TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ваквата состојба со вирусот ќе трае уште барем осум месеци, смета рускиот министер за здравство

Макфакс - 03.07.2020

Ситуацијата со коронавирусот во Русија ќе трае најмалку уште осум месеци, изјави денеска рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко. „Според мое мислење, малку е веројатно дека враќањето во нормала – концерти, летови, нормална работа и летувања ...

Коронавирусот го стегна обрачот околу Русија: Нови 6.718 случаи на коронавирус

Слободен Печат - 03.07.2020

Во Русија денеска се регистрирани уште 6.718 случаи на коронавирус, со што вкупниот број на заразени во земјата достигна 667.883. Според официјалната статистика, во изминатите 24 часа во Русија од Ковид-19 умреле 176 луѓе, со што вкупниот број на ...

Ваквата состојба со вирусот ќе трае уште барем осум месеци, смета рускиот министер за здравство

Вечер - 03.07.2020

Ситуацијата со коронавирусот во Русија ќе трае најмалку уште осум месеци, изјави денеска рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко. „Според мое мислење, малку е веројатно дека враќањето во нормала – концерти, летови, нормална работа и летувања ...

Ваквата состојба со вирусот ќе трае уште барем осум месеци, смета рускиот министер за здравство

24Инфо - 03.07.2020

Ситуацијата со коронавирусот во Русија ќе трае најмалку уште осум месеци, изјави денеска рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко. „Според мое мислење, малку е веројатно дека враќањето во нормала – концерти, летови, нормална работа и летувања ...