TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Филипче му измери температура на Заев

Фокус - 04.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска беа во посета на градската болница во Кавадарци, за како што истакна Заев, да се даде поддршка на здравствените работници поради нивното макотрпно работење во борбата ...

Заев и Филипче во посета на болницата во Кавадарци

Канал5 - 04.07.2020

Претседателот на СДСМ и носител на листата во ИЕ 4, Зоран Заев и претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ Венко Филипче беа во посета на болницата во Кавадарци, се наведува во партиското соопштение.

(Видео) Заев и Филипче во Кавадарци: Секоја година до 10 отсто ќе ги зголемуваме платите во здравството

Макфакс - 04.07.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и министерот Венко Филипче во улога на претседател на Комисијата за здравство на паријата ја посетија општата болница во Кавадарци. Во своето обраќање Заев посочи дека за неполни 3 години Владата на СДСМ направила ...

Филипче му измери температура на Заев

Република - 04.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, заедно со министерот Филипче денеска ја посетија општата градска болница во Кавадарци, за како што напиша на социјалните мрежи, да изразат огромна поддршка на лекарит и здравствени работници кои пожртвувано и макотрпно 4 ...

Заев: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Лидерот на СДСМ Зоран Заев при денешната посета на Општата градска болница во Кавадарци заедно со министерот за здравство Венко Филипче најави дека секоја година ќе ги зголемуваат платите на здравствените работници и ...

Филипче: Болницата во Кавадарци пример за одговорно работење

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил напиша дека болницата во Кавадарци е пример за одговорно работење и оти во изминатите три години комплетно е сменета сликата на оваа установа.

Филипче: Болницата во Кавадарци е пример за одговорно работење

Либертас - 04.07.2020

Соопштение на Венко Филипче: Болницата во Кавадарци е пример за одговорно работење. Во изминатите три години комплетно е сменета сликата на оваа установа. Набавена е нова опрема, зголемени се платите на сите здравствени работници и значително е ...

Се бориме сега, а се плашиме за есента: Ќе издржи ли здравствениот систем

Фактор - 04.07.2020

Здравствениот систем е во грч во борбата со пандемијата на Ковид-19. Деноноќно медицисниот персонал се бори со болеста, за секој пациент, за секој човечки живот. Најстрашно е во Скопје, каде има неколку ковид болници.

Филипче: Корона кризата потврди дека здравствениот систем е еден од основните столбови на државата!

Фокус - 04.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче, заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска вчера остварија средба со граѓаните на Охрид, разговарајќи за идните здравствени приоритети на градот.

Филипче наместо да се справува со корона кризата, тој се фотографира со Шекеринска во Охрид

Курир - 03.07.2020

Корона кризата потврди дека здравствениот систем е еден од основните столбови на државата. На денешната прошетка со Радмила Шекеринска низ Охрид разговаравме за идните здравствени приоритети за градот, но и за целата држава.

Филипче: Се подготвуваме за поголем притисок врз здравствениот систем

24Инфо - 03.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче од Охрид порача дека македонскиот здравствен систем се подготвува за поголем притисок во периодот од есента кој ни следи за неколку месеци. -Системот на ротација добро оди.

Филипче: Охридската болница е позната по својата експертиза - за две години кадарот во болницата е зајакнат со над 70 ...

Press24 - 03.07.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска ја посети Општата болница во Охрид, каде оствари средба со директорот и вработените во оваа јавно-здравствена установа. Тој ја истакна експертизата и искуството на медицинскиот персонал во многу области ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

Опсервер - 03.07.2020

Охрид, 3 јули 2020 () – Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и ...

Филипче: Тестираме многу широко, не држат споредбите со регионот

Независен - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Охридската болница е позната по својата експертиза

Макфакс - 03.07.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче ја посети Општата болница во Охрид, каде оствари средба со директорот и вработените во оваа јавно-здравствена установа. Тој ја истакна експертизата и искуството на медицинскиот персонал во многу области и ...

Филипче: Огромен процент од новодијагностицираните се асимптоматски или со лесна слика

Локално - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид19 не ја дава вистинската слика за состојбата

24Инфо - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Охридската болница е позната по својата експертиза

Вечер - 03.07.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче ја посети Општата болница во Охрид, каде оствари средба со директорот и вработените во оваа јавно-здравствена установа. Тој ја истакна експертизата и искуството на медицинскиот персонал во многу области и ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

Press24 - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Охридската болница е позната по својата експертиза, здравствениот систем е столбот на државата

Слободен Печат - 03.07.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска ја посети Општата болница во Охрид, каде оствари средба со директорот и вработените во оваа јавно-здравствена установа. Тој ја истакна експертизата и искуството на медицинскиот персонал во многу ...

Филипче oд Oхрид: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

Бриф - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

ММС - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Споредувањето на простите бројки на регионално ниво нема смисла, треба да се знае на што се должи растот на ...

