TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажен аларм за напад на Хаваи предизвика паника

Нова ТВ - 14.01.2018

Жителите на Хаваи биле разбудени од застрашувачки пораки кои ги добиле на нивните мобилни телефони, во кои пишува дека кон островот се приближуваат балистички проектили. Дојавата набрзо се покажа ако лажна.

Човечка грешка предизвика паника на Хаваи со лажен аларм за напад со балистички ракети

Мета - 14.01.2018

Поради човечка грешка, повеќе од милион и половина жители на Хаваи и туристи вчера беа вџашени и крајно вознемирени откако на своите мобилни телефони добија порака дека балистички ракети се упатени кон Хаваи и сите мора да се засолнат, со напомена ...

(Видео) Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Макфакс - 14.01.2018

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил. Во меѓувреме, официјалните лица потврдија дека заканата е лажна. Во пораката, граѓаните се предупредувале на закана од ...

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

ТВ21 - 14.01.2018

Лажна тревога за балистички проектили што се приближуваат ги преплаши жителите на Хаваи, објавија светските новински агенции. Тие добиле пораки на нивните телефони доставени од страна на локалната Служба за вонредни ситуации.

Лажни аларми околу балистички проектил ги здрма Хаваи

Локално - 14.01.2018

Лажна тревога за балистички проектили што се приближуваат ги преплаши жителите на Хаваи, објавија светските новински агенции. . Тие добиле пораки на нивните телефони доставени од страна на локалната Служба за вонредни ситуации.

Хаваи во паника за нов „Перл Харбор“ и балистички напад

Фактор - 14.01.2018

Сојузната американска држава Хаваи во текот на утрото поминала низ голема паника откако итните служби испраќале пораки до граѓаните дека е неизбежен напад со балистичка ракета и веднаш да најдат засолниште и дека тоа не е вежба.

Паника во Хаваи по лажно предупредување за надоаѓачка ракета

Сакам да кажам - 13.01.2018

Аларм за надоаѓачка ракета предизвика паника меѓу жителите во американската држава Хаваи во сабота наутро по локално време, пред да биде прогласен за лажен. Корисниците на мобилни телефони добија порака, која што гласеше: „Закана од балистичка ...

Лажна тревога на Хаваи за ракетен напад

Нетпрес - 13.01.2018

Американската воена команда за Пацификот објави во саботата дека немало ракетна закана за Хаваи, откако тамошните жители примиле по грешка испратена порака на нивните мобилни телефони за непосреден напад.

Тревога на Хаваи: „Доаѓаат ракети, ова не е вежба“

Sky - 13.01.2018

На Хаваи неколку моменти владеела вистинска збрка откако луѓето ширум островите добиле порака со предупредување за ракетен напад. Набрзо откако стигнала пораката, прогласена е лажна тревога.

(Видео) Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Вечер - 14.01.2018

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил. Во меѓувреме, официјалните лица потврдија дека заканата е лажна. Во пораката, граѓаните се предупредувале на закана од ...

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Популарно - 14.01.2018

Лажна тревога за балистички проектили што се приближуваат ги преплаши жителите на Хаваи, објавија светските новински агенции. Тие добиле пораки на нивните телефони доставени од страна на локалната Служба за вонредни ситуации.

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Алсат-М - 14.01.2018

Лажен аларм за опасност од ракетен напад предизвика синоќа паника меѓу жителите на Хавајските Острови. Засега не е целосно јасно како дошло до објавување на предупредувањето за напад со балистички ракети врз оваа американска сојузна држава во ...

Хаваи во паника за нов „Перл Харбор“ и балистички напад

Тера - 14.01.2018

Сојузната американска држава Хаваи во текот на утрото поминала низ голема паника откако итните служби испраќале пораки до граѓаните дека е неизбежен напад со балистичка ракета и веднаш да најдат засолниште и дека тоа не е вежба.

„Ким лансираше ракета, ова не е вежба“ - паника поради лажна тревога во Хаваи

Press24 - 13.01.2018

На Хаваи завладеа вистинска паника откако луѓето ширум островот добија порака за предупредување за ракетен напад. Повеќе лица, меѓу нив и пратеничката од Демократската партија, Тулси Габард, објавија на социјалните мрежи фотографија и текст во кој ...

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Канал 77 - 14.01.2018

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил. Во меѓувреме, официјалните лица потврдија дека заканата е лажна. Во пораката, граѓаните се предупредувале на закана од ...

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

24 Вести - 14.01.2018

Лажен аларм за ракетен напад предизвика паника меѓу жителите на Хаваи. Голем Дел од нив добиле телефонска порака со предупртедување дека следува напад со балистички ракети и барање веднаш да се евакуираат, а предупредувањето исто така го пренесоа и ...

Лажен аларм за ракетен напад предизвика паника на Хаваи

Слободен Печат - 14.01.2018

Сојузната американска држава Хаваи во текот на утрото поминала низ голема паника откако итните служби испраќале пораки до граѓаните дека е неизбежен напад со балистичка ракета и веднаш да најдат засолниште и дека тоа не е вежба.

ВИДЕО: Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

А1 On - 14.01.2018

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил. Во меѓувреме, официјалните лица потврдија дека заканата е лажна. Во пораката, граѓаните се предупредувале на закана од ...

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Сител - 14.01.2018

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил. Во меѓувреме, официјалните лица потврдија дека заканата е лажна. Во пораката, граѓаните се предупредувале на закана од ...