TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Господ постои, името и е Петрунија“ имаше македонска премиера: Во потрага по малку среќа и против сите

Вечер - 15.03.2019

По прикажувањето во главната конкуренција на 69. издание на “Берлинскиот филмски фестивал“ и освојувањето на двете награди (престижната награда на Екуменското жири – Ecumenical Jury Award и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ премиерно во „Милениум“

Опсервер - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

„Петрунија“ на Теона Митевска од денеска во скопските кина

Сакам да кажам - 14.03.2019

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар Митевска и научната фантастика „Детето кое сакаше да стане крал“ се нови филмови кои од денеска играат во киното Синеплекс. Филмот на Митевска, кој минатиот месец на 69.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ ќе се прикажува во 28 држави

Макфакс - 14.03.2019

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска е распродаден за кино дистрибуција на 28 територии низ целиот свет По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на 69-тото ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Митевска од Вечерва игра во Синеплекс, од утре и во Милениум

Сакам да кажам - 14.03.2019

Вечерва во киното Синеплекс е претпремиерата на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, а премиерата е утревечер во киното Милениум во Скопје. Билетите за премиерата во Милениум чинат 150 денари.

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ утре премиерно во Градско кино „Милениум“

Скопје инфо - 14.03.2019

Во Градско кино „Милениум“ утре (15.03.2019) со почеток во 20 часот ќе се одржи македонска премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој бешe во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ премиерно во „Милениум“

Курир - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ е распродаден за кино-дистрибуција на 28 држави: Денеска почнува да се прикажува ...

еМагазин - 14.03.2019

По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на 69-тото издание на престижниот филмски фестивал Берлинале и освоените две награди (престижната наградата на Екуменското жири (Ecumenical Jury ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ вечерва премиерно во „Милениум“

+инфо - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечерва ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

Петрунија го освојува светот: „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска е распродаден за кино ...

Женски магазин - 14.03.2019

По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на 69-тото издание на престижниот филмски фестивал Берлинале и освоените две награди (престижната наградата на Екуменското жири (Ecumenical Jury ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ премиерно во „Милениум“

А1 On - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска е распродаден за кино дистрибуција на 28 територии низ ...

Бизнис Вести - 14.03.2019

По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на 69-тото издание на престижниот филмски фестивал Берлинале и освоените две награди (престижната наградата на Екуменското жири (Ecumenical Jury ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ премиерно во „Милениум“

24 Вести - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

Премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ вечер во „Синеплекс“ и утре во „Милениум“

А1 On - 14.03.2019

По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи), филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ премиерно во „Милениум“

Кајгана - 15.03.2019

Скопје, 15 март 2019 (МИА) – Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на ...

Премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ вечер во „Синеплекс“ и утре во „Милениум“

Либертас - 14.03.2019

По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи), филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ премиерно во „Милениум“

Нетпрес - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија” ќе се прикажува во 28 земји: Прва ќе го види македонската публика вечерва во ...

Република - 14.03.2019

По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на 69-тото издание на престижниот филмски фестивал Берлинале и освоените две награди (престижната наградата на Екуменското жири (Ecumenical Jury ...

Премиера на ,,Господ постои името и е Петрунија” во Милениум

Канал5 - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечерва ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“. Филм кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ ќе се гледа во 28 држави! Вечерва премиера во „Синеплекс“

Факултети - 14.03.2019

По огромниот успех на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска на 69. издание на престижниот филмски фестивал во Берлин и освоените две награди, француската компанија за продажба „Пирамид“, која ги откупи правата за ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ премиерно во „Милениум“

1tv - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

Премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ вечер во „Синеплекс“ и утре во „Милениум“

MTM - 14.03.2019

По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи), филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката ...

Премиера на ,,Господ постои името и е Петрунија” во Милениум

Скопје инфо - 15.03.2019

Градското кино „Милениум“ вечерва ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“. Филм кој беше единствен наш претставник во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал.

Премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ вечер во „Синеплекс“ и утре во „Милениум“

Сител - 14.03.2019

По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи), филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката ...

,,Петрунија…“ на Теона Стругар Митевска ќе се прикаже во 28 земји

AKO - 14.03.2019

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска е распродаден за кино дистрибуција во 28 земји низ целиот свет, објави продукцијата Сестри и брат Митевски. По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” ...

Премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ вечер во „Синеплекс“ и утре во „Милениум“

1tv - 14.03.2019

По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи), филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката ...

Премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ вечер во „Синеплекс“ и утре во „Милениум“

Опсервер - 14.03.2019

По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи), филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката ...

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ е распродаден во 28 земји

МКД - 15.03.2019

По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија" на Теона Стругар Митевска на 69-тото издание на престижниот филмски фестивал Берлинале и освоените две награди (престижната наградата на Екуменското жири (Ecumenical Jury ...