TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп со желби за следните два преодни рокови!

Слободен Печат - 14.11.2019

Дали клубот ќе ангажира млади сили, каков е планот на германскиот менаџер и кој би можел да го напушти „Енфилд“? Многу се зборува за можни промени во Ливерпул, оваа сезона целта ќе биде враќање на премиерлигашката титула после три децении.

Ливерпул започна преговори за крилото на Борнмут

Спортски - 14.11.2019

Ливерпул е во напредни преговори за крилото на Борнмут, Рајан Фрејзер, пренесуваат англиските медиуми. Фрејзер е основна трансфер цел на „црвените“ во зимскиот преоден рок и прават се за да го донесат на „Енфилд“.

Ливерпул го подготви првиот зимски трансфер за скромна сума

SportMedia - 14.11.2019

Лидерот во англиската Премиер лига, Ливерпул е во напредни преговори со крилото на Борнемут, Рајан Фрејзер. На „ Енфилд“ тивко се обидуваат да го подготват транферот на 25-годишниот фудбалер и тоа уште овој јануари.

Мурињо објаснува зошто Сити и Ливерпул и без Пеп и Клоп ќе бидат силни

24Фудбал - 13.11.2019

Жозе Мурињо верува дека Манчестер Сити и Ливерпул имаат поставено структура во клубовите со која ќе доминираат уште долги години без разлика кој ќе им биде тренер. Во последните години Манчестер Сити и Ливерпул доминираат.

Никој не го очекуваше ова: Покетино би можел да заработи отказ ако…

СуперСпорт - 13.11.2019

Никој не очекуваше дека натпреварот против Вест Хем по интернационалната пауза би можел да биде клучен за Маурисио Покетино. Имено, како што пренесува „Телеграф“, Тотенхем мора да победи на дерби пресметката со Вест Хем во спротивно тоа ќе значи ...

Дали Пеп беше „преплашен“ на „Енфилд“?

TopSport - 13.11.2019

По 3:1 поразот на Манчестер сити од Ливерпул во можеби клучниот натпревар во борбата за титулата во Премиер лигата, Пеп Гвардиола беше гласен во критиките на ВАР системот, и повторно остана без победа на „Енфилд“.

Покетино пред отказ во Тотенхем

Спортски - 14.11.2019

Тотенхем минатата сезона го постигна најголемиот успех во својата историја и се пласираше во финалето од Лигата на шампиони, но оваа сезона бележе слаби резултати. Поради тоа разнишана е позицијата на тренерот Покетино , па натпреварот против Вест ...