TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таравари од Велес и околните села: Ги послушавме барањата на граѓаните, економскиот развој е нашиот фокус

Макфакс - 15.04.2024

Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари го посети градот Велес и околните населени места. Прво беше во велешката џамија, а потоа го посети и градскиот пазар и ги ислуша барањата на трговците и граѓаните.

Министер, градоначалник, опозиција, власт, опозиција, власт, па пак опозиција- кој е кандидатот за претседател Арбен ...

Алфа - 15.04.2024

Министер, градоначалник, власт, опозиција, па пак власт, па пак опозиција. Тоа е Арбен Таравари, кандидатот за претседател на здружената албанска опозиција „Вреди“. Стана познат во јавноста во јуни 2017-та година.

Таравари: Како претседател, ќе ја заштитам консензуалната демократија, слободата на изразување и владеењето на правото

Скопје1 - 15.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари во својата програма јасно наведува дека ќе се заложи Северна Македонија да има систем на консензуална демократија, каде јасно ќе бидат истакнати слободата на изразување и владеењето на ...

Таравари ги откажа денешниот и утрешниот митинг, причина е тешка сообраќајка во која загина млад гостиварец

МКД - 14.04.2024

Митингот на Коалицијата Влен (Вреди) што требаше да се одржи вечерва во Гостивар во 20:30 часот е одложен. И утре нема да има активности на претседателскиот кандидат од оваа коалиција, Арбен Таравари.

Политички профил на кандидатот за претседател Арбен Таравари

Канал5 - 14.04.2024

Како што најавивме вчера секој во централните вести на Канал 5 ќе гледаме по еден профил на кандидатите за претседател државата. Арбен Таравари името кое граѓаните најмногу го познаваат како докторот од Клиниката за неврологија експерт во делот на ...

Таравари ја претстави платформата преку спортска активност во општина Врапчиште

Канал5 - 14.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари денеска на иницијатива на Форумот на млади на ВЛЕН во огранокот на Врапчиште, преку спортски активности, возење велосипеди, ја претстави претседателската платформа во оваа општина.

Таравари од Сарај: Младите се столбот на оптеството

Алсат-М - 14.04.2024

Кандидатот за претседател Арбен Таравари, вчера беше во општина Сарај, каде оствари средба главно со младите од овој дел. Како што рече Таравари, младите се столбот на едно општество и затоа тие ќе имаат важна улога во иднина алудирајќи на ...

Таравари во општина Врапчиште ја презентираше програмата

Zoom - 14.04.2024

Кандидатот за претседател на коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари денеска ја презентираше предизборната програма на настан што го организираше Форумот на млади на „Вреди“ од огранокот на општина Врапчиште.

Таравари од Куманово: По Рамазан ова е прв поголем настан со граѓаните

МКД - 13.04.2024

Кандидатот за претседател од Коалицијата Вреди, Арбен Таравари заедно со кандидатите за претеници, вечерва организираа митинг во Центарот за култура Куманово. Од граѓаните ја побараа поддршката за претседателскиот кандидат.

НАШАТА ПОБЕДА ДОАЃА ПОРАДИ ЕДИНСТВОТО Таравари се обрати од Куманово

+инфо - 13.04.2024

Секогаш во Северна Македонија, од 2011 година опозицијата има повеќе гласови од ДУИ, но ние не сме биле обединети. Сега сме сите заедно во коалицијата ВЛЕН. Го имаме и благословот на премиерот Албин Курти и овој сојуз ни обезбеди победа, бидејќи ...

Има или не писмен договор за уставни измени?! – Османи вели да, а Таравари тврди: Само „џентлменски договор“

ТВ21 - 13.04.2024

Двата албански политички фронта, ВРЕДИ и Европскиот фронт тврдат дека нема да станат дел од коалиција која не ги прифаќа уставните измени. Кандидатот за претседател од Европскиот Фронт, Бујар Омснаи, вели дека постои потпишан документ од лидерите на ...

Таравари ја претстави платформата преку спортска активност во општина Врапчиште

Макфакс - 14.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари денеска на иницијатива на Форумот на млади на ВЛЕН во огранокот на Врапчиште, преку спортски активности, возење велосипеди, ја претстави претседателската платформа во оваа општина.

