TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малку фалело Ибрахимовиќ и Кавани да му станат соиграчи на Алиоски во Лидс

Sport 1 - 25.03.2020

Светските фудбалски суперѕвезди Златан Ибрахимовиќ и Единсон Кавани за малку можеле да му станат соиграчи на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски во Лидс, откри газдата на клубот, Андреа Радрицани, кој за „Скај Италија“ објавил дека имал ...

Откри газдата на Лидс: Ибра и Кавани можеле да му станат соиграчи на Алиоски!

Спортски - 25.03.2020

Eдисон Кавани и Златан Ибрахимовиќ можеле да му станат соиграчи на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски во Лидс, откри сопственикот на клубот Андреа Радрицани. Ибрахимовиќ ова зимо откако му заврши договорот со ЛА Галакси одлучи да се врати ...

Ибрахимовиќ за малку не му станал соиграч на Езџан Алиоски

Gol.mk - 25.03.2020

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ пред да потпише со Милан за малку не се преселил во Англија каде за него постоел голем интерес од редовите на Лидс Јунајтед. Напаѓачот раскина со Лос Анџелес Галакси и како слободен фудбалер добиваше понуди на ...

Лидс нуди луди мерки – Замрзнување на платите за Алиоски и соиграчите

Спортманија - 25.03.2020

Раководството на клубот од Јоркшир ќе разговара со играчите за замрзнување на примањата додека трае прекинот поради Коронавирус Лидс превзема драстични чекори за да ја избегне кризата и раководството на клубот ги започна преговорите со своите ...

Одлагање на платите во Лидс, ќе следи и ограничување, Радризани ситуацијата ја опиша како катастрофална

24Фудбал - 25.03.2020

Цели 18 години тимот од „Еланд Роуд“ чека на враќање во елитниот фудбалски шампионат на Островот, „Премеирлигата“, Лидс во моментов е на првото место на табелата во својата дивизија, со пет победи од исто толку меча до самата суспензија на фудбалот.

Ибрахимовиќ имал можност да игра во Англија, но и покрај тоа потпишал за Милан!?

СуперСпорт - 25.03.2020

По осум години Златан Ибрахимовиќ повторно се врати во дресот на Милан, а за враќањето се реши за да му помогне на поранешниот клуб да се пласира во европските натпреварувања. Меѓутоа, Серија А беше прекината поради пандемијата на вирусот, а ...

Голем удар за Алиоски по најновата одлука на Лидс

Спортклуб - 25.03.2020

Актуелниот лидер во Чемпионшитп, Лидс за кого настапува нашиот репрезентативец, Езгијан Алиоски се реши за мерки поради корона вирусот и кризата. Имено од Лидс започна преговори со своите фудбалери околу одлагање на исплатите во периодов со кризата ...