TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона го нуди Дембеле по „дисконтна цена“

Спортклуб - 23.05.2020

Во Барселона изгледа го загубија трпението со Усман Дембеле и сакаат да се ослободат од него по брза постапка. Каталонците се очигледно свесни дека по силните повреди и крајно проблематичниот карактер не можат да извлечат ни половина од вложените ...

Барса очајно сака да се ослободи од Дембеле

Спортски - 23.05.2020

Управата на Барселона очајнички се обидува да го продаде играчот од кој многу се очекуваше, а тоа е Осман Дембеле. Клубот неколку пати ја намалуваше цената за играчот, меѓутоа никој не сакаше да плати толку пари.

Три години е во Барселона и се случи чудо, за трипати му падна цената

Спортманија - 23.05.2020

Каталонците објавија дека францускиот напаѓач може да си замине за 40 милиони евра, откако во 2017 година го платија 105, плус бонуси Осман Дембеле пристигна во Барселона во 2017 година како еден од најталентираните напаѓачи на планетата, а само три ...