TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три вагони-цистерни со пропан излетале од шини во Суботица

360 степени - 24.01.2023

Ова е трета ваква несреќа со транспорт на опасни материи што се случува во Србија во период од еден месец Три вагони-цистерни полни со пропан излетале од шините во Суботица околу два часот по полноќ, на еден километар од железничката станица, јави ...

Во Суботица три вагони-цистерни со пропан излетале од шините

Р.С.Европа - 24.01.2023

Три вагони полни со пропан денеска излетаа од шините на во Суботица, јави Радио телевизија на Србија. Како што е наведено, гасот во резервоарите не истекувал и немало опасност по здравјето на луѓето. Областа на инцидентот е обезбедена.

Три цистерни со пропан се излизгаа во Суботица, пожарникарите на терен

А1 On - 24.01.2023

Три вагони излетале од шините во Суботица, но плинот не протекува и местото е безбедно, а пожарникари се на терен, јавува РТС. Се бара начин да се вратат цистерните на патеката. Пругата не е оштетена, се разгледува можноста за ангажирање на дигалки ...

НОВА ХАВАРИЈА ВО СРБИЈА: Три вагони со пропилен излетаа од шини во Суботица

Вечер Прес - 24.01.2023

Три вагони-цистерни полни со пропилен излетаа од шините во Суботица, но плинот не тече и местото е обезбедено, јави денеска РТС. Пожарникарите се на терен и нема опасност по здравјето на луѓето.

Три вагони со пропилен излетаа од шини во Суботица

Слободен Печат - 24.01.2023

Три вагони-цистерни полни со пропилен излетаа од шините во Суботица, но плинот не тече и местото е обезбедено, јави денеска РТС. Пожарникарите се на терен и нема опасност по здравјето на луѓето.

Три вагони со пропилен излетаа од шини во Суботица

Сител - 24.01.2023

Три вагони-цистерни полни со пропилен излетаа од шините во Суботица, но плинот не тече и местото е обезбедено, јави денеска РТС Пожарникарите се на терен и нема опасност по здравјето на луѓето.

РТС: Три вагони со пропилен излетаа од шини во Суботица

24 Вести - 24.01.2023

Три вагони-цистерни полни со пропилен излетаа од шините во Суботица, но плинот не тече и местото е обезбедено, јави денеска РТС. Пожарникарите се на терен и нема опасност по здравјето на луѓето.

Во Суботица три вагони-цистерни со пропан излетале од шините

Lider - 24.01.2023

Три вагони полни со пропан денеска излетаа од шините на во Суботица, јави Радио телевизија на Србија. Како што е наведено, гасот во резервоарите не истекувал и немало опасност по здравјето на луѓето. Областа на инцидентот е обезбедена.