TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Строги правила кои мора да ги почитувате ако работите за семејството Кардашијан

Црнобело - 12.01.2018

Големиот број вработени во нивниот дом животот си го организираат според часовникот на кланот Кардашијан-Џенер. Веќе години наназад го гледаме семејството Кардашијан-Џенер на телевизија. Тие се лидери во реалната телевизија и едни од најпознатите ...

Ја претера: Ким Кардашијан има брендирани канти за ѓубре (фото)

Хитпортал - 12.01.2018

Ким Кардашијан ги налути фановите откако објави бизарна фотографија. Старлетата го фотографираше својот двор, поточно кантите за ѓубре. На нив јасно се забележува логото на брендот Луи Витон. По оваа фотографија Ким се најде на мета на критики.

Кендал Џенер позираше во проѕирна кабаница! (фото)

Таратур - 12.01.2018

Кендал Џенер во едиторијалот кој го снимила за Харпер`с Бразар докажа дека може да биде секси дури и во кабаница. 22 годишната девојка потполна гола позираше во проѕирна кабаница и веднаш предизвика бурни реакции.

Емотивно интервју на Кендал Џенер: „Се будам среде ноќ со панични напади“

Црнобело - 12.01.2018

Во трката да стигне на сите кастинзи, ревии и јавни појавувања, Кендал понекогаш нема време за себеси. На насловната страница во февруарскиот број на магазинот „ Harper's Bazaar “ ќе се појави Кендал Џенер.

О.Џ. Симпсон демантираше дека е татко на Клои Кардашијан

ЗаЗабава - 11.01.2018

По долгогодишните шпекулации дека О.Џ. Симпсон би можел да биде таткото на Клои Кардашијан, тој конечно проговори на таа тема. Кога репортерот го праша дали би требало да му честита поради бременоста на Кардашијан.

Кајли Џенер оваа недела конечно ќе ја потврди бременоста?

ЗаЗабава - 11.01.2018

Реалното шоу во Чекор со Кардашијан се враќа на малите екрани во јануари, кога ќе биде емитувана епизода полна со изненадувања. Кога е збор за најавите, семејството има толку големи вести што ни треба и недела и понеделник се да се покрие.

Кортни Кардашијан ја промовира диетата соблекувајќи се гола

ЗаЗабава - 11.01.2018

Старлетата Кортни Кардашијан е на диета неколку дена по новата година. Со цел да привлече што повеќе можни следбеници, таа одлучи да го покаже своето тело „како од мајка роден”. Нејзиното неверојатно тело едноставно го прегрна.

Сопругот и нареди: Ким ќе мора да се откаже од носење на еден моден детал

Exclusive.mk - 11.01.2018

Познатата старлета, Ким Кардашијан сака да носи големи очила за сонце, но сепак ќе мора да заборави на овој моден детал. Имено, Ким добила наредба од нејзинот сопруг Кање Вест дека големите очила кои ги носела во последната епизода на ријалити шоуто ...

Мистериозната Кајли Џенер си поигрува со фановите: Фотографии на кои вешто го крие стомачето

БркајРабота - 10.01.2018

Кардашијан сестрите во последно време ја затворија приватноста, па така и Кајли Џенер успеа сите фанови да ги стави во дилема. Пред неколку месеци имавме можност да ја видиме на папарацо фотки кои покажуваат дека нејзиното тело е променето и дека со ...

Што направи со раката? Ким Кардашијан се занесе во Фотошоп и излезе смешна

Сител - 10.01.2018

Ким Кардашијан е многу активна на социјалната мрежа Инстаграм, каде со фановите споделува фотографии. Овој пат објави интересна фотографија на која позира покрај шпорет, но многумина забележаа дека невешто ја обработила фотографијата.

Никој не забележа што нуди: Ким Кардашијан по гаќи промовира производ

Хитпортал - 10.01.2018

Ким Кардашијан заработува милиони преку промовирање производи на нејзиниот Инстаграм профил, каде ја следат 10 милиони фанови. Реалити ѕвездата синоќа објави фотографија со која сакаше да промовира шејкови, но малкумина го забележаа произодот.

Ни трага ни глас од бременото стомаче на Кајли Џенер

Среќа.mk - 10.01.2018

Пред само неколку месеци имавме можност да видиме фотографии од бременото стомаче на славната Кајли Џенер. Но, пред неколку дена, се појавија нејзини фотографии, на кои забележуваме дека таа е во одлична форма, а од бременото стомаче нема ни трга ни ...

Кајли Џенер го крие раѓањето на своето прво дете! Но нејзината сестра Клои е горда на своето стомаче и јавно го покажа ...

Exclusive.mk - 10.01.2018

Бремената Кајли Јенер го крие стомакот, после нејзинот пораѓај со феноменален корсет кој и дава силуета на песочен часовник и ја доведува до совршеност, со што на тој начин таа ја отфрла можноста да шпекулираат дека таа била бремена и веќе се ...

(ФОТО) Кардашјан гола ја промовира диетата

Репортер - 11.01.2018

Старлетата Кортни Кардашијан е на диета неколку дена по Новата година. Со цел да привлече што повеќе можни следбеници и да покаже колку ослабела, се соблече целосно гола. За кратко време Корнени доби речиси 1,9 милиони лајкови.