и уживаат во авантурите на секој чекор, така што секоја заедница со овие личности е ...

Жената Бик сака долги врски, Водолијата независност: Која е вашата идеална партнерка според хороскопот?

Zoom - 24.01.2023

Жените родени во овој хороскопски знак се наивни до тој степен што може да имаат премногу доверба. Но, тие добиваат сè што ќе посакаат затоа што се млади во срцето и уживаат во авантурите на секој чекор, така што секоја заедница со овие личности е ...

Во февруари овие 2 хороскопски знаци го започнуваат животот од нула: Ќе се чувствуваат како да се повторно родени

Курир - 24.01.2023

Девица Девицата е разумен и мирен знак на Зодијакот. Но, кога ќе им падне вистинска неволја, тешко им е да ја задржат смиреноста. Но, од февруари 2023 година сè ќе се промени. Претставниците на овој знак ќе можат да ги остават зад себе сите проблеми ...

Три хороскопски знаци ќе се изнамачат до 19 февруари: Кавги, беспарица и големи промени

Скопје24 - 24.01.2023

Астрологијата открива кои знаци негативно ќе го почувствуваат владеењето на Водолијата. Го видовме крајот на ретрограден Меркур, но владеењето на Водолија стапува на сила. Започна на 20 јануари и ќе трае до 19 февруари, а Водолијата е позната по ...