Слободен Печат - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Нема потреба да ги затвориме границите само врз основа на споредба на бројки на новозаболени

Мак. Весник - 03.07.2020

Филипче рече дека направивиле интензивна комуникација со здравствените власти од соседните земји, со цел да ја согледаат епидемиолошката слика во целиот регион. Според него, ниту една одлука, ниту решение, ниту препорака на Комисијата од почетокот ...

Во општата болница во Охрид досега се хоспитализирани 25 пациенти позитивни на Ковид 19

Фокус - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Охридската болница со нејзината експертиза успешно одговори на предизвиците

Н.Македонија - 03.07.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја истакна експертизата и искуството на медицинскиот персонал во Општата болница во Охрид во многу области, како и нивниот успех во третманот на огромен број пациенти во сите изминати години, при ...

Пандемијата не спласнува, секаде каде што се попуштаат рестриктивните мерки има нови заразени, вели Филипче

МКД - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

ФИЛИПЧЕ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА НА КОВИД-19: Спроведуваме одличен систем и простото споредување бројки не ја дава вистинската ...

Денешен - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19, вели министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче се пофали со системот за тестирање и идентификување на заразени со Ковид-19

Expres - 03.07.2020

Министерот за здравство вели дека системот што се спроведува во земјава на широко тестирање и идентификување на сите, па и асимптоматските пациенти од Ковид-19 е одличен, бидејќи на тој начин се намалува притисокот врз здравствениот систем.

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

Frontline - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

iPortal - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Охридската болница е позната по својата експертиза - за две години кадарот во болницата е зајакнат со над 70 ...

Канал5 - 03.07.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска ја посети Општата болница во Охрид, каде оствари средба со директорот и вработените во оваа јавно-здравствена установа. Тој ја истакна експертизата и искуството на медицинскиот персонал во многу ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

Република - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

(ФОТО) Филипче: За две години кадарот во Охридската болница е зајакнат со над 70 здравствени работници

Скопје1 - 03.07.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска ја посети Општата болница во Охрид, каде оствари средба со директорот и вработените во оваа јавно-здравствена установа. Тој ја истакна експертизата и искуството на медицинскиот персонал во многу ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

Канал5 - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: Системот широко тестирање и следење контакти е одличен во борбата со ковид

Нетпрес - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со ковид-19, вели министерот за здравство Венко Филипче, додавајќи дека системот што се спроведува ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

CivilMedia - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Во болницата во Охрид се вработени над 70 здравствени работници, а 17 доктори се испратени на специјализација

AKO - 03.07.2020

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, денеска ја посети Општата болница во Охрид, каде оствари средба со директорот и вработените во оваа јавноздравствена установа, истакнувајќи ја експертизата и искуството на медицинскиот персонал во ...

Филипче: Простото споредување бројки за Ковид-19 не ја дава вистинската слика за состојбата

Либертас - 03.07.2020

Простото споредување само на бројките не е показател на состојбата, туку битно е да се знае на што се должи зголемениот број новодијагностицирани лица со Ковид-19. Системот што го спроведуваме на широко тестирање и идентификување на сите, па и ...

Филипче: За две и пол години зголемени платите на сите здравствени работници

Press24 - 03.07.2020

Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во ...

Филипче од Охрид: За две и пол години зголемени платите на сите здравствени работници

Локално - 03.07.2020

Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во ...

Филипче: Платите на докторите специјалисти во „Св. Еразмо“ зголемени за 27 илјади денари

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на ...

Филипче: Платите на докторите специјалисти во „Св. Еразмо“ зголемени за 27 илјади денари

Либертас - 03.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во функција ...

Филипче: Платите на докторите специјалисти во „Св. Еразмо“ зголемени за 27 илјади денари

ТВ21 - 03.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во функција ...

Филипче: Платите на докторите специјалисти во „Св. Еразмо” зголемени за 27 илјади денари

24Инфо - 03.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо” во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во функција ...

Филипче: Платите на специјалистите во „Св. Еразмо“ зголемени за 27.000 денари

А1 On - 03.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во функција ...

Филипче: Платите на докторите специјалисти во „Св. Еразмо“ зголемени за 27 илјади денари

Вечер Прес - 03.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во функција ...

Филипче: Платите на докторите специјалисти во „Св. Еразмо“ зголемени за 27 илјади денари

4NEWS - 03.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на ширење на коронавирусот, времено во функција ...

ФИЛИПЧЕ: Корона кризата потврди дека здравствениот систем е еден од основните столбови на државата

Магазин - 03.07.2020

Корона кризата потврди дека здравствениот систем е еден од основните столбови на државата. На денешната прошетка со Радмила Шекеринска низ Охрид разговаравме за идните здравствени приоритети за градот, но и за целата држава, напиша на социјалните ...

Филипче: Болницата во Кавадарци пример за одговорно работење (ФОТО)

Слободен Печат - 04.07.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил напиша дека болницата во Кавадарци е пример за одговорно работење и оти во изминатите три години комплетно е сменета сликата на оваа установа.