TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитриевски стигна до 8.400 потписи, Ванковска до 6.200

Независен - 27.02.2024

Сосема веројатно дека на претседателските избори ќе има најмалку седум кандидати кои ги исполнуваат законските услови за нив да се гласа во првиот круг на 24 април. Според денешното известување на Државната изборна комисија за бројот на собраните ...

Само Бујар собра потписи: Блиску до целта се Димитриевски и Таравари

Скопје1

OСМАНИ: Веста дека се собрани над 10.000 потписи ме најде во домашен амбиент

Фактор

Османи е пред целта, добро им оди на Димитриевски и на Ванковска, Таравари заостанува во трката за потписи

А1 On

Се множат потписите, никој нема доволно: Османи, Димитриевски и Ванковска имаат најголем број поддржувачи

Скопје1

Ванковска за два дена собра 2.758 потписи

Антропол

Желба има, потписи слабо: Ниту еден претендент за на Водно не собра 10.000 за два дена

Скопје1

4NEWS ТВ21 Антропол Антропол

ЕВЕ КОЛКУ ПОТПИСИ ДОСЕГА СОБРАА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ - кој ќе успее да влезе во трката за шеф на државата

Фактор - 27.02.2024

Колку потписи собраа заклучно со вчерашниот ден претседателските кандидати во земјава, Фактор ги објавува најновите податоци. Бујар Османи, кандидат на ДУИ, веќе го има остварено потребниот број, и тој има 10.528 потписи.

Османи од домашна атмосфера информира дека се собрани 10 000 потписи за неговата кандидатура за шеф на државата

360 степени

Кандидатите за претседател ги собираат потписите – Мицкоски: Потписите се купуваат со пари

ТВ21

(ФОТО) Познати се бројките: Османи и Димитриевски во водство при собирање потписи, еве ги бројките за останатите претседателски кандидати

Lider

Османи најблизу до потребните 10 000 потписи, по него се Димитриевски, Ванковска и Јакимовски

Канал5

Кандидатите за претседател во трка за потписи - Бујар Османи најблиску до целта

Deutsche Welle

Европскиот сојуз за промени стартува со собирање на потписи за Таравари

Алсат-М

24 Вести 24Инфо 360 степени 24Инфо Кумановски м. Локално 24 Вести Сител

ДИК со пресек: На Димитриевски му требаат уште 1600 потписи, Таравари има над 7500

Локално - 27.02.2024

Државната изборна комисија го објави последниот пресек со собраните потписи на кандидатите за претседател на државата. Заклучно со 26 февруари до 20 часот, прв кој успеа да ги собере 10-те илјади потписи е кандидатот на ДУИ и министер за надворешни ...

Расте бројот на собрани потписи од граѓаните – Османи, Димитриевски и Ванковска за два дена имаат најмногу

360 степени

Над 1000 потписи имаат Османи, Ванковска и Димитриевски

24 Вести

Пресек на ДИК: Најмногу потписи досега собрал Османи, по него следуваат Димитриевски и Ванковска

Фокус

ДИК: Заклучно со вчера потпишани 14.360 граѓани, најмногу потписи за Османи, Димитриевски и Ванковска

Сител

ДИК: Заклучно со вчера потпишани 14.360 граѓани, најмногу потписи за Османи, Димитриевски и Ванковска

А1 On

ДИК: Заклучно со вчера потпишани 14.360 граѓани, најмногу потписи за Османи, Димитриевски и Ванковска

Либертас

Независен Макфакс Опсервер Zoom +инфо Слободен Печат МКД Бриф

Брза мобилизација на албанската опозиција: Таравари собра 8 илјади потписи за претседателската кандидатура – ...

Lider - 26.02.2024

И покрај притисоците врз вработените во јавната администрација од ДУИ, Вреди собра 8 илјади потписи за да го поддржи Арбен Таравари како кандидат на овие претседателски избори И покрај притисоците врз вработените во јавната администрација од ДУИ, ...

ВРЕДИ: Резултатoт 3 спрема 1 за Таравари

Канал5

Таравари тврди дека е при крај: Официјалното собирање потписи го започнавме пред неколку часа и стигнавме до 8.000 потписи

Скопје1

Таравари тврди дека е при крај: Официјалното собирање потписи го започнавме пред неколку часа и стигнавме до 8.000 потписи

Press24

ТАРАВАРИ: Официјалното собирање потписи го започнавме пред неколку часа и стигнавме до 8.000 потписи+!

Фактор

ТАРАВАРИ СОБРА 8.000 ПОТПИСИ ВО ЕДЕН ДЕН Тоа е колку што ДУИ собра за три дена, тврди Беса

+инфо

Таравари собрал осум илјади потписи во еден ден

А1 On

Независен Фокус Локално

Kаде и кога граѓаните можат да депонираат потписи за претседателските кандидати?

Сител - 26.02.2024

Вкупно единаесет лица се дел од битката за собирање на 10.000 потписи од граѓаните, за да може да ја трчаат претседателската трка. Вело Марковски, професорката Билјана Ванковска а и актуелниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски си определиле ...

ВАНКОВСКА, МАРКОВСКИ И ЈАКИМОВСКИ СОБИРААТ ПОТПИСИ НА НОТАР: За потпис во канцеларија се наплаќа 150 денари, трошокот може да биде или на партијата или на граѓанинот

Фактор

Потпис за кандидат за Претседател кај нотар ќе ве чиини 150 денари

Press24

Таравари: Промената започна!

Алсат-М - 26.02.2024

Во Гостивар денеска продолжува собирањето потписи за кандидатот за претседател на албанската опозиција ВЛЕН, Арбен Таравари. Таравари, преку објава на социјалните мрежи изрази благодарност за широката поддршка.

Опозициските партии на Албанците обвинуваат, ДУИ негира – каде се собираат потписи за кандидатурата на Османи

360 степени

Таравари и Османи делат исто барање за избор на претседател во Собранието

Телма

Видео: Еве како ДУИ собира потписи за Османи

Антропол

Опозициските партии на Албанците обвинуваат, ДУИ негира – каде се собираат потписи за кандидатурата на Османи

Либертас

Албанската опозиција обвини дека потписи за Османи се собираат во партиски штабови

Фокус

Опозициските партии на Албанците обвинуваат, ДУИ негира – каде се собираат потписи за кандидатурата на Османи

365

Пулс24