Таравари ја претстави платформата преку спортска активност во општина Врапчиште

Опсервер - 14.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари денеска на иницијатива на Форумот на млади на ВЛЕН во огранокот на Врапчиште, преку спортски активности, возење велосипеди, ја претстави претседателската платформа во оваа општина.

Таравари ја претстави платформата преку спортска активност во општина Врапчиште

Независен - 14.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари денеска на иницијатива на Форумот на млади на ВЛЕН во огранокот на Врапчиште, преку спортски активности, возење велосипеди, ја претстави претседателската платформа во оваа општина.

Одложени денешниот и утрешниот митинг на Коалицијата Влен (Вреди)

Независен - 14.04.2024

Митингот на Коалицијата Влен (Вреди) што требаше да се одржи вечерва во Гостивар во 20:30 часот е одложен. И утре нема да има активности на претседателскиот кандидат од оваа коалиција, Арбен Таравари.

Таравари во Врапчиште: Разговараме за проблемите на младите

360 степени - 14.04.2024

Кандидатот за претседател од коалицијата „Вреди“, Арбен Таравари денеска на иницијатива на Форумот на млади на „Вреди“ во огранокот во гостиварско Врапчиште, преку спортски активности ја претстави својата платформа.

Одложени денешниот и утрешниот митинг на Коалицијата Влен (Вреди)

Вечер Прес - 14.04.2024

Митингот на Коалицијата Влен (Вреди) што требаше да се одржи вечерва во Гостивар во 20:30 часот е одложен. И утре нема да има активности на претседателскиот кандидат од оваа коалиција, Арбен Таравари.

Албанската опозиција ги откажаа митинзите денес и утре поради несреќата во која загина млад Гостиварчанец, познат ...

MakPress - 14.04.2024

Митингот на Коалицијата Влен (Вреди) што требаше да се одржи вечерва во Гостивар во 20:30 часот е одложен. И утре нема да има активности на претседателскиот кандидат од оваа коалиција, Арбен Таравари.

Таравари ја презентираше програмата преку спортски активности

Алфа - 14.04.2024

Кандидатот за претседател од коалицијата ВРЕДИ, Арбен Таравари со подмладокот на коалицијата во Врапчиште преку спортски активности ја презентираше програмата. Тој разговараше со младите за проблемите и предизвиците со кои се соочуваат.

Одложени денешниот и утрешниот митинг на Коалицијата Вреди

Фокус - 14.04.2024

Митингот на Коалицијата Влен (Вреди) што требаше да се одржи вечерва во Гостивар во 20:30 часот е одложен. И утре нема да има активности на претседателскиот кандидат од оваа коалиција, Арбен Таравари.

Таравари: Како претседател, ќе ја заштитам консензуалната демократија, слободата на изразување и владеењето на правото

Либертас - 15.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари во својата програма јасно наведува дека ќе се заложи Северна Македонија да има систем на консензуална демократија, каде јасно ќе бидат истакнати слободата на изразување и владеењето на ...

ЌЕ ЈА ЗАШТИТАМ КОНСЕНЗУАЛНАТА ДЕМОКРАТИЈА Таравари ветува слобода на изразување и владеење на правото

+инфо - 15.04.2024

„Северна Македонија консензуална демократија - Како претседател на Републиката, ветувам дека ќе ја заштитам консензуалната демократија, слободата на изразување и владеењето на правото во сите ситуации“ - преземено од политичката програма на ...

Таравари: Ги послушавме барањата на граѓаните, економскиот развој е нашиот фокус

Скопје1 - 15.04.2024

Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари денеска го посети градот Велес и околните населени места. Прво беше во велешката џамија, а потоа го посети и градскиот пазар и ги ислуша барањата на трговците и граѓаните.

Таравари од Велес и околните села: Ги послушавме барањата на граѓаните, економскиот развој е нашиот фокус

Опсервер - 15.04.2024

Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари го посети градот Велес и околните населени места. Прво беше во велешката џамија, а потоа го посети и градскиот пазар и ги ислуша барањата на трговците и граѓаните.