TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канаваро го наследи Липи на селекторското столче на Кина

24Фудбал - 15.03.2019

Италијанецот своето деби на клупата на Кина ќе го има идниот четврток, а таа позиција ја наследи од Липи кој се повлече по неуспехот на Азискиот куп во јануари. Кина и официјално го назначи поранешниот капитен на Италија, Фабио Канаваро за нивен нов ...

Канаваро стана селектор

СуперСпорт - 15.03.2019

Фабио Канаваро е нов селектор на Кина. Италијанскиот стручњак денес ја превзеде фудбалската селекција на најголемата земја во светот. Канаваро на овој начин стана најважна фудбалска фигрува во Кина, а покрај националниот тим и понатаму ќе го ...

ОФИЦИЈАЛНО: Канаваро го наследува Липи на клупата на Кина!

Gol.mk - 15.03.2019

Еден од најдобрите дефанзивци во историјата на фудбалска Италија, Фабио Канаваро, пред себе го има најголемиот предизвик откако ја започна својата тренеска кариера. Поранешниот капитен на „азурите“ веќе подолго време е предводник на кинески Гвангжу, ...

Фабио Канаваро нов селектор на фудбалската репрезентација на Кина

+инфо - 15.03.2019

Фабио Канаваро е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Кина. Сѐ уште не е јасно дали поранешниот дефанзивец на Јувентус ќе биде на чело на репрезентацијата за постојано или ќе извршува привремени должности.

Канаваро ја продолжи италијанската „традиција“, стана селектор на Кина

TopSport - 15.03.2019

Кина и официјално го именуваше поранешниот италијански капитен, Фабио Канаваро како нов селектор на нивната фудбалска репрезентација, каде што ќе наследи уште еден Италијанец, Марчело Липи, кој со Канаваро во составот ја освои светската титула во ...

Официјално: Канаваро нов селектор на Кина

Спортски - 15.03.2019

Кина и официјално го именуваше поранешниот италијански капитен Фабио Канаваро за нов селектор на нивната фудбалска репрезентација. Канаваро така ја продолжува италијанската традиција во Кина, па на кормилото на селекцијата ќе го наследи неговиот ...

Канаваро ја продолжи италијанската „традиција“, стана селектор на Кина

Макфакс - 15.03.2019

Кина и официјално го именуваше поранешниот италијански капитен, Фабио Канаваро како нов селектор на нивната фудбалска репрезентација, каде што ќе наследи уште еден Италијанец, Марчело Липи, кој со Канаваро во составот ја освои светската титула во ...

Фабио Канаваро нов селектор на фудбалската репрезентација на Кина

Независен - 15.03.2019

Фабио Канаваро е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Кина. Се уште не е јасно дали поранешниот дефанзивец на Јувентус ќе биде на чело на репрезентацијата за постојано или ќе извршува привремени должности.

Фабио Канаваро нов селектор на фудбалската репрезентација на Кина

24 Вести - 15.03.2019

Фабио Канаваро е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Кина. Се уште не е јасно дали поранешниот дефанзивец на Јувентус ќе биде на чело на репрезентацијата за постојано или ќе извршува привремени должности.

Фабио Канаваро нов селектор на фудбалската репрезентација на Кина

А1 On - 15.03.2019

Фабио Канаваро е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Кина. Се уште не е јасно дали поранешниот дефанзивец на Јувентус ќе биде на чело на репрезентацијата за постојано или ќе извршува привремени должности.

Фабио Канаваро нов селектор на фудбалската репрезентација на Кина

Опсервер - 15.03.2019

Фабио Канаваро е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Кина. Се уште не е јасно дали поранешниот дефанзивец на Јувентус ќе биде на чело на репрезентацијата за постојано или ќе извршува привремени должности.