TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанскиот премиер вети дека ќе ја криминализира проституцијата

МКД - 18.10.2021

Шпанскиот премиер Педро Санчез повторно вети, во говорот на последниот ден од конгресот на својата Социјалистичката партија одржан во Валенсија, дека ќе ја криминализира проституцијата, која ја нарече поробување на жените, пренесува Би-би-си.

Шпанскиот премиер ветил дека ќе ја забрани проституцијата: Индустријата доживеа подем од својата декриминализација

Точка - 18.10.2021

Истражувањето од 2009-та година покажало дека секој трет маж во Шпанија барем еднаш платил за сексуални услуги. Шпанскиот премиер Педро Санчез, во своето обраќање до јавноста во неделата, ветил дека ќе ја криминализира проституцијата во таа земја.

Шпанскиот премиер вети дека ќе ја забрани проституцијата

Кајгана - 18.10.2021

Шпанскиот премиер Педро Санчез во своето обраќање во јавноста во неделата вети дека ќе ја криминализира проституцијата во земјата, пренесува BBC. Обраќајќи им се на поддржувачите на крајот од тридневниот конгрес на Социјалистичката партија во ...

Шпанскиот премиер ќе ја забрани проституцијата

Вечер Прес - 18.10.2021

Обраќајќи им се на своите поддржувачи на крајот од тридневниот конгрес на Социјалистичката партија во Валенсија, шпанскиот премиер Педро Санчез повторно вети дека ќе ја забрани проституцијата во земјата.

Шпанскиот премиер ќе ја забрани проституцијата

MakPress - 18.10.2021

Обраќајќи им се на своите поддржувачи на крајот од тридневниот конгрес на Социјалистичката партија во Валенсија, шпанскиот премиер Педро Санчез повторно вети дека ќе ја забрани проституцијата во земјата.

Шпанскиот премиер ветил дека ќе ја забрани проституцијата, индустрија вредна 3,7 милијарди евра

Локално - 18.10.2021

Шпанскиот премиер Педро Санчез, во своето обраќање до јавноста во неделата, ветил дека ќе ја забрани проституцијата во таа земја, бидејќи како што вели таа “ги поробува жените”. Проституцијата е декриминализирана во Шпанија од 1995-та година.

Шпанија ќе ја забрани проституцијата од која има 3,7 милијарди евра ќар годишно

ММС - 18.10.2021

Шпанскиот премиер Педро Санчез во неделата во јавно обраќање вети дека ќе ја криминализира проституцијата во земјата. Обраќајќи им се на поддржувачите на крајот од тридневниот конгрес на Социјалистичката партија во Валенсија, Санчез рече дека оваа ...