TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп: Имаме толку многу проблеми со Јужна Кореја, а тие им даваат „Оскар“

Макфакс - 21.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја критикуваше Американската филмска академија за доделувањето на Оскар за најдобар филм на „Паразит“ на Јужна Кореја, наведувајќи дека тоа е земја со која Америка има „доволно трговски проблеми“.

(Видео) Трамп за „Оскарот“ за „Паразит“: Дали е тоа нормално, имаме доволно проблеми со Јужна Кореја

Макфакс - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го критикува доделувањето на Оскарот за најдобар филм на јужнокорејскиот режисер Бонг Џун Хо за филмот „Паразит“ велејќи дека САД имаат доволно проблеми со Јужна Кореја во сферата на трговијата и дека не е ...

Трамп ја искара Академијата за Оскари: Не требаше „Паразит“ да биде најдобар филм, туку „Однесено со виорот“

ММС - 21.02.2020

На петседателот на САД, Доналд Трамп не му се допаѓа тоа што оваа година Оскарот за најдобар филм го доби „Паразит“ од Јужна Кореја. “Колку лоши беа наградите на Академијата оваа година, видовте ли? Победи филм од Јужна Кореја“, рекол Трамп на собир ...

Доналд Трамп ја нападна Академијата: Според него, годинешните Оскари се фијаско (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп , го изрази незадоволството поради тоа што филмот „Паразит“ беше прогласен за најдобар филм на годинашните „оскари“, и тоа затоа што станува збор за јужнокорејско остварување.

Трамп удри по „Паразит“, а не му се допаѓа ниту Бред Пит

Н.Македонија - 21.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ја изрази својата одбивност кон јужнокорејскиот филм „Паразит“ на режисерот Бонг Џун-хо, на митингот одржан во синоќа во Колорадо. Додека Трамп го исмеваше филмот што годинава освои четири „оскари“, тој се ...

Тој не знае да чита превод, му одговорија на Трамп откако го нападна оскаровецот „Паразит“

Сакам да кажам - 21.02.2020

Доналд Трамп изрази незадоволство што „Паразит“ беше прогласен за најдобар филм на годинашните Оскари затоа што е јужнокорејски. „Видовте ли колку лоши беа Оскарите оваа година? И победникот е… филм од Јужна Кореја“, кажа Трамп на митинг во Колорадо.

Трамп не го сака Паразит: Не е импресиониран

Локално - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не му се допаднало тоа што овогодинешниот добитник на Оскар за најдобар филм е остварувањето кое доаѓа од Јужна Кореја. „Колку беа лоши наградите на Академијата оваа година, дали видовте? А поведникот е….

Трамп ја критикуваше наградата Оскар за филмот од Јужна Кореја: Дали е ова нормално? (видео)

Локално - 21.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп го критикуваше доделувањето Оскар на јужнокорејскиот режисер, Бон Џун Хо за филмот Паразит, велејќи дека САД имаат доволно проблеми со Јужна Кореја во трговската сфера и дека „не е нормално да му биде доделена ...

Трамп го исмеа најдобриот филм на Оскарите : За што беше филмот? (ВИДЕО)

Канал5 - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на предизборен митинг , го искритикува филмот Паразит, црна јужнокорејска комедија за класната борба. Филмот , добитник на главните Оскари , секако е на корејски јазик, и се прикажува на меѓународно ниво со ...

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит”: Имаме доволно проблеми со Јужна Кореја, a тие им даваат награда за најдобар ...

Слободен Печат - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот”.

Трамп остро го критикуваше годинашниот Оскар

MTM - 21.02.2020

Доналд Трамп остро го критикуваше годинашниот Оскар. Во говорот пред неговите приврзаници во Колорадо, американскиот претседател рече дека добитникот на наградите, јужнокорејскиот филм „Паразит“, никогаш не требаше да добие Оскар.

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит

Сител - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит (видео)

Опсервер - 21.02.2020

– Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.

Трамп со потсмев за оскаровецот „Parasite“ и со критики за Бред Пит

Кајгана - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот „Parasite“ при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Gone with the wind“.

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит

24 Вести - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.

ВИДЕО: Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит

А1 On - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит ВИДЕО

+инфо - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.

(ВИДЕО) Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит

Нетпрес - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.

Трамп на митинг го критикуваше и исмеваше осаровскиот победник „Паразит“

Таратур - 21.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп, на предизборен митинг, го искритикува овогодинешниот оскоаровски победник, филмот „Паразит“, црна јужнокорејска комедија за класната борба. Филмот, добитник на главните Оскари , секако е на корејски јазик, и ...

Трамп за Оскарот за „Паразит“: Дали е тоа нормално, имаме доволно проблеми со Јужна Кореја

Centar - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го критикува доделувањето на Оскарот за најдобар филм на јужнокорејскиот режисер Бонг Џун Хо за филмот „Паразит“ велејќи дека САД имаат доволно проблеми со Јужна Кореја во сферата на трговијата и дека не е ...

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит (видео)

Либертас - 21.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.